Aktualności
Czwartek, 22 kwietnia 2021 14:48

Polska 2050 podpisuje kontrakty obywatelskie

Dziś w krakowskim magistracie odbyła się konferencja prasowa Ruchu Polska 2050, na której zaprezentowane zostały dwa kontrakty obywatelskie zawarte między Ruchem Polska 2050 a mieszkańcami Krakowa. Przedstawiono też regionalny zarząd partii.
Za budowlane małopolskich struktur Polski 2050 odpowiedzialni będą Rafał Komarewicz (Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa) i Paweł Śliz (krakowski adwokat). Zamierzają je opierać na samorządowcach i na członkach Stowarzyszenia Polska 2050. “Chcemy i pokażemy jak ważne dla nas jest dotarcie do każdego miasta w naszym regionie, wykonując realną pracę na rzecz Polski zielonej, solidarnej i demokratycznej.” - zapewniał Paweł Śliz.

Kontrakty obywatelskie to zobowiązania odpowiadające na lokalne potrzeby, które Polska 2050 wypełnia, używając narzędzi będących w rękach obywateli. Kontrakty zawierane są przez Ruch w wielu województwach.

Kontrakt “Ekoadopcja brzegów Prądnika”

Pierwszy kontrakt obejmuje obszar potocznie nazywany przez mieszkańców Doliną Prądnika. Liderami kontraktu zostali Kamila Moskała i Jarek Suski, wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050. W ramach projektu członkowie i sympatycy ruchu zadeklarowali organizowanie comiesięcznych akcji sprzątania brzegów Prądnika, segregacji zebranych odpadów, zapewnienia ich odbioru przez właściwe służby oraz aktywną pracę na rzecz ochrony fauny i flory poprzez m.in. budowę domków dla jeży oraz budek dla ptaków. Wolontariusze zamierzają nawiązać współpracę z Zarządem Zieleni Miejskiej celem instalacji większej ilości koszy na śmieci, a także współpracować z innymi lokalnymi organizacjami ekologicznymi. “Nie tracimy czasu, dlatego pierwsze z zaplanowanych spotkań odbędzie się już w najbliższą niedzielę.” - informowała Monika Motyczyńska, liderka Polski 2050
 w mieście Krakowie.

Kontrakt “Przestrzeń Międzymiejscowa”

Nad realizacją drugiego z zaprezentowanych kontraktów czuwać będą Rafał Komarewicz i Dariusz Badurski. Będzie on oparty na działaniach samorządowych. W ramach kontraktu złożona zostanie interpelacja do Prezydenta Miasta Krakowa z prośbą o powstanie w mieście parkletów - mobilnych, zielonych przestrzeni miejskich, w których mieszkańcy mogą przysiąść, odpocząć. “Jest to rozwiązanie, które można stosować w miastach, gdzie nie ma dostępu do gruntu, a potrzebne jest wprowadzenie zieleni” - podkreślał R. Komarewicz. Wolontariusze dodatkowo zobowiązali się do pomocy w dobraniu roślin, które mogą zostać bez szkody zasadzone w obiektach czy do przeprowadzenia akcji edukacyjno-ekologicznej. 


BIOGRAMY:

Rafał Komarewicz 
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Radny Miasta Krakowa od 2012 roku. Przewodniczący Klubu “Przyjazny Kraków”. Członek zarządu partii Polska 2050 Szymona Hołowni w woj. małopolskim.
Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego, na oddziale Stomatologii. Zrobił specjalizację pierwszego stopnia ze stomatologii ogólnej. Swoje życie zawodowe związał z medycyną. Pracował w dużej firmie farmaceutycznej, a następnie prowadził własną działalność gospodarczą w branży medycznej. Umiejętności wynikające z prowadzenia biznesu wykorzystuje w pracy radnego.

Paweł Śliz 
Członek zarządu partii Polska 2050 Szymona Hołowni w woj. małopolskim. Od grudnia 2019 roku członek zarządu małopolskiego sztabu wyborczego Szymona Hołowni, a także wolontariusz Stowarzyszenia Polska 2050. Jest również członkiem regionalnego Instytutu Strategie 2050 Małopolska.
Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, na Wydziale Prawa i Administracji, na kierunku prawo. Od 2010 roku jest adwokatem.


mat. prasowe, fot. Tomasz Hyla
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
    Reklama
    Reklama
    Meles
    Pod naszym patronatem
    Partnerzy malopolskaonline.pl