Śmiertelnie pobił ojca, znęcał się nad babcią
Trzy miesiące na swój proces poczeka mieszkaniec Olkusza po tym, jak za jego sprawą ojciec trafił do szpitala. Zaraz potem wyszła na jaw okryta prawda o przemocy domowej.
Zjazd Karpacki pod znakiem protestów o patronat prezydenta. Andrzej Skupień zapowiada oficjalną odpowiedź
PODHALE. - Decyzja o zaproszeniu urzędującego prezydenta i przyjęcia patronatu nad Zjazdem Karpackim nie została podjęta przez Zarząd Główny Związku Podhalan, ani przez prezydium, tylko przez wąskie grono osób - mówi b. prezes ZP Jan Hamerski. - Pracuję kolegialnie, wszyscy mnie z tego znają - odpiera zarzuty obecny prezes ZGZP Andrzej Skupień.
Apel Związku Podhalan w sprawie "Konwencji"...
Związek Podhalan apeluje do Prezydenta RP o nieratyfikowanie "Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej", która jak argumentują Podhalanie - stanowi podstawę do ataku na rodzinę, religię, kulturę i tradycję narodową.
List Otwarty byłych senatorów w sprawie konwencji przemocowej CAHVIO
W tym tygodniu przedmiotem obrad Senatu RP będzie konwencja przemocowa CAHVIO. 16 byłych senatorów - wśród nich małopolscy - podpisało się pod listem otwartym, w którym wyrażają nadzieję, iż obecni senatorowie "nie zadekretują odgórnej dekonstrukcji życia społecznego poprzez demontaż rodziny, ale uwzględnią autentyczne dobro społeczeństwa, rodzin i jednostek.
Wiceburmistrz Zakopanego przestrzega radnych: "Dziecko w pięć minut odebrane - przez dwa lata było odzyskiwane"
ZAKOPANE. - Ja kiedyś w takim Zespole Interdyscyplinarnym pracowałam i to było coś strasznego. W 5 minut odebrano dziecko rodzinie - na donos osoby, która potem była "rodziną zastępczą". W 24 godziny nią została. Dwa lata odzyskiwaliśmy to dziecko. Ale wróciło już "inne" - mówiła do radnych Agnieszka Nowak Gąsienica.
Wirtualny Wielki Marsz przeciw cyberprzemocy
W środę, 11 czerwca przeprowadzony zostanie w sieci Wielki Marsz. Akcja powstała w Wielkiej Brytanii za sprawą organizacji BeatBullying. Do tej pory podobne marsze odbyły się dwukrotnie: w roku 2010 i 2012 i były skierowane do obywateli wysp. W tym roku do udziału zaproszeni są internauci z całej Europy, także z Polski.
Zakopiańscy radni znów odrzucili ustawę "o przemocy"
ZAKOPANE. Zgodnie z zapowiedziami pod obrady dzisiejszej sesji znów wprowadzono punkt dotyczący uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla Miasta Zakopanego na lata 2014-2016. Projekt uchwały burmistrz składał już siedem razy. Za każdym razem radni go odrzucali. Dziś także.
Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy - podejście ósme
ZAKOPANE. Jutro kolejna sesja Rady Miasta Zakopane. W porządku obrad znów znalazł się punkt dotyczący uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla Miasta Zakopanego na lata 2014-2016. Projekt uchwały burmistrz składał już siedem razy. Za każdym razem radni go odrzucali.
Ogólnopolska kampania „Lekarzu, reaguj na przemoc!”
– Bardzo często lekarz jest tą osobą, która jako pierwsza dowiaduje się o przemocy w rodzinie. Pacjenci zgłaszają się do lekarzy z różnymi dolegliwościami, które mogą świadczyć o doznawaniu przemocy w rodzinie – mówi Katarzyna Michalska z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ci, którzy doświadczają przemocy ze strony najbliższych, zazwyczaj nie wiedzą, że zgodnie z prawem mogą oczekiwać pomocy m.in. w gabinecie lekarskim.
Siedem prób wprowadzenia w Zakopanem przepisów dot. Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
ZAKOPANE. Z porządku obrad ostatniej sesji Rady Miasta wycofano projekt uchwały w sprawie "uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla Miasta Zakopanego na lata 2014 - 2016". Projekt wprowadzany jest przez burmistrza pod obrady od miesięcy. Za każdym razem radni mówią - "nie". Projekt odrzucono już po raz siódmy.
Nowy Targ: marsz milczenia przeciwko przemocy (zdjęcia)
Około 700 osób spotkało się wieczorem pod kamienicą nr 5 w Rynku, w miejscu, gdzie w andrzejkową noc został śmiertelnie ugodzony nożem 20-letni Andrzej z Nowego Targu. Uczestnicy spotkania stali w milczeniu, zapalali znicze, a potem, wspólnie z księdzem odmówili modlitwę. Modlono się m.in. o bezpieczną zabawę.
KRAKÓW. Marsz milczenia przeszedł ulicami miasta
Kilkuset krakowian przeszło ulicami miasta w marszu milczenia przeciwko przemocy. Został zorganizowany przez przyjaciół 23-letniego Dawida, który został zamordowany na ul. Gordzkiej. Stanął w obronie swojej dziewczyny obrażanej przez pijanego mężczyznę.
Wielka Zbiórka Świąteczna w ramach kampanii "Życie bez przemocy"
"Życie bez przemocy" - to hasło kampanii mającej na celu pomoc pokrzywdzonym dzieciom. W ramach projektu organizowana jest Wielka Zbiórka Świąteczna na rzecz dzieci - ofiar przemocy domowej, podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka.