Studenckie praktyki w sądeckich firmach
W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu gościło dzisiaj trzech młodych studentów z niemieckiej szkoły Hansa Berufskolleg w partnerskim Powiecie Unna. Spotkali się ze starostą Markiem Kwiatkowskim i Bożeną Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.
Legionella w Małopolsce
Wczoraj w godzinach popołudniowych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku otrzymała zgłoszenie telefoniczne od lekarza anestezjologa ze Szpitala Powiatowego SPZOZ w Brzesku dotyczące hospitalizacji na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii pacjentki, u której w badaniu laboratoryjnym potwierdzono zakażenie bakterią Legionella pneumophila.
Blisko 100 milionów złotych na rozwój
98 milionów złotych trafi do kasy powiatu olkuskiego w ramach V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rozwój Stref Przemysłowych. Dzięki rządowym środkom powstanie nowy trakt prowadzący z Bukowna do Jaworzna.
Zespół Szkół w Łącku: metkują, kasują i wystawiają paragon
Oprócz teorii ważna jest też praktyka. I właśnie dlatego w Zespole Szkół w Łącku uczniowie Technikum handlowego korzystają z pracowni - sklepu.
Walentynkowo w Zbyszycach
Podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Zbyszycach oraz zaprzyjaźnionych DPSów i powiatowych ośrodków wsparcia z Powiatu Nowosądeckiego bawili się podczas imprezy karnawałowo-walentynkowej. Nie zabrakło różnych atrakcji - „Randki w ciemno”, wyboru Królowej i Króla balu, konkursów i nagród. W spotkaniu wziął udział m.in. wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.
Samochodami po Dunajcu
W Domosławicach Policjanci z Czchowa interweniowali wobec dwóch mężczyzn, którzy samochodami jeździli po rzece Dunajec. Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę w godzinach popołudniowych.
Czarny Potok: woda z bakteriami
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że ramach nadzoru sanitarnego zostały pobrane próbki wody z Wodociągu Publicznego w Czarnym Potoku. Wyniki badania wody wykazały obecność w wodzie bakterii grupy coli w punkcie poboru - Ośrodek Zdrowia w Czarnym Potoku.
Traktoryja, czyli wyścigi traktorów
W gminie Wieprz podczas dożynek odbędzie się po raz kolejny Traktoryja, czyli wyścigi traktorów z wieloma nagrodami. Tym razem widowisko odbędzie się we Frydrychowicach.
Naukowiej - mobilna wystawa interaktywna
W dniach od 25 do 26 marca 2019 roku na parkingu obok Oświęcimskiego Centrum Kultury będzie miała swój przystanek mobilna wystawa "Naukowiej" przygotowana przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.
Anna Polony obchodzi 80. urodziny i 60-lecie pracy artystycznej
Dziś osiemdziesiąte urodziny świętuje Anny Polony. Jubileusz jest jednak podwójny, bo aktorka obchodzi też 60-lecie pracy twórczej
Mija 20 rocznica śmierci Jerzego Bińczyckiego
2 października minęła kolejna rocznica śmierci Jerzego Bińczyckiego, wybitnego aktora i reżysera przez wiele lat związanego ze Starym Teatrem w Krakowie.
Odnowienie aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana (zdjęcia)
Główne obchody rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zwieńczyła Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.
Woda z bakteriami
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że w ramach kontroli została pobrana próbka wody z ujęcia indywidualnego zaopatrującego Spółdzielnię Inwalidów ,KARPATY w Białej Niżnej.
Witamy w polskiej rodzinie. Uroczystość wręczenia aktów nabycia polskiego obywatelstwa
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył dziś akty nabycia obywatelstwa polskiego jedenastu osobom (w tym jednemu dziecku), pochodzącym m.in. z Białorusi, Francji, Mołdawii, Ukrainy. Osoby te uzyskały obywatelstwo polskie na mocy postanowienia Prezydenta RP oraz decyzji Wojewody Małopolskiego uznającej za obywatela polskiego.
Nowe fakty w sprawie nożownika spod Wieliczki
Dziewiętnastolatek usłyszał zarzuty m.in. zabójstwa szesnastoletniego chłopaka. Do dramatycznych zdarzeń doszło na początku listopada w podwielickiej miejscowości.
Woda w Czaczowie wolna od bakterii
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu dopuścił do użytkowania ujęcie wody dla Szkoły Podstawowej w Czaczowie. Analiza próbki wody nie wykazała obecności chorobotwórczych bakterii.
