AGRO Nawojowa: zwycięzcy konkursów na wieniec dożynkowy, najsmaczniejszą potrawę i stoisko (zdjęcia)
Podczas weekendowej wystawy AGRO Nawojowa, która przyciągnęła kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających, zostały rozstrzygnięte konkursy na: Najsmaczniejszą potrawę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich, Najładniejszą ekspozycję wystawową i Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Nowosądeckiego.
Laur Turystyczny, nagrody finansowe za promocję Sądecczyzny i kampania w radiu RMF MAXXX
Woczraj podczas wystawy AGRO Nawojowa ogłoszono zwycięzców konkursu Sądecki Laur Turystyczny, który zorganizowała Nowosądecka Izba Turystyczna i Powiat Nowosądecki. Tym samym, po raz 24. docenione zostały osoby, instytucje i inicjatywy promujące sądecką turystykę.
Turystyczni zwycięzcy wybrani - poznamy ich 2 września podczas AGRO Nawojowa
Dziś w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się spotkanie kapituły Sądeckiego Lauru Turystycznego. Już po raz 24. docenione zostaną osoby, instytucje i inicjatywy promujące sądecką turystykę.
Sabałowe gęśle dla Katarzyny Lassak-Helios. Wręczono nagrody kapelom, śpiewakom i instrumentalistom na 54. MFFZG w Zakopanem. (zdjęcia)
W ramach 54. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbywa się Międzynarodowego Konkursu Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki. Laureatom konkursu wręczono “Zbyrkadła”. Można także było wysłuchać jeszcze raz laureatów konkursu.
Wystawa 100 lat Szymborskiej w Zakopanem (zdjęcia)
25 plansz przedstawia najważniejsze wydarzenia polskiej Noblistki związanej z Zakopanem.
Nagroda starosty dla wolontariuszy – zgłoś kandydata!
Do końca czerwca 2023 r. można przesyłać zgłoszenia do konkursu starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego pod nazwą Sądeckie Oblicza Wolontariatu.
Dziewięciu Zasłużonych dla Ziemi Sądeckiej (zdjęcia)
Kolejne dziewięć osób dołączyło dzisiaj do zacnego grona Zasłużonych dla Ziemi Sądeckiej. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, dekorowali zasłużonych medalami.
Znamy laureatów XII edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy
31 maja w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” w Krakowie poznaliśmy laureatów XII edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka, a do ich rąk trafiły nagrody i słowa uznania od przedstawicieli świata mediów.
Już jutro poznamy laureatów XII edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy
Organizatorzy Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka już po raz 12. zapraszają na wyjątkowe wydarzenie - galę finałową tegorocznej edycji Konkursu. Już 31 maja 2023 r. w Klubie Dziennikarzy “Pod Gruszką” zostaną ogłoszeni laureaci czterech kategorii Konkursu stworzonego przez studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Herosi pracy i oddania
Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Wojewody Małopolskiego odznaczeni zostali… – te słowa wybrzmiały na dzisiejszej uroczystości w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.
Czesław Lang z kolejnym wyróżnieniem
To wyróżnienie za pracę i zaangażowanie całego mojego zespołu. Jestem dumny, że po raz kolejny nasze wysiłki zostały docenione – powiedział dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang, który we wtorek został uhonorowany statuetką Menedżer Sportowy podczas XIX Gali Sportu i Biznesu DEMES.
Wyróżnienia dla MCM
„Wysoka jakość w ochronie zdrowia” takie wyróżnienie otrzymało Mościckie Centrum Medyczne w konkursie, w którym świadczenia oceniali naukowcy i praktycy zarządzania jakością. Ponadto nasza spółka znalazła się w gronie kilku placówek służby zdrowia, które otrzymały też znak jakości „Grand Quality”. Mościckie Centrum Medyczne zdobyło także certyfikat „Firma na Medal”.
Lider Małopolski - Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce (video)
Tegoroczna Gala Laureatów Lider Małopolski była szczególna, gdyż z uwagi na pandemię COVID-19 organizatorzy nadrabiali zaległości i oprócz bieżących Laureatów Tytułów Lider Małopolski 2021 uhonorowali zwycięzców z dwóch poprzednich lat.
Dyrektorzy otrzymali nagrodę ministra
Dwóch dyrektorów szkół powiatowych otrzymało właśnie Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki. Dr Tomasz Walicki z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie i Michał Bulzak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej odebrali je wczoraj podczas uroczystej gali w Warszawie z rąk ministra Przemysława Czarnka.
Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent
2 placówki medyczne z województwa małopolskiego zdobyły certyfikaty: „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”
Występy najlepszych zespołów regionalnych i rozdanie nagród (zdjęcia)
53. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem dobiegł końca.
Znamy zwycięzców 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem
Podczas konferencji prasowej w zakopiańskiej Willi Czerwony Dwór burmistrz Leszek Dorula wraz z zastępcą, dyrektorem festiwalu oraz dyrektorami jednostek kultury miasta, a także jurorami ogłosili wyniki. Złote ciupagi otrzymały zespoły z Bułgarii, Węgier i Macedonii.
