Intermed
Park
Dodano: Środa, 13 września 2023 15:00

Trwają prace rewitalizacyjne na szczycie Góry Zamkowej w Lanckoronie

Prace konserwatorskie i restauratorskie, roboty budowlane przy zachowanych murach wraz z częściowymi uzupełnieniami oraz rekonstrukcja pomostu według rysunków archiwalnych z końca XVIII wieku. Trwa rewitalizacja zamku, podegrodzia, grodu i twierdzy Lanckorona.

Dodano: Środa, 13 września 2023 10:02

Kolarskie Grand Prix Nowego Targu (zdjęcia)

3 września odbyła się kolejna już impreza charytatywna Winter Classic, której częścią było Kolarskie Grand Prix Nowego Targu.

Dodano: Niedziela, 10 września 2023 12:00

Kolarskie Grand Prix Nowego Targu - Junior (zdjęcia)

W ubiegłą niedzielę na nowotarskim welodromie czyli "Kole", odbyły się zawody kolarskie dla dzieci i młodzieży czyli Kolarskie Grand Prix Nowego Targu - Junior, których Nowotarski Klub Kolarski był organizatorem. W zawodach wystartowało 67 młodych zawodników w 10 kategoriach. Zawodnicy mieli do pokonania od 1 rundy czyli 1 okrążenia toru, do 5 okrążeń w zależności od rocznika.

Dodano: Sobota, 9 września 2023 08:22

Powstanie nowy ciąg pieszo rowerowy oraz Park&Ride Radziszów Centrum

Kolejny, bardzo ważny krok inwestycyjny dla mieszkańców Radziszowa. Już niedługo rozpoczną się prace związane z budową nowego odcinka ciągu pieszo-rowerowego oraz parkingu Park&Ride Radziszów Centrum.

Dodano: Środa, 6 września 2023 09:00

Marzenia wszędzie są takie same, czyli skatepark w Jordanowie

Quarter pipe, funbox z grindboxem, poręcze oraz bank ramp to nazwy przeszkód w skateparku, który powstał w Jordanowie. Dziś to miejsce odwiedził wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Towarzyszył mu burmistrz Jordanowa Andrzej Malczewski.

Dodano: Środa, 6 września 2023 07:34

Święto Aktywności Obywatelskiej w Nowym Sączu

Trwają przygotowania do „Święta Aktywności Obywatelskiej 2023”, które odbędzie się już w najbliższą sobotę w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu

Dodano: Czwartek, 17 sierpnia 2023 07:45

Zawody rowerowe Giant Bike Race 2023 za nami (zdjęcia)

W Parku Zdrojowym z okazji 70-lecia nadania Praw Miejskich, 13 sierpnia odbyła się siódma edycja zawodów rowerowych Giant Bike Race 2023.

Dodano: Sobota, 5 sierpnia 2023 08:18

Dzieciaki na start!

W niedziele 13 sierpnia 2023 roku w Rabczańskim Parku Zdrojowym odbędzie się 7 edycja dziecięcych zawodów Rowerowych Giant Bike Race.

Dodano: Wtorek, 20 czerwca 2023 19:00

To były piękne dni w Rabce (dużo zdjęć)

Rabka-Zdrój po raz kolejny przeniosła się w cudownie piękne lata przedwojenne, gdy była w rozkwicie.

Dodano: Środa, 14 czerwca 2023 12:00

Przygoda z Tatą

Odkrywa tajemnice męskiego świata przed synem. Córkę uczy, jak budować poczucie własnej wartości. Odgrywa nieocenioną rolę w życiu każdego dziecka. Niedługo jego święto – Dzień Ojca. Tegoroczne obchody rozpoczną się już 18 czerwca. Tego dnia w parku im. Henryka Jordana w Krakowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pn. „Przygoda z Tatą”.

