Wystawa 100 lat Szymborskiej w Zakopanem (zdjęcia)
25 plansz przedstawia najważniejsze wydarzenia polskiej Noblistki związanej z Zakopanem.
„Portrety z pamięci” – wokół Wisławy Szymborskiej
Krakowskie Forum Kultury i Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprosili na cykl wydarzeń „Portrety z pamięci” poświęconych Wisławie Szymborskiej.
Miało to miejsce w 7 rocznicę śmierci Noblistki
Nominacje do Nagrody im. W. Szymborskiej
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłosiła nominacje do 5. edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
Akacja (Robinia) Wisławy Szymborskiej i buk Kornela Filipowicza
Minęło już dwadzieścia lat od uhonorowania Wisławy Szymborskiej przez Akademię Szwedzką najbardziej prestiżowym wyróżnieniem świata literackiego. Niemal dokładnie siedem lat po zasadzeniu Dębu Miłosza w jego sąsiedztwie w ogrodzie Znaku posadzono Akację (Robinię) Wisławy Szymborskiej.
Wisława Szymborska w obiektywie Joanny Helander
Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprosiła na wystawę zdjęć „Radość pisania/Radość fotografowania Wisława Szymborska w obiektywie Joanny Helander" z okazji 20. rocznicy przyznania nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej.
"Szymborska w Astorii" - 20 rocznica otrzymania Nagrody Nobla
W Zakopanem zorganizowane zostanie spotkanie poświęcone 20. rocznicy przyznania Wisławie Szymborskiej literackiej Nagrody Nobla. Spotkanie poprowadzi Bogdan Baran – pisarz, eseista, tłumacz, prezes Fundacji Domu Literatury i Domów Pracy Twórcze. Wybrane wiersze Poetki zaprezentują artyści teatru SCENA A2 działającego przy Towarzystwie Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.
Premiera "Napisanego życia" (zdjęcia)
Premierowy pokaz filmu Marty Węgiel „Napisane życie” odbył się w Kinie pod Baranami w ramach 5 Festiwalu Miłosza. Jest to biograficzny dokument o Wisławie Szymborskiej.
Nabór do pierwszej edycji nagrody im. Wisławy Szymborskiej
Edycja obejmie książki wydane w 2012 roku. Do nagrody zgłoszone mogą być tomy poetyckie wydane oryginalnie po polsku lub w przekładzie na język polski w roku poprzedzającym wręczenie nagrody. Nagroda dla najlepszej poetyckiej książki roku to 200 tys. złotych.