"Siła korzeni" - koncert i nagrody dla zasłużonych (zdjęcia)
W koncercie "Sen Maricki" w wykonaniu Vechi Acum udział wzięli górale występujący w 53. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Tego dnia przyznano też nagrody - Zofii Roj Mrozickiej oraz Hance Wójciak.
Konkurs muzykantów rozstrzygnięty - wyniki (zdjęcia)
14 kapel, 13 instrumentalistów ludowych, 9 śpiewaków ludowych i 11 grup śpiewaczych wysłuchało konkursowe jury podczas 53. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.
Żywioł Folkloru (zdjęcia)
W siódmej edycji konkursu fotograficznego „Żywioł Folkloru” zorganizowanej w ramach ubiegłorocznego, 52. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich zwyciężyli: Barbara Hadowska - której zdjęcia z wypraw w Tatry możecie Państwo oglądać na naszym portalu, Waldemar Sowiński, Daniel Franek i Sylwia Żołądek.
Wręczenie Nagrody Literackiej Zakopanego
Nagrodę Literacką Zakopanego, a także wyróżnienie za wybitne walory edytorsko-artystyczne otrzymała książka „Marcin Rząsa. Rzeźby” autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej i Magdaleny Ciszewskiej-Rząsy.
Gala Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków - Leszek Długosz laureatem Radiowej Nagrody im. Romany Bobrowskiej
W Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród z okazji Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków, który najstarsza rozgłośnia regionalna w kraju świętuje w 2022 roku.
Przyjaciel Człowieka
10 maja br. Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił nabór do Nagrody Amicus Hominum – dla osób działających na rzecz dobra innych. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 29 lipca br.
Świadek Historii
Jeszcze niecały miesiąc, do 31 maja 2022 roku można zgłaszać lokalnych kandydatów do XI edycji nagrody honorowej Świadek Historii.
Kto otrzyma medal „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”? Zgłoś kandydata!
Do 15 kwietnia 2022 r. można składać wnioski o nadanie odznaki honorowej „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”. Medale będą wręczone w czerwcu tego roku.
Architekt z Krakowa najlepszy na świecie
Leszek Kalandyk - założyciel i główny projektant krakowskiej pracowni LK&PROJEKT - otrzymał nagrodę "Najlepszy architekt 2021 roku", przyznawaną przez międzynarodowe, uznane na całym świecie Stowarzyszenie Architektów TAC (The Architecture Community)
Karolina Panz i Wioleta Szczepocka laureatkami Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
4 marca zostanie wręczona Nagroda im. Księdza Stanisława Musiała, przyznawana osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. Za twórczość nagrodzona została socjolożka, członkini Centrum Badań nad Zagładą Żydów Karolina Panz, a za działalność społeczną – przewodniczka i edukatorka Wioleta Szczepocka.
Trwają zgłoszenia do XI edycji konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy
Organizatorzy Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka już po raz XI zachęcają młodych adeptów dziennikarstwa do wzięcia udziału w konkursie, który daje szansę na postawienie pierwszych kroków w świecie mediów.
Nagrody starosty dla sportowców i trenerów
Sportowcy, którzy w ostatnich miesiącach osiągali wysokie wyniki zostali dzisiaj nagrodzeni przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Władze powiatu doceniły także trenerów i osoby związane ze sportem.
Małopolska Nagroda Rynku Pracy
Urząd Gminy w Spytkowicach, Zamek Królewski na Wawelu to laureaci Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy 2021. Nagrodę specjalną otrzymała Dorota Niemiec, dyrektor Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego. Zwycięzców poznaliśmy 7 czerwca podczas Małopolskiej Konferencji Publicznych Służb Zatrudnienia.
Małopolskie firmy: Columbus Energy SA i Airly laureatami Nagród Gospodarczych Prezydenta RP
Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych. Prezydent przyznał też - podobnie jak rok temu - nagrodę indywidualną. Uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody odbyła się wczoraj (5 maja) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Prezydent RP, Andrzej Duda, osobiście wręczył statuetki przedstawicielom zwycięskich firm.
Ozdnaczenia za sierpniową akcje ratunkową na Giewoncie
W Warszawie Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wręczył honorowe odznaczenia osobom zaangażowanym w niesienie pomocy porażonym piorunem na Giewoncie, podczas sierpniowej akcji ratunkowej w Tatrach.
Nagrody dla mistrzów i ich zdolnych uczniów
Wybitni przedstawiciele świata małopolskiej kultury, nauki i sztuki po raz kolejny zostali wyróżnieni Nagrodą Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi. Trafiła ona też do ich uczniów, którzy już teraz chcą iść w ślady swoich mentorów. Nagrody za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury mistrzom i ich uczniom zostały wręczone podczas uroczystej gali.
Nagroda starosty za wieniec dożynkowy
Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w Dożynkach Gminnych w Przydonicy zorganizowanych przez Stowarzyszenie dla Rozwoju i Integracji Wsi Przydonica Złoty Orkisz. Dla Koła Gospodyń Wiejskich, które stworzyło najpiękniejszy wieniec dożynkowy, starosta ufundował nagrodę finansową.