Bakterie coli w Czaczowie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu nakazał w trybie natychmiastowym unieruchomić ujęcie, zaopatrujące w wodę Szkołę Podstawową w Czaczowie. Powodem było ujawnienie w pobranej próbce obecności bakterii z grupy coli.
Bakterie coli w szkolnym ujęciu wody
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu nakazał w trybie natychmiastowym unieruchomić ujęcie indywidualne wody dla Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej. Badanie próbek wody wykazało obecność bakterii z grupy coli. Przekroczone też zostały parametry mętności.
Nowe kontrakty CZT
Dostęp do rehabilitacji w zachodniej części powiatu tarnowskiego będzie znacznie większy. Tak wynika z kontraktu na świadczenia Ośrodka Rehabilitacji Dziennej Centrum Zdrowia Wierzchosławice.
Woda z bakteriami w Czaczowie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że w ramach nadzoru sanitarnego została pobrana próbka wody z ujęcia indywidualnego dla Szkoły Podstawowej w Czaczowie.
Bakterie w wodzie w Jasiennej
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu uprzejmie informuje, że w ramach nadzoru sanitarnego została pobrana próbka wody z ujęcia indywidualnego dla Szkoły Podstawowej w Jasiennej. Badanie wykazało w wodzie obecność bakterii grupy coli.
Woda z bakteriami coli
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu informuje, że w ramach nadzoru sanitarnego została pobrana próbka wody ze zbiornika wyrównawczego w Jodłowcu, wodociągu publicznego w Witowicach Dolnych. Wynik badania wykazał w wodzie obecność bakterii grupy coli.
Niebezpiecznie na małopolskich drogach
Padający od wczoraj deszcz sprawił, że warunki na drogach są trudne a weekendowy ruch powoduje sporo kolizji i wypadków.
Bezpieczeństwo na drodze w teorii i praktyce (zdjęcia)
Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba wręczył dziś nagrody zwycięzcom powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji wzięło udział blisko 300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i powiatu. Honorowy patronat nad turniejem sprawował starosta nowosądecki Marek Pławiak.
Utrudnienia na lotnisku Kraków-Balice
Od rana trwają utrudnienia na lotnisku Kraków-Balice, spowodowane złą pogodą.
Bakterie coli w wodociągu w Muszynie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu wydał decyzję o unieruchomieniu Stacji Uzdatniania Wody Jasieńczyk w Muszynie. Powodem było stwierdzenie w próbkach wody obecności bakterii z grupy coli.
Bakterie coli w wodzie w Piątkowej
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu nakazał w trybie natychmiastowym unieruchomić ujęcie zaopatrujące w wodę Zespół Szkół w Piątkowej. Powodem jest stwierdzenie w sieci obecności bakterii z grupy coli.
XI Krakowski Raut Aktorów w Teatrze im J.Słowackiego (zdjęcia)
Po 14 latach przerwy w Krakowie został wznowiony Raut Aktorów - impreza, podczas której krakowscy artyści sceniczni otrzymali nagrody - Ludwiki i Maski. XI edycja wydarzenia odbyła się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru.
Bakterie coli w szkole w Miliku
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nakazał dziś w trybie natychmiastowym unieruchomić ujęcie wody dla Szkoły Podstawowej w Miliku. W wodzie wykryto obecność bakterii z grupy coli. W pobranych próbkach przekroczone też zostały parametry mętności.
"Najdroższy" próba spektaklu w Teatrze Bagatela (zdjęcia)
Już dziś na deskach krakowskiej Bagateli będzie miał swoją premierę "Najdroższy" Francis'a Veber'a w reżyserii Giovanny Castellanos'a.
Spektakl "Brat naszego Boga" (zdjęcia)
W Sali Teatralnej Muzeum w Wadowicach odbył się spektakl teatralno - filmowy na podstawie dramatu Karola Wojtyły "Brat naszego Boga".
Występ grupy teatralnej "Orzeszek" nagrodzony
Dnia 16 czerwca br. grupa teatralna „Orzeszek” z Gorlickiego Centrum Kultury wzięła udział w finale 31. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu. Grupa zaprezentowała spektakl teatralny pt. ” Królowa Śniegu” w reżyserii Teresy Klimek.
Teatr na Petersówce (zdjęcia i film)
W tym miejscu gościł młody Karol Wojtyła. Od kilku lat odbywają się tutaj spotkania Salonu Literackiego. Niedawno natomiast zainaugurowano Domową Scenę Teatralną. O historii i współczesności brzeskiej willi rodziny Petersów opowiada film dokumentalny zrealizowany przez Studio.pl, który został właśnie udostępniony w sieci.