Dodano: Sobota, 10 czerwca 2023 11:46

Martwa niedźwiedzica

W rejonie Javorowej Doliny w Tatrach Słowackich jeden ze strażników znalazł martwego niedźwiedzia. Niedźwiedzica prawdopodobnie zginęła po upadku z wysokości.

Dodano: Piątek, 2 czerwca 2023 12:00

Super atrakcja w Ochotnicy Dolnej

4 czerwca, podczas Gminnego Dnia Dziecka, odbędzie się oficjalne otwarcie Parku Rozrywki w Ochotnicy Dolnej (pow. nowotarski).

Dodano: Środa, 31 maja 2023 11:25

W Stryszowie otwarto skatepark

Plany nowego zagospodarowania centrum Stryszowa oddano w ręce mieszkańców. Do konsultacji zaproszono i zaangażowano również dzieci oraz młodzież. Tak zrodził się pomysł powstania skateparku.

Dodano: Poniedziałek, 1 maja 2023 14:30

Turyści ruszyli do Bramy w Gorce. Komunikacyjny chaos w Nowym Targu (video)

Tłumy turystów ruszyły odwiedzić Bramę w Gorce. Dziesiątki samochodów zablokowały ulice i drogi dojazdowe w okolicach Długiej Polany w Nowym Targu, skąd prowadzi alternatywna droga do atrakcji. Od rana mieszkańcy narzekają, że nie mogą wyjechać z posesji, a na droga jest sparaliżowana.

Dodano: Sobota, 29 kwietnia 2023 11:04

Rozpoczyna się sezon rowerowy w bike parkach Grupy Pingwina

Już od dziś miłośnicy sportów rowerowych będą mogli korzystać z bike parku Słotwiny w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Poniedziałek, 24 kwietnia 2023 09:34

Uruchomiono wodny plac zabaw w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Po pięciu latach od rozpoczęcia prac, po wielu perypetiach, uruchomiona została nowa atrakcja w rabczańskim Parku Zdrojowym.

Dodano: Wtorek, 14 marca 2023 11:15

Nielegalne jazdy skuterami po Gorcach. Służby zatrzymały dużą grupę

Zmotoryzowani „turyści” wykonywali nielegalne jazdy po terenie Gorczańskiego Parku Narodowego jak i sąsiadujących bezpośrednio z parkiem prywatnych terenach leśnych w rejonie Ochotnicy Górnej (powiat nowotarski).

Dodano: Sobota, 25 lutego 2023 13:00

Park&Ride w Jaśkowicach

Kolejny bardzo ważny krok inwestycyjny dla mieszkańców Jaśkowic. Już niedługo rozpoczną się prace związane z rozwojem zintegrowanego transportu i tym samym poprawą standardu dla podróżujących.

Dodano: Środa, 18 stycznia 2023 13:54

Pomyliła pedały

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło dziś na parkingu przy Szpitalu Uniwersyteckim przy ul. Jakubowskiego w Krakowie

Dodano: Poniedziałek, 16 stycznia 2023 09:00

Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem (zdjęcia)

W Parku Miejskim w Zakopanem świętowano Światowy Dzień Śniegu.

Dodano: Środa, 14 grudnia 2022 18:30

Kolej na Górę Parkową ma 85 lat!

19 grudnia 1937 roku turyści wyruszyli uruchomioną właśnie pierwszą w Polsce koleją linowo-terenową prowadzącą na Górę Parkową w Krynicy-Zdrój. Rok 2022 dla ośrodka turystycznego Grupy PKL jest wyjątkowy. Wiosną po przeprowadzonej modernizacji obiekt został udostępniony gościom, a w grudniu świętuje 85. urodziny.

Dodano: Wtorek, 13 grudnia 2022 21:33

Odholowane samochody idą pod młotek

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił przetarg na sprzedaż samochodów, które po sześciu miesiącach od odholowania z ulic nie zostały odebrane przez swoich właścicieli i tym samym stały się własnością miasta.