Finał Targów Cieśli Chochołów 2019 (zdjęcia)
Nagrody wręczone, rózdzka i posiady już za nami, a zadowoleni wystawcy w drodze do domów. Trzeci dzień targów to tradycyjnie podsumowanie. Scena targowa zapełniła się cieślami rywalizującymi o miano Najlepszego Cieśli.
Rzeźba włoskiego artysty nagrodą specjalną dla zwycięzcy Tour de Pologne
Zwycięzca 76. Tour de Pologne UCI World Tour otrzyma jak co roku wyjątkową nagrodę specjalną – nowoczesną i ekologiczną rzeźbę włoskiego artysty z Trentino Mirko Demattè. Mniejsze rzeźby otrzymają najlepsi kolarze Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup.
Nagroda Szczęsnego Morawskiego przyznana
Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie podczas spotkania z okazji przyznania XII dorocznej Honorowej Nagrody „Sądecczyzna” im. Szczęsnego Morawskiego za najlepszą książkę dotyczącą Sądecczyzny wydaną w 2018 roku.
Krakowski Ambasador Wielokulturowości nagrodzony
Tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości przyznanym dziś po raz pierwszy zostały uhonorowane osoby i organizacje szczególnie zasłużone dla promowania zróżnicowania kulturowego, etnicznego, wyznaniowego oraz integracji mieszkańców Krakowa i środowisk cudzoziemców.
Złoty Krzyż Małopolski dla Wandy Półtawskiej
Długoletnia praca naukowa oparta na zasadach filozofii Jana Pawła II, a przede wszystkim ofiarowanie życia upowszechnianiu dzieła Wielkiego Polaka – to zadania, którym poświęciła się dr n. med. Wanda Półtawska.
Rozdano nagrody 22. Przeglądu Filmów o Sztuce (galeria)
„Ślady mojego istnienia” w reżyserii Pauliny Ibek zwyciężył w tegorocznym Przeglądzie Filmów o Sztuce, który zakończył się w Zakopanem. Film otrzymał nagrodę GRAND PRIX Burmistrza Miasta Zakopane. Twórcy odebrali statuetkę oraz czek na 10 tys zł.
Gala 6 edycji Plebiscytu TADEK na Najlepszych Instruktorów ZHP (zdjęcia)
Plebiscyt TADEK na Najlepszych Instruktorów ZHP Chorągwi Krakowskiej 2018 roku miał na celu nagrodzenie harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego w Małopolsce, którzy w swojej codziennej harcerskiej działalności wykazują się szczególną inicjatywą, postawą godną naśladowania i wielkim zaangażowaniem w swoją wolontariacką pracę.
Poszukiwania Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina.
Specjalna grupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie prowadzi intensywne poszukiwania 34-letniej Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina. Jeden z jej znajomych wyznaczył 100 tys. zł nagrody za informację, które pomogą ustalić miejsce pobytu kobiety.
Jacek Leociak odebrał Nagrodę im. Kazimierza Wyki
Jacek Leociak – literaturoznawca, historyk literatury i profesor nauk humanistycznych, został tegorocznym laureatem Nagrody im. Kazimierza Wyki. Uroczystość wręczenia nagrody w wysokości 40 tys. zł odbyła się w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego w Urzędzie Miasta Krakowa.
Nagroda krakowskiej Książki Miesiąca dla Jerzego Ilga za książkę „Zagram ci to kiedyś. Stanisław Radwan w rozmowie z Jerzym Illgiem".
Jury Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca w grudniu uhonorowało książkę Jerzego Illga pt. „Zagram ci to kiedyś. Stanisław Radwan w rozmowie z Jerzym Illgiem".
Wręczenie nagrody 20 grudnia o godz. 18.00 w klubie dziennikarzy „Pod Gruszką” na ul. Szczepańskiej 1.
Jerzy Owsiak laureatem Nagrody im. Andrzeja Wajdy
Jerzy Owsiak odebrał w sobotę Nagrodę im. Andrzeja Wajdy za wybitną działalność w duchu solidarności społecznej
Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2017
A niech to gęś kopnie zdobywa Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2017
Podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków Marta Guśniowska i Robert Romanowicz odebrali statuetki Ferdynanda Wspaniałego oraz nagrodę pieniężną w łącznej wysokości 20 tysięcy złotych z rąk Andrzej Kuliga, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa
Nagrody 25 międzynarodowego festiwalu Etiuda-anima
Twórcy najlepszych etiud filmowych oraz krótkometrażowych animacji odebrali nagrody 25. Międzynarodowego Festiwalu Etiuda & Anima, który zakończył się w Krakowie. W festiwalowych konkursach rywalizowało 35 etiud i 61 animacji.
25. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima rozpoczęty
136 filmów konkursowych – 35 etiud studenckich z 15 krajów, 61 filmów animowanych i 40 produkcji polskich. We wtorek, 20 listopada rozpoczęła się 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima.
Filmem otwarcia była kultowa "Yellow submarine"(Żółta łódź podwodna) George’a Dunninga z niezapomnianą muzyką zespołu The Beatles. Od premiery słynnej animacji minęło już pół wieku
Białka Tatrzańska ponownie najlepszym ośrodkiem w Polsce
W austriackim Kitzbühel odbyła się ceremonia wręczenia prestiżowych nagród narciarskich – World Ski Awards. Przedstawiciele kompleksu Kotelnica Białczańska z Białki Tatrzańskiej odebrali tytuł najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce.
