Co, gdzie, kiedy
Sobota, 3 marca 2018 23:08

Big Cyc, Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Jary OZ, Czarno-Czarni

Takiego zestawu polskich zespołów nie można przegapić. Wystąpią 3 marca w teatrze Łaźnia Nowa
BIG CYC

Big Cyc to legenda polskiego rocka. Grupa debiutowała w małym klubie studenckim w 1988 roku. Zespół gra nie przerwanie od 26 lat w niezmienionym składzie. Ma na swoim koncie tysiące koncertów w Polsce, a także w USA, Kanadzie, Anglii, Irlandii, Szkocji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Słowacji. Wielokrotnie zdobywał Złote i Platynowe płyty. Piosenka "Berlin Zachodni" była wybrana "Przebojem Roku" w 1990. Za przebój "Makumba" zespół otrzymał nagrodę stacji radiowych Play Box (1997). Takie piosenki zespołu jak "Rudy się żeni", "Świat według Kiepskich", "Dres", "Facet to świnia" czy "Ballada o smutnym skinie" znają wszyscy w Polsce. W kwietniu 2014 magazyn muzyczny "Teraz Rock" zaliczył płytę Big Cyca "Z partyjnym pozdrowieniem" do grupy 25 najważniejszych płyty polskiego rocka ostatnich 25 lat. Koncerty Big Cyca to widowiskowe, dynamiczne show, pełne humoru, zabawy i znanych przebojów w trakcie których refleksja nad kondycją współczesnego człowieka zagubionego w świecie technologii i korporacji miesza się ze zjadliwą ironią i satyrą. Zespół Big Cyc przez krytykę nazywany jest "Partyzantami śmiechu".
Na celowniku Big Cyc często gości polska scena polityczna, przez co zespół niejednokrotnie był obiektem medialnych sensacji. W niezmienionym od 25 lat składzie zespół wydał 15 płyt i zagrał ponad 3000 koncertów. W maju 2016 roku światło dzienne ujrzała nowa płyta – Czarne słońce narodu.
KOBRANOCKA

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.
W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of...". Dyskografię zespołu zamyka "Prawdopodobnie najlepsze", wydana w 2016
Zespół tworzą:Andrzej "Kobra" Kraiński - gitary, śpiew; założyciel zespołu, w składzie nieustannie od 1985 roku!
Piotr "Vysol" Wysocki - perkusja; dołączył do zespołu jako trzeci perkusista, w roku 1987.
Jacek "Szybki Kazik" Bryndal - gitara basowa, śpiew, klawisze; współzałożyciel zespołu, po kilkuletniej przerwie (spowodowanej solowym projektem "Atrakcyjny Kazimierz"), powrócił do zespołu w 1996.
Jacek Moczadło - gitara; kolejny Jacek grający z Kobranocką (w kapeli od 2004), nagrywał materiał na "Sterowany jest ten świat" i już pozostał.

SZTYWNY PAL AZJI

Sztywny Pal Azji – polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Grupa Sztywny Pal Azji powstała na początku 1986, założony przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. Pierwszy sukces kapela odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do "złotej dziesiątki", a piosenka "Nasze reggae" stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana "Europa i Azja". Największe przeboje pochodzące z tego albumu, "Spotkanie z..." oraz "Wieża radości, wieża samotności" bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Na płycie gościnnie wystąpił Ryszard Wojciul, który wkrótce potem stał się członkiem zespołu.
W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu mówiącego o polskim rocku pt. Dzień Solidarności.
JARY ODZIAŁ ZAMKNIĘTY (JARY OZ)
Jary Oddział Zamknięty (Jary OZ) – polski zespół muzyczny założony na przełomie 2013/2014 roku, będący wówczas solowym projektem Krzysztofa Jaryczewskiego. Składa się z byłych muzyków zespołu Oddział Zamknięty oraz formacji Jary Band. Zespół wykonuje muzykę pop-rockową, soft rockową, a także bluesową. Pierwszy oficjalny występ Jary OZ dał 31 grudnia 2013 roku podczas Sylwestra z Dwójką, lecz debiutancką płytę wydał na początku 2016. Album był dwu-płytowy. Na pierwszym krążku CD znalazły się stare utwory Oddziału Zamkniętego, natomiast na drugim, premierowe kompozycje napisane przez Jaryczewskiego.

CZARNO - CZARNI

Polska grupa swingowo-rockowa, której członkowie wywodzą się z zespołów Big Cyc i Bielizna. Pomysł założenia Czarno-Czarnych narodził się w 1996 roku podczas nagrywania przez grupę Big Cyc utworu pt. Pasażer. Piosenkę tę gościnnie zaśpiewał Jarek Janiszewski z zespołu Bielizna. Wtedy Dżej Dżej, Dżery i Piękny Roman stwierdzili, że z Janiszewskim dobrze im się pracuje i postanowili założyć zespół, który swym brzmieniem powróci do lat 60. XX w. Płyta Czarno Czarnych ukazała się dwa lata później, w 1998 r. W 2003 Czarni wystąpili na festiwalu w Opolu, gdzie w koncercie "Przeboje 40-lecia" wykonali wiązankę starych przebojów zwieńczoną utworem Nogi.
W latach 2002-2004 Czarno Czarni, oprócz występów w Polsce, koncertowali w Nowym Jorku, Chicago, Londynie i Brukseli. Jesienią 2004 r. zespół wydał płytę Sułtani swingu. W piosenkach Czarno Czarnych dużą rolę odgrywają teksty Janiszewskiego oparte na specyficznym komizmie słownym i pastiszu. W październiku 2012 roku grupa zakończyła prace nad albumem. Płyta The power of the dance floor ukazała się w lutym 2013 roku.



Bilety w przedsprzedaży w cenie 60zł dostępne są do 31 grudnia 2017, od 1 stycznia 70 zł a w dniu koncertu 80 zł.

Bilety online do nabycia na www.ticketpro.pl oraz w punktach sprzedaży:
Teatr Łaźnia Nowa os. Szkolne 25
Klub Kombinator os. Szkolne 25
Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15

Więcej informacji o wydarzeniu na facebook'u oraz na stronie www.galicja.net
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
    Reklama
    Reklama
    Meles
    Pod naszym patronatem
    Partnerzy malopolskaonline.pl