25 lat sądeckiego oddziału Beskid PTT
W Feleczynie świętowano 25-lecie reaktywowania Oddziału „Beskid” Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Nowym Sączu.
Mechaniczne na Festiwalu Zawodów (zdjęcia)
Bliska współpraca z Zakładami Mechanicznymi jako metoda pozyskania nowych uczniów. Ten sposób prezentacji zastosowało Tarnowskie Centrum Kształcenia Praktycznego podczas Targów Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce. Pokazywano film prezentujący ofertę produktową przedsiębiorstwa, katalogi z wyrobami oraz detale wykonane w wyniku współpracy firmy z jednostką szkoleniową. Jak deklarują przedstawiciele Centrum propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem targowych gości.
Debata o Małopolskim Centrum Nauki
Interaktywne wystawy, laboratorium otwarte dla publiczności, planetarium i kino sferyczne - to niektóre z atrakcji, które będzie można zobaczyć w planowanym Małopolskim Centrum Kultury. O tej inwestycji z rektorami krakowskich szkół wyższych rozmawiał Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.
Lepszy start z Erasmusem
W czwartek 22 stycznia w holu Centrum Dydaktyczno – Bibliotecznego PPWSZ w Nowym Targu otwarta zostanie wystawa, której tematem przewodnim są doświadczenia i refleksje związane z udziałem studentów i pracowników PPWSZ w programie Erasmus.
Interaktywny przewodnik po Krakowie
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Krakowie postanowili sprawdzić w jakim stopniu Kraków jest miastem dostępnym dla niepełnosprawnych. Rezultaty swojej pracy zamieścili w specjalnym przewodniku „Miejskie Dynamo”
Spotkanie przedstawicieli Europejskiej Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich
W siedzibie Placówki Straży Granicznej w Zakopanem odbyło się spotkanie Polskiego Krajowego Punktu Kontaktowego FRONTEX z członkami puli EBGT ze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.
"E Pluribus Unum", czyli jeden z wielu - nagroda dla Adama Nity za wspieranie zakopiańskich aktorów (zdj.)
"E Pluribus Unum" nagroda specjalna zakopiańskiej Sceny A2 została przyznana podczas ostatniego przed świętami spotkania z aktorami Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, które odbyło się w hotelu Stamary. Tym razem otrzymał ją Adam Nita, dyrektor spółdzielni Mlekovita.
Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa na Rynku w Nowym Targu
Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu skierowała w tym tygodniu do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu akt oskarżenia ws. bójki pod klubem tanecznym w Rynku, podczas której, w andrzejki ub. r., został zamordowany 20-letni nowotarżanin. Oskarżonych zostało sześć osób, w tym 22-letni Dawid M. z Rabki-Zdroju o zabójstwo.
Miliardy na rozwój Małopolski
W Krakowie władze województwa i przedstawiciele rządu podpisali Kontrakt Terytorialny dla Małopolski. To umowa, o wartości ok. 24 miliardów złotych, dotycząca najważniejszych dla regionu inwestycji. Znalazły się w nim również inwestycje związane z Podhalem.
Uroczyste otwarcie terenu przygotowanego pod nowotarską SAG (zdjęcia)
NOWY TARG. - Zakończone zostało jedno z tych zadań, które będzie tworzyło przyszłość tego miasta - powiedział Marek Fryźlewicz. Zgromadzonych na uroczystym otwarciu Strefy Aktywności Gospodarczej, a konkretnie - przygotowanego i uzbrojonego terenu pod nowe inwestycje - przywitano piosenką "Ściernisko" z repertuaru zespołu Golec uOrkiestra.
Akt lokacyjny Krakowa na liście UNESCO
Dokument lokacyjny miasta Krakowa z 5 czerwca 1257 r. przechowywany w Archiwum Narodowym w Krakowie – to jedno z dzieł, które znalazło się na Liście Krajowej Programu UNESCO „Pamięć Świata".
Forum Praktyków Marketingu Miejsc w Zakopanem
Brief for Poland oraz Biuro Promocji Zakopanego zapraszają na czwartą edycję Forum Praktyków Marketingu Miejsc. Forum odbędzie się 24 października br. w Hotelu Grand Stamary w Zakopanem.
Festiwal Reaktywacja! “5 element”
24 października startuje Festiwal REAKTYWACJA "5 element"! Impreza potrwa dwa dni. Patronuje jej Małopolskaonline.pl.
Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia
4 października obędzie się Małopolski Dzień Profilaktyki Zdrowia. Aż 6 tysięcy osób będzie mogło przebadać się i skonsultować z lekarzami.