Nagrody dla zasłużonych twórców z Sądecczyzny
Starosta nowosądecki Marek Pławiak nagrodził dziś zasłużonych działaczy kultury z Sądecczyzny. Towarzyszył mu wicestarosta Antoni Koszyk.
Przedsiębiorcy i samorządowcy uhonorowani medalami „Mecenas „Futbolu Małopolski”
Małopolski Związek Piłki Nożnej, 12 października br., zorganizował IV galę medalu „Mecenas Futbolu Małopolski”.
Krzysztof Penderecki nagrodzony
Krzysztof Penderecki został laureatem nagrody „Nowa Kultura Nowej Europy” im. Stanisława Vincenza. Nagrodę wręczył przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider podczas uroczystej gali XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.
Aleksandra Kurzak nagrodzona złotym medalem Gloria Artis
- Jestem dumna i przeszczęśliwa, że tu, w miejscu chyba najważniejszym dla Polaka, w sercu Polski - na Wawelu, otrzymuję tę nagrodę - powiedziała sopranistka odbierając medal z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Gala Nagrody im. W. Szymborskiej 2018 (zdjęcia)
KRAKÓW. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków ogłoszono nazwisko tegorocznego laureata Nagrody im. Wisławy Szymborskiej oraz wręczono Nagrodę za tom przełożony na język polski.
Złote Jabłko i nagroda dla Piotra Fałowskiego
Na zaproszenie starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka przyjechał do Starostwa Powiatowego Piotr Fałowski, który 4 stycznia br. wskoczył do Dunajca, aby ratować 52-letnią kobietę. Starosta był pod wielkim wrażeniem bohaterskiego czynu pana Piotra.
"Ta nagroda starosty bardzo nam pomoże"
Starosta nowosądecki wręczył dzisiaj nagrodę finansową dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korzennej doceniając zasługi w krzewieniu i upowszechnianiu kultury wśród osób niepełnosprawnych.
Kryształowe Jabłko dla firmy Park M (zdjęcia)
Podczas Gali Przedsiębiorczości Powiatu Nowosądeckiego, która odbyła się w Hotelu Perła Południa w Rytrze, starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył Kryształowe Jabłko Sądeckie Krzysztofowi Mrozowi - szefowi firmy Park M „za wkład w rozwój gospodarczy Sądecczyzny, wspieranie przedsiębiorczości oraz promocję regionu w kraju i zagranicą”.
Wyjątkowi pracodawcy z Małopolski
Po raz kolejny przyznano Małopolską Nagrodę Rynku Pracy. Zostali nią wyróżnieni pracodawcy, podejmujący liczne inicjatywy, które pomagają pracownikom rozwijać się i podnosić kwalifikacje.
BELFER wywołuje uśmiech (zdjęcia)
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Aktywnych Nauczycieli Emerytów BELFER działające w gminie Korzenna obchodzi jubileusz 10-lecia działalności. Z tej okazji, starosta nowosądecki Marek Pławiak przyznał nagrodę „w uznaniu szczególnych zasług na rzecz krzewienia i popularyzacji kultury teatralnej”.
Nagroda im. Jerzego Ciesielskiego przyznana. Otrzymał ją lek. med. Czesław Sudewicz (zdjęcia)
- Chciałbym zawsze kroczyć drogą najlepszego lekarza duszy i ciała - Jezusa Chrystusa - mówił podczas uroczystości wręczenia Nagrody im. Jerzego Ciesielskiego tegoroczny, 22 jej laureat, dr Czesław Sudewicz z Białej Podlaskiej.
Wyłoniono laureatów Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2017
Firma Ernesto Travel, Conhpol oraz Grupa Kęty to laureaci tegorocznej Małopolskiej Nagrody Gospodarczej w kategoriach mały, średni i duży przedsiębiorca. Nagrodę specjalną z kolei otrzymał Krakowski Park Technologiczny. To te firmy są liderami przedsiębiorczości w regionie - kreują trendy, wyznaczają kierunki rozwoju dla innych i bez kompleksów konkurują na zagranicznych rynkach.
Przyznano "Trzy Korony" - nagrody za najlepsze scenariusze filmów związanych z Małopolską
„Sokół”, „Figurant”, „Lekarz Króla” oraz „dokumentAlista człowieka” – to scenariusze filmów, które w wyjątkowy sposób prezentują ciekawą i złożoną historię naszego regionu oraz postaci związane z Małopolską. Po raz dziesiąty do ich twórców trafiły nagrody przyznawane w ramach konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa”. Do autorów nagrodzonych scenariuszy filmów fabularnych i dokumentalnych trafiły nagrody w wysokości 105 tys. zł.
W Krakowie odbyła się 11 gala rozdania MediaTorów 2017 (zdjęcia)
W Auditorium Maximum UJ w Krakowie odbyła się gala rozdania MediaTorów, czyli Studencki Nagrórd Dziennikarskich.
