Tragedia na torach. Dwie osoby nie żyją, 3 są ranne.
Dziś nad ranem w Barcicach Górnych (pow. nowosądecki) w okolicach przejazdu kolejowego doszło do zderzenia samochodu osobowego i pociągu.
84. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętamy!
1 września 1939 r. niemiecka III Rzesza zaatakowała Polskę. II wojna światowa z represjami i planowym ludobójstwem była jednym z najstraszniejszych konfliktów zbrojnych. Dziś, w 84. rocznicę niemieckiej agresji na nasz kraj odbywają się uroczystości ku czci ofiar.
Trwa budowa Miejskiego Ośrodka Sportu w Zatorze
Nowoczesny, funkcjonalny, spektakularny. Wyglądem wpisujący się w region Doliny Karpia poprzez kształt przypominający rybacką łódź. Taki będzie Miejski Ośrodek Sportu w Zatorze. Obiekt powstaje przy kompleksie sportowym LKS „Zatorzanka” przy ul. Parkowej dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
Pannonica Festiwal rozpoczęty
W Myślcu nad Popradem w okolicach Starego Sącza rozpoczęła się wczoraj dziesiąty edycja Festiwalu Pannonica.
Osuwisko na drodze krajowej w Kasinie nadal aktywne
Przedstawiciele krakowskiego oddziału GDDKiA spotkali się w rejonie osuwiska na drodze krajowej nr 28 w Kasinie Wielkiej z przedstawicielami gmin Dobra i Mszana Dolna, powiatu limanowskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i Ministerstwa Infrastruktury oraz z dziennikarzami.
Dobro wraca. Rządowe wsparcie dla Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Nowego Sącza
6 lutego nad ranem w południowo-wschodniej Turcji i północnej Syrii… Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,8 w skali Richtera i towarzyszące mu liczne wstrząsy wtórne obracają w zgliszcza wiele budynków i pozbawiają życia ponad 40 tys. osób… W odpowiedzi na apel Turcji o międzynarodową pomoc minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zaoferował wsparcie Polskiej Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej HUSAR.
84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Program uroczystości w Krakowie
1 września 2023 r. będziemy obchodzić 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Do udziału w krakowskich uroczystościach ku czci ofiar niemieckiej agresji na Polskę zapraszają organizatorzy: wojewoda małopolski Łukasz Kmita i dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie dr hab. Filip Musiał.
Poznaj historię Term BUKOVINA (art. sponsorowany)
Kasprowy Wierch, Gubałówka, spływ Dunajcem, Giewont, miś na Krupówkach i Termy BUKOVINA: to często pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą na myśl, gdy słyszymy o Zakopanem czy szerzej – Podhalu. Wymieniliśmy jedne z największych atrakcji regionu, rokrocznie przyciągające pod Tatry setki tysięcy turystów.
Wernisaż wystawy fotografii Zygmunta Stenwaka (zdjęcia)
W piątek 25 sierpnia Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu była miejscem magicznego spotkania z twórczością Zygmunta Stenwaka.
Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt domaga się referendum
Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt (KSOZ) domaga się dotrzymania danego słowa i rozpisania przez Radę Miasta Krakowa zapowiedzianego referendum lokalnego, zaznaczając, że już w ubiegłym roku złożyło propozycję jednego z pytań referendalnych, które dotyczyło wprowadzenia zakazu funkcjonowania dorożek konnych w Krakowie.
Burze z gradem w Małopolsce
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla wszystkich powiatów województwa małopolskiego.
Podejrzani w sprawie śmiertelnego pobicia zatrzymani
W niedzielę 20 sierpnia Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że doszło do pobicia 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny w jego domu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie na drugi dzień zmarł.
Akademicka Perć zamknięta
Od dziś z powodu remontu zamknięty będzie szlak żółty na Babią Górę.
Kopciuchy nie wracają do Krakowa – uchwała antysmogowa obroniona
W poniedziałkowy wieczór Sejmik Województwa Małopolskiego odrzucił w głosowaniu inicjatywę uchwałodawczą zaproponowaną przez mieszkańca Wieliczki. Gdyby została przyjęta, do Krakowa mogłyby wrócić tzw. kopciuchy, a więc piece i kotły emitujące ogromne ilości zanieczyszczeń.
Legionella w Małopolsce
Wczoraj w godzinach popołudniowych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku otrzymała zgłoszenie telefoniczne od lekarza anestezjologa ze Szpitala Powiatowego SPZOZ w Brzesku dotyczące hospitalizacji na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii pacjentki, u której w badaniu laboratoryjnym potwierdzono zakażenie bakterią Legionella pneumophila.