
Trwa dytrybucja węgla do małopolskich gmin
Wojewoda Kmita regularnie spotyka się z podmiotami zaangażowanymi w proces dystrybucji węgla. W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie po raz kolejny odbyła się wideokonferencja poświęcona temu tematowi. Uczestniczyło w niej blisko 200 podmiotów.

Ćwierć miliona ton węgla trafiło już do mieszkańców
W województwie małopolskim do programu dystrybucji taniego węgla wśród swoich mieszkańców przystąpiło 177 na 182 gmin. 115 podpisało już odpowiednie umowy. Oznacza to, że ich mieszkańcy albo już mogą kupować tani węgiel, albo ten węgiel pojawi się u nich lada dzień.

Cukiernia zamknięta przez brak węgla
Stało się. W Zakopanem jedna z najstarszych cukierni w mieście musiała zostać zamknięta z połowu braku węgla, który opiekane są cukiernicze piece.

Są pieniądze na dodatek węglowy
Pieniądze na dodatek węglowy przekazane na konta małopolskich samorządów

Małopolska planuje przesunąć o rok termin wymiany starych pieców
Nie trzeba będzie wymieniać starego pieca na węgiel i drzewo do końca tego roku, ale do końca 2023 roku. Władze Małopolski proponują przesunięcie terminu obowiązkowej wymiany starego "kopciucha" o rok. Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie zmiany zapisów uchwały antysmogowej w naszym województwie.
Zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie utrzymany
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał uchwałę antysmogową dla Krakowa, zakazującą palenia węglem i drewnem. Małopolskę reprezentował w Warszawie wicemarszałek Tomasz Urynowicz, odpowiedzialny m.in. za politykę ochrony środowiska w województwie.

Małopolanie za dobrym węglem i kontrolami, a przeciwko paleniu śmieci
Mieszkańcy Małopolski popierają sprzedaż wyłącznie dobrej jakości węgla, zgadzają się również na częste kontrole palenisk w domach. Znaczna większość Małopolan spotyka się też z przypadkami palenia śmieci, choć niemal wszyscy są temu przeciwni – wynika z badań przeprowadzonych przez Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego.

Skanska Property Poland wmurowała kamień węgielny pod pierwszy projekt biurowy w Krakowie
Dziś odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod kompleks biurowy Kapelanka 42, który powstaje u zbiegu ulic Kapelanka i Kobierzyńskiej w Krakowie. To pierwsza inwestycja biurowa realizowana przez Skanska Property Poland w stolicy Małopolski.

Wmurowano kamień węgielny pod budowę pomnika Armii Krajowej
- Przez to dzieło, usytuowane u stóp Wawelu, chcemy utrwalić pamięć o żołnierzach AK i o ich bohaterstwie - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który poświęcił kamień węgielny pod budowę pomnika Armii Krajowej w Krakowie na Bulwarze Czerwieńskim.