Instytucje promujące kulturę ludową z nagrodą im. Orkana
Teatr Ludowy „Tradycja” z Alwerni, Zespół Regionalny „Regle” z Poronina oraz Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce – to laureaci Nagrody im. Władysława Orkana, która została wręczona przez Województwo Małopolskie już po raz szósty. Co roku wyróżnienie to jest przyznawane organizacjom artystyczno-kulturalnym, które w sposób szczególny promują dorobek regionalny Małopolski.
Wręczono Nagrody Miasta Krakowa (zdjęcia)
Jan Kanty Pawluśkiewicz, prof. Beata Szymańska-Aleksandrowicz, Ireneusz Kania, zespół naukowy w składzie: prof. Władysław Śliwiński, dr Jakub Bobrowski, dr Malwina Jabczuga-Gębalska, dr Małgorzata Kosińska-Zagajewska i dr Magdalena Niemczyk-Jacek, Maria Springwald, Ewelina Bączek i Paulina Bździuch, Bartłomiej Trybuś, Rita Łabuz, Tomasz Gwiazda, Joanna Wojtuń, Sonia Bała – to laureaci tegorocznych Nagród Miasta Krakowa 2017, które zostały wręczone w czwartek 30 listopada podczas uroczystej gali w sali Obrad Rady Miasta Krakowa.
Nagrody z okazji 10-lecia MCP
Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości – instytucja Województwa Małopolskiego – świętuje swoje dziesięciolecie. Przez ten czas pracownikom MCP udało się ocenić 6,5 tys. wniosków o dofinansowanie ze środków unijnych, podpisać 3,2 tys. umów i przekazać wsparcie ponad 1 mld zł. Podczas gali z okazji jubileuszu tej instytucji, marszałek Jacek Krupa oraz wicemarszałek Stanisław Sorys, wręczyli nagrody w trzech kategoriach.
Gala Finałowa Grechuta Festival 2017 ICE Kraków (zdjęcia)
W Gli Finałowej Grechuta Festival 2017 pod tytułem "Tu wszystko się zaczęło" - wzięli udział Dawid Ogrodnik, Andrzej Lampert, Maciej Miecznikowski oraz Łukasz Jemioła.
Gala Nagrody Conrada 2017 ICE Kraków (zdjęcia)
KRAKÓW. Anna Cieplak, autorka debiutanckiej powieści „Ma być czysto”, została laureatką Nagrody Conrada za najlepszy debiut literacki 2016 roku. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w niedzielę wieczorem na zakończenie literackiego 9. Festiwalu Conrada.
Przemysław Czapliński z Nagrodą im. Jana Długosza (zdjęcia)
KRAKÓW. Znamy już laureata 20. jubileuszowego Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza! Wyróżnienie określane mianem polskiego Nobla w dziedzinie humanistyki otrzymał Przemysław Czapliński, który uznanie jury zyskał książką pt. „Poruszona mapa”, podejmującą tematykę mentalnego obrazu Polski w polskiej literaturze. Zwycięzca otrzymał 30 000 zł i statuetkę dłuta śp. prof. Bronisława Chromego.
Spot promocyjny „Małopolska na rowery” został doceniony przez ekspertów i zdobył główną nagrodę Grand Prix Kryształów PR-u
Drugi raz z rzędu Małopolska stanęła więc na podium prestiżowego konkursu. Nagradza on najbardziej wartościowe i kreatywne działania promocyjne realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i organy administracji państwowej.
Przyznano Nagrody im. Romana Reinfussa
Michalina Wojtas, sądecka tancerka i choreografka, została główną laureatką tegorocznej edycji Nagrody im. Romana Reinfussa, którą Województwo Małopolskie honoruje osoby poświęcające się promowaniu i badaniu dziedzictwa kulturowego regionu. Z rąk Leszka Zegzdy z zarządu województwa II nagrodę odebrał Paweł Stefanowski, a trzecią – Dariusz Rzeźnik. Wręczono też wyróżnienia – dla Haliny Ładoń oraz Zdzisława Uchto.
Bibliotekarze nagrodzeni za sumienną pracę (zdjęcia)
Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba wziął dziś udział w obchodach Powiatowego Dnia Bibliotekarza, połączonych z jubileuszem 70. rocznicy powstania Biblioteki Publicznej Gminy Krynica-Zdrój.
Laureatem tegorocznej 42. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” został Henryk Kuś
Laureatem tegorocznej 42. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” został Henryk Kuś. Nagroda przyznawana jest za dokonania twórcze, artystyczne, naukowe oraz działalność wspierającą tradycyjną kulturę regionalną.
Złota, Honorowa i Zielona gruszka - nagrody dziennikarzy
Stowarzyszenie Dziennikarzy RP nagrodziło Złotą Gruszką Jana Stępnia, dziennikarza Radia Kraków, który pracuje w rozgłośni od 35 lat. Złota Gruszka przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w pracy, warsztat dziennikarski oraz dbałość o nienaganną polszczyznę. Nagroda Złotej Gruszki przyznawana jest od 28 lat.