"E Pluribus Unum", czyli jeden z wielu - nagroda dla Anny Lewit za wspieranie zakopiańskich aktorów (zdj.)
W Hotelu Stamary w Zakopanem odbyło się kolejne spotkanie ze Sceną A2, podczas którego aktorzy Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej po raz pierwszy przyznali swoją nagrodę "E Pluribus Unum".
Ciepiela:Czwartek będzie kluczowy dla Kontraktu Terytorialnego
Zapowiedź czwartkowych negocjacji Kontraktu Terytorialnego dla Małopolski oraz akcja „Przyjazny Tarnów” – tego dotyczyła konferencja prasowa wicemarszałka Romana Ciepieli, która odbyła się w środę w Tarnowie. Szczegóły akcji przedstawił Pełnomocnik Prezydenta Tarnowa ds. osób niepełnosprawnych Andrzej Ziembowski.
Kolejna firma w zatorskiej Strefie Aktywności Gospodarczej
Zakład produkcyjny Protech rozpoczął działalność w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zatorze. Marszałek Marek Sowa, burmistrz Zatora Zbigniew Biernat oraz właściciel firmy Jan Krupnik przecięli symboliczną wstęgę inaugurując pracę w nowej siedzibie.
Odblaskowa Gmina - Straż Miejska prowadzi akcję profilaktyczne w gminie Krynica-Zdrój
W dniach 8-10 września br. strażnicy Straży Miejskiej w Krynicy-Zdroju w ramach prowadzonej od czerwca akcji „Odblaskowa Gmina”, przeprowadzili zajęcia z dziećmi klas pierwszych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Krynica-Zdrój.
W Szczawnicy powstanie Centrum Aktywnego Wypoczynku
Szczawnica wspólnie z 10 innymi gminami oraz Fundacją Instytut Studiów Wschodnich (organizatora Forum Ekonomicznego) przystąpiła do partnerskiego projektu, któremu lideruje Fundacja Sądecka.
Spektakl Jonh DOE w teatrze Witkacego (zdjęcia)
W zakopiańskim Teatrze Witkacego gościli aktorzy amerykańskiego Trap Door Theatre, którzy zaprezentowali widzom przedpremierowy pokaz spektaklu John D O E.
Specjalne pokazy grupy aktorskiej z Chicago
ZAKOPANE. Teatr im. St. I. Witkiewicza zaprasza na jedyne trzy pokazy spektaklu amerykańskich aktorów
Komora rozgorzeniowo-dymowa w jednostce PSP w Nowym Targu (zdjęcia)
Na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Targu przeprowadzono zajęcia praktyczne dla strażaków powiatu nowotarskiego w mobilnej komorze rozgorzeniowo -dymowej . Podczas zajęć strażacy ćwiczyli różnorodne sytuacje pożarowe, z jakimi spotykają się podczas prawdziwych działań.
I Ogólnopolskie Zawody oraz Warsztaty Ratownictwa Taktycznego
Funkcjonariusze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej z PSG w Krakowie – Balicach wzięli udział w warsztatach oraz zawodach z zakresu ratownictwa taktycznego, zorganizowanych przez Centralny Zarząd Służby Więziennej w Brzegu Dolnym.
W Tuchowie otwarto Strefę Aktywności Gospodarczej
Oficjalnego otwarcie SAG dokonał Stanisław Sorys – członek zarządu województwa. W ramach inwestycji dofinansowanej przez samorząd Małopolski powstały nowe drogi oraz parkingi przy uzbrojonych terenach przemysłowych, na których będą powstawały nowe zakłady, a w nich - miejsca pracy.
Mechaniczne w porozumieniu energetycznym
Zakłady Mechaniczne Tarnów stały się jednym z sygnatariuszy energetycznego Paktu dla Tarnowa. Inicjatorem porozumienie zawartego na rzecz zrównoważenia energetycznego w aglomeracji tarnowskiej był Zarząd Województwa Małopolskiego. W programie „Ochrona Środowiska” zaproponował on między innymi wsparcie dla działań mających na celu oszczędne i efektywne wykorzystanie energii.
„Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie”
Wicemarszałek Wojciech Kozak, nadinsp. Mariusz Dąbek – Małopolski Komendant Wojewódzki, prof. Jerzy Malec – Rektor Krakowskiej Akademii, prof. nadzw. Klemens Budzowski – Kanclerz Krakowskiej Akademii - podpisali deklarację współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeń, jakie dla dzieci niosą nowe technologie.
