Intermed
Aktualności
Środa, 30 sierpnia 2023 18:21

Poznaj historię Term BUKOVINA (art. sponsorowany)

Kasprowy Wierch, Gubałówka, spływ Dunajcem, Giewont, miś na Krupówkach i Termy BUKOVINA: to często pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą na myśl, gdy słyszymy o Zakopanem czy szerzej – Podhalu. Wymieniliśmy jedne z największych atrakcji regionu, rokrocznie przyciągające pod Tatry setki tysięcy turystów.
Szczególną uwagę chcemy zwrócić na Termy BUKOVINA – efektowny, nowoczesny kompleks basenowy położony w samym sercu Bukowiny Tatrzańskiej. Był to jeden z pierwszych obiektów termalnych w regionie, który bez wątpienia zmienił (na lepsze) gospodarczą i turystyczną sytuację Bukowiny. Historii Term BUKOVINA przyglądamy się w naszym artykule.

Jak to się zaczęło?


Pomysł powstania Term BUKOVINA narodził się na początku XXI wieku z inicjatywy Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, czyli spółki powołanej przez samych mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej. Obiekt został oficjalnie oddany do użytku w 2008 roku.
Od początku celem stworzenia kompleksu basenowego zasilanego wodą termalną było zwiększenie atrakcyjności turystycznej Bukowiny Tatrzańskiej oraz uwolnienie potencjału lokalnej przedsiębiorczości. Bukowina, pomimo przepięknego położenia, długo przegrywała rywalizację o turystów nie tylko z Zakopanem, ale też pobliskim Poroninem, Kościeliskiem czy Białką Tatrzańską.
Otwarcie Term BUKOVINA diametralnie zmieniło sytuację tej jednej z najwyżej położonych wsi w Polsce. Obiekt momentalnie zaczął przyciągać ogrom turystów, którzy dowiedzieli się o istnieniu Bukowiny Tatrzańskiej i zaczęli do niej nie tylko zaglądać, ale też zatrzymywać się w niej na dłuższe pobyty.

Korzyści gospodarcze


Termy BUKOVINA bardzo szybko stały się nie tylko największą atrakcją turystyczną Bukowiny Tatrzańskiej, ale również jednym z najważniejszych pracodawców w regionie. Zatrudnienie znalazło tam łącznie kilkaset osób, często członków tej samej rodziny.
Można zatem napisać, że otwarcie obiektu basenowego zasilanego wodą termalną miało znaczący wpływ na lokalną gospodarkę, przyczyniając się do zwiększenia zamożności mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej i przedsiębiorców prowadzących w niej swoje biznesy – m.in. właścicieli pensjonatów, restauracji czy wyciągów narciarskich.

Imponujący projekt


Termy BUKOVINA to jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych w Europie Środkowej. Co ważne, inwestycja od początku była realizowana w taki sposób, aby w możliwie jak najmniejszym stopniu ingerować w lokalną przyrodę oraz klasyczną tatrzańską zabudowę.
Dziś Termy są symbolem Bukowiny Tatrzańskiej, obiektem jednoznacznie kojarzonym z tą wsią położoną nieopodal Zakopanego. Kompleks znajduje się tuż przy wjeździe do Bukowiny, dlatego mijają go osoby, które np. kierują się w stronę Morskiego Oka czy Doliny Chochołowskiej.
Termy BUKOVINA zostały wybudowane na przepięknej działce, sąsiadując z terenami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obiekt jest otoczony lasami, a z wyższych kondygnacji budynku rozpościera się zachwycający widok na Tatry Wysokie i Tatry Zachodnie.
Warto wiedzieć, że kompleks BUKOVINA to nie tylko termy, ale także czterogwiazdkowy hotel, którego goście mają bezpośredni dostęp do strefy basenowej – jest to bardzo wygodne i decyduje o tym, że coraz więcej osób postanawia spędzić czy to weekend, czy nawet cały urlop właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej.

To warto wiedzieć


Od 2016 roku częścią BUKOVINA Resort jest również legendarny, wybudowany w latach 60. XX wieku, Hotel Harnaś, oferujący noclegi dla osób dorosłych i młodzieży w wieku 15+.

Najwyższej jakości woda termalna


Choć większość gości odwiedza Termy BUKOVINA po to, aby przyjemnie spędzić czas w licznych basenach, skorzystać z efektownych zjeżdżalni czy strefy letniej, to największym skarbem kompleksu jest zasilająca go woda termalna.
Termy BUKOVINA pozyskują wodę z własnego ujęcia, znajdującego się na głębokości 2400 metrów pod zboczem Wysokiego Wierchu. Jest to woda siarczanowo-sodowo-wapniowa, siarczkowa, fluorkowa, charakteryzująca się ogólną mineralizacją na poziomie 1593,2 mg/dm3.
Woda ta zawiera aż 28 najcenniejszych składników mineralnych, jak i składniki specyficzne – siarkę dwuwartościową i fluorki, dzięki czemu można ją uznawać za mającą właściwości potencjalnie lecznicze.
Wizytę w termach można więc polecić nie tylko osobom szukającym rekreacji, ale także chcącym odnieść korzyści zdrowotne z kąpieli w wodzie termalnej.
Więcej o historii Term BUKOVINA przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/historia-term-bukovina. Warto również zapoznać się z mapą atrakcji tego obiektu, który jest fantastycznym miejscem wypoczynku i zabawy dla osób w każdym wieku, szczególnie rodzin z dziećmi. 




Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
    Reklama
    Reklama
    Meles
    Pod naszym patronatem
    Partnerzy malopolskaonline.pl