Byliśmy w Bramie w Gorce. Dojazd tam to wyzwanie.
Dojazd to największy mankament nowo otwartej atrakcji w Waksmundzie. Kiedy jedziemy na narty albo na termy na Podhalu, to z reguły za parkingi nie musimy płacić. Inaczej jest w tym przypadku. Czteroosobowa rodzina za pozostawienie samochodu na parkingu i dojechanie do atrakcji busem oraz powrót musi się liczyć z wydatkiem rzędu 100 złotych. Do tego dochodzą koszty biletów wstępu.
Apelują o wstrzymanie wycinek w lasach wodochronnych
W miniony wtorek Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot złożyło w Nadleśnictwie Andrychów Lasów Państwowych wspólny apel 50 organizacji pozarządowych i ruchów obywatelskich o wstrzymanie wycinek na terenie postulowanego powiększenia rezerwatu Madohora w Beskidzie Małym.
Brama w Gorce - otwarcie już 30 kwietnia
1300 metrów ścieżki edukacyjnej na trzech poziomach i dwie wieże widokowe. Brama w Gorce w Waksmundzie, najnowsza turystyczna atrakcja południowej Polski, otwiera się na majówkę.
Targi EkoNatura
Już 15-16 października 2022 w Hali 100-lecia Cracovii ul. Focha 40 w Krakowie odbędą się Targi EkoNatura.
Kubusiowi Przyjaciele Natury
Edukacja klimatyczna ma znaczenie. Rusza XV edycja „Kubusiowych Przyjaciół Natury”, największego w Polsce programu edukacyjnego dla przedszkoli i szkół na temat życia w zgodzie z naturą
Orzeł przedni uchwycony przez fotopułapkę w Pieninach
Fotopułapka Pienińskiego Parku Narodowego zarejestrowała orła przedniego przy padłym jeleniu.
Powstał pomysł na stworzenie Parku Olkuszan
Niektórzy z mieszkańców Olkusza zauważyli, że powierzchnia terenów zielonych w mieście się zmniejsza. Budowa parku miałaby zmienić traktowanie miasta jako "przystanku do przeprowadzki".
Konferencja "Zielone Podhale", czyli co można i trzeba zrobić dla poprawy stanu środowiska naturalnego
NOWY TARG. Zorganizowana dziś w Urzędzie Miasta konferencja od hasłem "Zielone Podhale" poświęcona była szeroko pojętej koncepcji ekologii. Prelegenci omawiali zarówno kwestie prawne, finansowe, jak i techniczne różnych rozwiązań mających służyć poprawie jakości powietrza oraz efektywnemu korzystaniu ze źródeł odnawialnych.
Jak chronić krajobraz kulturowy?
Związki między przyrodą i sztuką, a także troska o niematerialne dziedzictwo Małopolski – to tylko kilka zagadnień, o których będą debatować uczestnicy konferencji „Kultura i natura”. Spotkanie odbędzie się w środę (5 listopada br.) w Bukowinie Tatrzańskiej.