Nowe fakty ws. wypadku Porsche
Kierowca Porsche, który w niedzielny poranek rozbił się samochodem w Mszanie Dolnej (powiat limanowski), w wyniku czego ranny została pasażer-policjant, opuścił limanowski szpital zanim policja zdążyła go zbadać alkomatem.
Trwa II Podhalańska Zima z Gwiazdami (zdjęcia)
NOWY TARG. W sobotę na stoku narciarskim Zadział rozegrane zostały zawody narciarskie z udziałem aktorów, kabareciarzy dziennikarzy i sportowców.
Nowy Targ: podpisano umowę na uzbrojenie Strefy Aktywności Gospodarczej
Firma MK-BUD sp. z o. o. z Krakowa do końca października przyszłego roku uzbroi w infrastrukturę techniczną Strefę Aktywności Gospodarczej w Nowym Targu przy ul. Waksmundzkiej. We wtorek burmistrz Marek Fryźlewicz podpisał umowę z jej prezesem Krzysztofem Musem.
Michał Adamowski prezentuje F-16 (zdjęcia)
Tym razem naszego kolegę redakcyjnego zamiłowanie do samolotów zawiodło do centralnej Polski. Dokładnie do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, która wywodzi swoje tradycje z historii 10. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, 2. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego i 31. Pułku Szkolno-Bojowego.
Praca nagrodą za praktykę
Już ucząc się w szkole zawodowej można zabiegać o stabilne miejsce pracy. Umowa podpisana przez Zakłady Mechaniczne z Tarnowskim Centrum Kształcenia Praktycznego daje możliwość zatrudnienia co roku trzech najlepszych absolwentów szkół technicznych z terenu miasta. Dotyczy to specjalności operator centrów obróbczych, a warunkiem jest bardzo dobra ocena z zajęć praktycznych.
Korupcja w ULC. Akt oskarżenia dotyczy 26 osób. W prowadzonym od 2009 r. postępowaniu pojawił się wątek podhalański
- Warszawska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie przyjmowania korzyści majątkowej przez pracowników Urzędu Lotnictwa Cywilnego w związku z naruszeniem procedur wydawania licencji lotniczych i egzaminów teoretycznych przeprowadzanych przez Lotniczą Komisje Egzaminacyjną - informuje prok. Dariusz Ślepokura.
Rozrywka z profilaktyką
Zaawansowaną próchnicę ma blisko 90 % polskich dzieci, wady zgryzu niemal połowa. Jak wynika z badań przeprowadzonych w żłobkach, przedszkolach i szkołach u 42 proc. badanych trzeba usunąć co najmniej jeden ząb. Tymczasem próchnica może być początkiem wielu innych, chorób od przewlekłego kataru poprzez alergie po problemy z przewodem pokarmowym. Przegląd jamy ustnej dzieci będzie jedną z części prozdrowotnej akcji profilaktycznej, zaplanowanej w Tuchowie na początku maja.
"Na wesołym, małopolskim szlaku z Mirkiem Koralikiem" - nowy projekt MOT
1 czerwca br. Małopolska Organizacja Turystyczna rozpoczyna realizację kolejnego projektu promującego aktywne spędzanie czasu w Małopolsce oraz edukacje regionalną. Akcji "Na wesołym, małopolskim szlaku z Mirkiem Koralikiem" patronuje Malopolskaonline.pl.
Burmistrz Nowego Targu: Strefy Aktywności Gospodarczej sprawdzają się
NOWY TARG. - Do tej pory realizowaliśmy w samorządzie projekty mające na celu podnoszenie komfortu życia mieszkańców i gości. Rzeczywistość pokazuje, że samorząd powinien też zająć się codziennością życia - mówi Marek Fryźlewicz. - A dobry rynek pracy to jeden z tych elementów - dodaje burmistrz miasta.
Nowy spektakl bukowiańskich aktorów "Świat wedle Skwarka" (zdjęcia)
BUKOWINA TATRZAŃSKA. Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający przy Spółdzielni Kulturalno - Oświatowej Dom Ludowy” im. Fr. Ćwiżewicza przygotował kolejny spektakl. Jest to komedia w 4 aktach - "Świat wedle Skwarka", będący adaptacją sztuki Ryszarda Latko pt. "Tato, tato sprawa się rypła".
Ćwiczenia taktyczno-bojowe "Październik 2012" (zdjęcia)
ZAKOPANE. Do soboty potrwają na terenie województwa małopolskiego wieloszczeblowe ćwiczenie wojewódzkie pod kryptonimem "Październik 2012". Jednym z elementów ćwiczenia było praktyczne przyjęcie na teren powiatu uchodźców z terenu państw objętych konfliktem zbrojnym.