Intermed
Rozmaitości
Niedziela, 18 marca 2018 18:59

Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim

Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" zaprasza na spotkanie w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - z Tadeuszem Płużańskim.
Spotkanie w ramach cyklu "Wiedzieć. Zrozumieć. Pamiętać" - pod tytułem "Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy" odbędzie się w poniedziałek 19 marca o godzinie 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu.

Tematem spotkania będą losy Żołnierzy Wyklętych po ich aresztowaniu. Kim byli ich oprawcy, co działo się z naszymi bohaterami, jak upadlano ich i ich rodziny, jakie przeszli tortury, jak ginęli i co stało się z nimi po śmierci. O tym opowie nasz gość niekwestionowany autorytet w tej tematyce.

Tadeusz Płużański, syn prof. Tadeusza Płużańskiego, ps. Tadeusz Radwan, uczestnika kampanii wrześniowej, członka "PLAN", następnie "TAP", więźnia obozów hitlerowskiego i stalinowskiego, naukowca i pedagoga. Studiował w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Specjalizuje się w powojennej historii Polski. Współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Publikuje m.in. w „Biuletynie Informacyjnym” ŚZŻAK, "Najwyższym Czasie!", "Naszej Polsce", Uważam Rze", "W sieci", "Do Rzeczy", "Tygodniku Solidarność", "Gazecie Polskiej codziennej" i "Gazecie Polskiej". Pod koniec 2013 został prezesem Fundacji „Łączka”, sprawującą opiekę i działalność wspierającą wobec Kwatery na Łączce. Zasiadł w Radzie Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. Wszedł w skład Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków.

Jest prezesem Społecznego Trybunału Narodowego, obywatelskiego sądu ds. zbrodni komunistycznych, w imieniu którego 9 lutego 2017 ogłosił infamię Bolesława Bieruta i Stefana Michnika. Od lipca 2017 piastuje stanowisko szefa publicystyki w TVP Info.

Jest m.in. autorem takich książek jak Obława na Wyklętych - polowanie bezpieki na Żołnierzy Niezłomnych, Bestie, Bestie 2, książki które zawierają zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich. Moje spotkanie z Bestiami to relacje autora ze spotkań jakie udało mu się odbyć z niektórymi oprawcami. Oprawcy zbrodnie bez kary, to opis haniebnych wydarzeń rozgrywających się w III RP, która nie stanęła na wysokości zadania i nie rozliczyła winnych zbrodni na Polakach. Lista oprawców, to 118 historii bezwzględnych oprawców.

I o tych trudnych sprawach będzie opowiadał nasz Gość. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć od naszego Gościa o najnowszej historii Polski, który zawodowo zajmuje się jej badaniem. Po spotkaniu będzie można kupić książki.

organizatorzy
Targi
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
    Reklama
    Reklama
    Meles
    Pod naszym patronatem
    Partnerzy malopolskaonline.pl