Krakowska Nagroda Filmowa i 100 tys. USD dla "Ostatniej rodziny" (zdjęcia)
"Ostatnia rodzina" w reż. Jana P. Matuszyńskiego zwyciężyła w konkursie głównym "Wytyczanie Drogi" 10. Festiwalu Netia Off Camera. Reżyser otrzymał Krakowską Nagrodę Filmową – 100 tys. dol. - w Krakowie podczas gali finałowej festiwalu.
10. Netia Off Camera: laureaci konkursu #63pl i nagrody specjalnej Onetu
10 Netia Off Camera już na półmetku wczoraj wieczorem w Kinie Centrum dawne Kino Kijów rozdano nagrody.
Burmistrz Szczawnicy uhonorowany tytułem najlepszego samorządowca
Podczas pierwszego dnia obrad III Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród „Lider Samorządu” dla najlepszych samorządowców. W gronie laureatów znalazł się burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.
Gratulacje dla ekonomistów z Grybowa
Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk pogratulowali uczennicom Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie, które zdobyły I miejsce w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Po laury sięgnęły: Izabela Grzesiak, Julita Forczek i Paulina Migacz - uczennice w zawodzie technik ekonomista.
Startuje ogólnopolski konkurs IT dla studentów
Ruszyły zapisy do 10. edycji ABB IT Challenge – ogólnopolskiego konkursu dla studentów, w którym główną nagrodą jest 25 000 zł. Zadanie polega na przygotowaniu projektu, który udowodni, że interakcja człowieka z technologią może ulepszyć wiele obszarów życia.
Wręczono Perły Pienin
W hotelu Solar SPA odbyła się doroczna uroczystość wręczenia statuetek Perła Pienin - nagród dla instytucji i przedsiębiorstw najbardziej zasłużonych dla miasta i gminy Szczawnica w ubiegłym roku. W tym roku było trzech laureatów.
Jerzy Baczyński - laureatem medalu „Za Mądrość Obywatelską”
Redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński został uhonorowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Naukowe Kraków oraz miesięcznik „Kraków” przyznawanym raz w roku medalem „Za mądrość obywatelską”.
Zofia Rumińska z Poronina wygrała samochód (zdjęcia)
67-letnia narciarka wygrała Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim i w nagrodę dostała samochód osobowy Peugeot 3008.
Jan Radzik Sądeczaninem Roku 2016! (zdjęcia)
Dzisiaj w MCK Sokół odbyła się gala podsumowująca plebiscyt Sądeczanina 2016 Roku. W tym roku nominowano do tytułu 13 osób. Zwycięzcą został Jan Radzik – przewodniczący Rady Gminy Grybów, działacz Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin” i lokalny patriota z Siołkowej. Wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk pogratulował zwycięzcy.
Kryształowe Jabłko dla firmy BATIM (zdjęcia)
Podczas Gali Przedsiębiorczości Powiatu Nowosądeckiego, która odbyła się w Hotelu Perła Południa w Rytrze, starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył Kryształowe Jabłko Sądeckie szefowi firmy BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja.
"Ciupaga” z Nagrodą Starosty (zdjęcia)
Podczas sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, starosta Marek Pławiak wręczył Kapeli Góralskiej „Ciupaga” z Łącka Nagrodę Starosty w wysokości 2 tysięcy złotych.
Zostań laureatem Nagrody im. Dra Masiora
Fundacja im. Dra Jerzego Masiora wręczy już po raz dziesiąty młodemu artyście (w wieku do 25 lat) nagrodę za wybitne osiągnięcia w zakresie artystycznym. Nagroda przyznawana jest za konkretne dokonania kandydata (indywidualne lub zespołowe) w zakresie muzyki, plastyki, twórczości literackiej, teatralnej, filmowej albo innej dziedziny sztuki, która w opinii wnioskodawcy zasługuje na to szczególne wyróżnienie.
Paulina Grochowska zwyciężczynią 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki (zdjęcia)
KRAKÓW. Jury obradujące w składzie: Jan Poprawa, Basia Stępniak - Wilk, Jerzy Zoń, Jerzy Satanowski po wysłuchaniu 44 zespołów i solistów zakwalifikowanych do finału konkursu przez Radę Artystyczną SFP oceniło poziom artystyczny tegorocznego Konkursu jako bardzo wysoki.
Siostra Rosemary Nyirumbe pierwszą laureatką nagrody Veritatis Splendor
Pochodząca z Ugandy siostra Rosemary Nyirumbe została pierwszą laureatką Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor. Należącą do Zgromadzenia Najświętszego Serca Pana Jezusa zakonnicę doceniono za niestrudzone krzewienie idei solidarności i sprawiedliwości społecznej, nauczanie dialogu i wzajemnego poszanowania. Nagrodę – srebrny laur i 100 tys. dolarów - wręczył podczas uroczystej gali Jacek Krupa, marszałek Małopolski.
Złote Gody w Gminie Czarny Dunajec
Wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie to najważniejszy punkt niezwykłej uroczystości, zorganizowanej 12 października 2016 r. w sali widowiskowej Centrum Promocji i Kultury Gminy Czarny Dunajec. 24 pary małżeńskie zamieszkałe na terenie Gminy Czarny Dunajec obchodzą w tym roku złote gody, czyli jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego.
