Rozmaitości
Środa, 13 marca 2013 13:44
2330 drużyn zgłosiło się do Net Masters Cup
Do VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup swój udział zgłosiło aż 2330 zespołów, czyli 9320 osób. Łącznie z województwa małopolskiego zgłosiły się 172 drużyny. W poniedziałek 18 marca uczestników czekają eliminacje on-line, po których poznamy drużyny, które dostaną się do półfinałów Olimpiady.
Walka toczy się o pakiet pełnej opieki na studiach, w tym stypendium finansowe. Organizatorami konkursu są Grupa Allegro i Grupa Netia.Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to jeden z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie zapisów, które trwały do 8 marca, do rozgrywek zgłosiło się 2330 drużyn – w tym 172 z Małopolski:
45 z Krakowa,
14 z Bochni,
11 z Miechowa,
10 z Brzeska,
po 9 z Nowego Sącza, Olkusza i Suchej Beskidzkiej,
po 8 z Bobowej,
po 5 z Nowego Targu, Oświęcimia, Trzebini,
po 4 z Chełmka, Kęt, Niepołomic, Rabki Zdrój, Ryglic
po 3 z Biecza, Chrzanowa, Tarnowa
po 2 z Gorlic, Krościenka nad Dunajcem, Limanowej, Nawojowej
i 1 z Dobczyc, Jordanowa, Tuchowa, Wieliczki i Wolbroma
- Tak duża liczba zgłoszeń dowodzi tego, że młodym ludziom wciąż zależy na inwestowaniu w wiedzę. Na pewno sprzyja temu formuła olimpiady, która uczy w atmosferze dobrej zabawy – mówią organizatorzy konkursu. – W Net Masters Cup miejsce zamieszkania uczestników nie ma znaczenia. Liczą się sprawny umysł i biegła znajomość zagadnień związanych z internetem i technologiami teleinformatycznymi. Wszyscy mają równe szanse – dodają.
Pierwszy etap rozgrywek potrwa do 22 marca, a jego wyniki zostaną ogłoszone 4 kwietnia na stronie www.netmasterscup.pl. W trakcie eliminacji trzyosobowe drużyny, przydzielone do siedmiu okręgów (http://www.netmasterscup.pl/o_olimpiadzie.html#t_podzial), będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci, które ułożone zostały przez partnerów Olimpiady – renomowane uczelnie wyższe: Politechnikę Warszawską, Łódzką, Poznańską i Wrocławską, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych.
Do półfinałów przejdzie po 50 najlepszych drużyn z każdego okręgu, a do Wielkiego Finału, który odbędzie się w czerwcu - przejdą trzy najlepsze drużyny z każdego okręgu. Łącznie w Wielkim Finale wezmą udział 22 drużyny – oprócz 21 wyłonionych w dwóch etapach on-line, dodatkowo jedna, która zdobędzie „dziką kartę” w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady.
Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny, szkolenia Cisco Certified Network Associate oraz tablety iPad mini. Nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę otrzyma kurs instruktorski w zakresie Cisco Certified Network Associate, tablet iPad mini oraz pakiet wejściówek na prestiżowe konferencje informatyczne.
Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl.
opr. s/
komentarze