Nagrody starosty dla nauczycieli (zdjęcia)
Starosta nowosądecki Marek Pławiak przyznał z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody dla wyróżniających się w ubiegłym roku nauczycieli i dyrektorów szkół, dla których Powiat Nowosądecki jest organem prowadzącym.
Nagroda dla olimpijki Czesławy Stopki
ZAKOPANE. Z rąk wiceburmistrz Agnieszki Nowak-Gąsienicy i naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Zofii Kiełpińskiej, nagrodę za działanie na rzecz promocji i popularyzacji Miasta Zakopane otrzymała Pani Czesława Stopka.
Zasłużeni dla kultury lokalnej
Józef Pitoń, zasłużony dla podhalańskiej kultury artysta i działacz, został tegorocznym laureatem Nagrody Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa. II miejsce otrzymały ex aequo Bożena Mściwujewska-Kruk i Pani Maria Lechowska-Bujak. Z kolei wyróżnieniem nagrodzono Jana Kubika oraz Kazimierza Lassaka. Pula nagród dla laureatów wyniosła w sumie 20 tys. zł.
Poeci Jakub Kornhauser i Uros Zupan laureatami tegorocznej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (zdjęcia)
Nazwiska laureatów ogłoszono w sobotę wieczorem podczas gali w Operze Krakowskiej. Razem ze słoweńskim poetą Urosem Zupanem nagrodzeni zostali tłumacze jego wierszy na język polski - Miłosz Biedrzycki i Katarina Salamun-Biedrzycka.
Przyznano Nagrody Burmistrza A.D. 2016
Anna Waloch, Czesław Jałowiecki i Eligiusz Grabowski, to laureaci tegorocznej Nagrody Burmistrza Zakopanego.
Zlot Kawalerów Orderu Virtuti Militari w Racławicach (zdjęcia)
Od trzech lat doroczną tradycją nowotarskich Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Venuleta jest udział w dużych patriotycznych uroczystościach na skalę małopolską – Zlocie Kawalerów Orderu Virtuti Militari. Świętu w Racławicach towarzyszą zawody użyteczno-bojowe z udziałem 6-osobowych reprezentacji szkół mundurowych oraz organizacji paramilitarnych z całego województwa. Tego roku drużyna „Venuleta” przywiozła z nich puchar za zajęcie III miejsca.
Statuetka Smoka Smoków dla Marcela Łozińskiego (zdjęcia)
Jeden z najbardziej znanych polskich dokumentalistów został wyróżniony nagrodą za całokształt twórczości, podczas specjalnej gali 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. - Gdyby profesor Chromy się zgodził, to bym statuetkę Smoka Smoków podzielił i porozdawał im wszystkim - skomentował wzruszony podczas gali w kinie Kijów.Centrum Marcel Łoziński.
Rafał Sonik i jego quad - z klocków Lego. W skali 1:1 (zdjęcia)
Najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar, społecznik i przedsiębiorca - Rafał Sonik. Postać wybitnego sportowca i wspaniałego człowieka, od kilkunastu lat zaangażowanego w działalność charytatywną, została doceniona w bardzo niecodzienny sposób - figurą wykonaną z klocków Lego.
Ogłoszono nominacje do Nagrody im Szymborskiej (zdjęcia)
Trwa Festiwal im Czesława Miłosza, dzisiaj ogłoszono nominacje do Nagrody im Szymborskiej. Dziś w ogrodzie Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, ul. Piłsudskiego 12 w Krakowie, podczas konferencji prasowej zostały ogłoszone nominacje do 3.edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
Stellan Skarsgard wyróżniony nagrodą „Pod Prąd” (zdjęcia)
Wczoraj w kinie Kijów.Centrum odbylo się podsumowanie trzech festiwalowych wydarzeń. Pierwszym było dedykowane uczestnikom konkursów „Bierzcie i Kręćcie”. Finaliści ostatecznie dowiedzieli się, kto otrzymał nagrodę główną.
Okradziono domy w Pyzówce. Wyznaczono dużą nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawców
Nad ranem okradziono dwa domy w Pyzówce. Mieszkańcy byli w tym czasie na nabożeństwie rezurekcyjnym. Policja potwierdza okoliczności zdarzenia. Poszkodowani wyznaczyli nagrodę w wysokości 50 tys. zł za pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży.
II Małopolski Kongres Kobiet już w tę sobotę
W najbliższą sobotę w krakowskim Centrum Kongresowym odbędzie się II Małopolski Kongres Kobiet. W programie między innymi wręczona będzie nagroda Srebrnego Pazura dla wybitnej Małopolanki.
Konkurs im. Mariana Korneckiego
Znasz kogoś, kto zaadaptował zabytkowy budynek drewniany do nowej funkcji – galerii, hotelu…. lub swojego domu? Kogoś, kto wyróżnia się troską o tego typu obiekty – dbając o ich dobrą kondycję, chroniąc przed upływem czasu? Kogoś, kto „ożywia” ich wnętrze, dzięki ciekawym imprezom kulturalnym i innym wydarzeniom? Jeśli tak, to nie wahaj się – tylko zgłoś go do nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego. Kapituła Nagrody czeka na kandydatury do 20 marca.
"E Pluribus Unum", czyli jeden z wielu - nagroda dla Adama Nity za wspieranie zakopiańskich aktorów (zdj.)
"E Pluribus Unum" nagroda specjalna zakopiańskiej Sceny A2 została przyznana podczas ostatniego przed świętami spotkania z aktorami Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, które odbyło się w hotelu Stamary. Tym razem otrzymał ją Adam Nita, dyrektor spółdzielni Mlekovita.
Nagroda im. Władysława Orkana dla zespołu "Dolina Popradu"
Regionalny Zespół „Dolina Popradu” z Piwnicznej-Zdroju został laureatem nagrody im. Władysława Orkana. Nagroda została przyznana za propagowanie idei regionalizmu oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej lokalnych wspólnot Małopolski.
Zespoł "Polany" nagrodzony przez Ministra Kultury (zdjęcia)
KOŚCIELISKO. Szkolny Zespół Pieśni i Tańca "Polany" im. Stanisława Nędzy-Kubińca z Kościeliska uhonorowany został Okolicznościową Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
"E Pluribus Unum", czyli jeden z wielu - nagroda dla Anny Lewit za wspieranie zakopiańskich aktorów (zdj.)
W Hotelu Stamary w Zakopanem odbyło się kolejne spotkanie ze Sceną A2, podczas którego aktorzy Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej po raz pierwszy przyznali swoją nagrodę "E Pluribus Unum".
"Cerro Torre" zdobył główną nagrodę na Konkursie Filmowym 10. Spotkań z Filmem Górskim
ZAKOPANE. Jury Konkursu Filmowego w składzie: Michał Bukojemski, Augusto Golin, Krzysztof Kokoryn, Mirella Kurkowska i Piotr Pustelnik, dokonało wyboru najlepszych obrazów prezentowanych podczas 10. Spotkań z Filmem Górskim.
Nagroda im. Szymborskiej. Spotkanie w Jasnym Pałacu (zdjęcia)
W zakopiańskim Jasnym Pałacu na wieczorze poetyckim spotkali się poeci nominowani do corocznej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. To już druga edycja konkursu, który ustanowiony został po śmierci noblistki. Do Zakopanego przyjechali Wojciech Bonowicz i Michał Sobol. Towarzyszył im Michał Rusinek, wieloletni sekretarz Szymborskiej.
Geotermia Podhalańska laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP
Do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP nominowanych było 12 firm w czterech kategoriach: Innowacyjność, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Obecność na Rynku Globalnym oraz Zielona Gospodarka. W tej ostatniej kategorii zwyciężyło Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska, za "wykorzystanie wód geotermalnych do zmniejszenia zatrucia środowiska na Podhalu".
Michał Adamowski potrójnie nagrodzony (zdjęcia)
To był udany rok dla naszego kolegi redakcyjnego. Michał Adamowski zwyciężył w trzech konkursach fotograficznych. Został także nominowany do plebiscytu Lotnicze Orły w kategorii Spotter/Fotograf lotniczy roku, którego finał nastąpi w marcu - organizowanego przez portal Lotnicza Polska.
Zakończyła się V. edycja Boskiej Komedii w Krakowie
V. edycja Boskiej Komedii dobiegła końca. Krakowska Nagroda Teatralna - statuetka Boskiego Komedianta trafiła do Krzysztofa Warlikowskiego. Nagrodę otrzymał za "Opowieści afrykańskie" według Szekspira.
Nagroda im. Romana Reinfussa dla Aleksandry Szurmiak-Boguckiej i Jadwigi Dudy
KRAKÓW. Aleksandra Szurmiak-Bogucka i Jadwiga Duda otrzymały przyznaną po raz pierwszy Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa za wybitne osiągnięcia dla zachowania lokalnej tożsamości kulturowej. Wśród wyróżnionych jest także Urszula Janicka-Krzywda, Tadeusz Pabis oraz Franciszek Palka.
IV edycja KONKURSU "Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa"
Konkurs „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” w roku 2011 organizowany jest przez cztery podmioty: Województwo Małopolskie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Telewizję Polską S.A. Oddział w Krakowie.
Tarnowska Nagroda Filmowa (7- 15 maja)
Tarnowska Nagroda Filmowa to festiwal wybranych polskich filmów fabularnych organizowany od 25 lat. Z okazji jubileuszu impreza będzie mieć szczególny charakter. Tarnowska Nagroda Filmowa jest najstarszym po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wydarzeniem związanym z polskim filmem.
5 tysięcy złotych dla gminy Bochnia
Stanisław Kracik, wojewoda małopolski, wręczy gminie Bochnia nagrodę za zwycięstwo w konkursie „Wszystkie gminy ćwiczą”.
Kapituła zdecydowała, który wolontariusz otrzyma nagrodę
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Kapituły konkursu „Oblicza wolontariatu”. Co rok władze Powiatu Nowosądeckiego przyznają nagrody finansowe osobom wyróżniającym się działaniami na rzecz innych. W tym roku członkowie Kapituły brali pod uwagę szczególnie akcje pomocowe dla Ukraińców i pogrążonej w wojnie Ukrainie.