Dodano: Wtorek, 29 listopada 2022 11:00

Więcej zieleni. Przestronny park z nowoczesnym placem zabaw

Dom Development, lider rynku deweloperskiego w Polsce, kosztem blisko 3 mln złotych stworzył przy Osiedlu Mieszkaniowym Górka Narodowa w Krakowie park z nowoczesnym placem zabaw dla dzieci w różnym wieku i strefą wypoczynku dla dorosłych.

Dodano: Piątek, 12 sierpnia 2022 08:12

Finał zawodów rowerowych o Puchar Bike Parków Grupy Pingwina

Już w najbliższą niedzielę (14 sierpnia) odbędzie się Finał zawodów o Puchar Bike Parków Grupy Pingwina. Zaplanowane na ten dzień wydarzenie należy do serii trzech zawodów rowerowych rozgrywanych w Krynicy-Zdroju, Wiśle i w Kasinie Wielkiej.

Dodano: Środa, 29 czerwca 2022 06:14

Park Rozrywki Rabkoland otwiera nową strefę tematyczną i zaprasza na huczne urodziny Owieczek Irenek

Już w najbliższą sobotę, 2 lipca, w Parku Rozrywki Rabkoland zostanie otwarta szósta strefa tematyczna - Farma Cioci Maryni, a w niej najmłodsi znajdą cztery nowe atrakcje. Ponadto tego dnia park będzie świętował kolejne urodziny Owieczek Irenek.

Dodano: Sobota, 21 maja 2022 14:24

Trwa wielkie otwarcie ośrodka turystycznego PKL na Górze Parkowej

Jubileuszowy tort, piękne damy czy dostojni panowie - trwa wielkie otwarcie zmodernizowanego ośrodka Polskich Kolei Linowych na Górze Parkowej, która olśniewa historią i zachwyca nowoczesnością. Przez cały weekend na turystów czekają retro atrakcje i wspaniała zabawa. Podróż na Górę Parkową historycznym wagonem to magiczny sposób, by przenieść się w czasie aż do lat 30. XX wieku.

Dodano: Sobota, 14 maja 2022 14:30

Polskie Koleje Linowe zapraszają na Górę Parkową w sentymentalną podróż w czasie

Marzysz aby choć na jeden dzień przenieść się do przeszłości i odkryć historyczne miejsce na nowo? Odwiedzając Krynicę-Zdrój będziesz mieć taką możliwość. Polskie Koleje Linowe w swoim ośrodku turystycznym na Górze Parkowej przygotowały niesamowitą przygodę, dzięki której za pomocą wehikułu czasu przeniesiesz się do lat 30. XX wieku.

Dodano: Czwartek, 27 stycznia 2022 13:08

Na biegówki do Nowego Targu

Od czwartku 27 stycznia czynna jest sztucznie naśnieżana, narciarska trasa biegowa na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu.

Dodano: Środa, 26 stycznia 2022 09:52

Na biegówki do Zakopanego (zdjęcia)

Dwukilometrowa trasa do narciarstwa biegowego przygotowana przez ratrak została otwarta w centrum Zakopanego.

Dodano: Poniedziałek, 3 stycznia 2022 23:45

Orzeł przedni uchwycony przez fotopułapkę w Pieninach

Fotopułapka Pienińskiego Parku Narodowego zarejestrowała orła przedniego przy padłym jeleniu.

Dodano: Czwartek, 12 sierpnia 2021 09:31

Za nami pierwszy tydzień funkcjonowania parkingów w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletami

Od środy 4 sierpnia obserwujemy znaczne zmniejszenie ruchu samochodowego w tym rejonie i zwiększenie świadomości kierowców przyjeżdżających na miejsce z przygotowanymi już do kontroli e-biletami. Pomogły w tym nie tylko komunikaty w mediach społecznościowych TPN i mediach ogólnopolskich, ale także banery informacyjne umieszczone przy drogach dojazdowych.

Dodano: Wtorek, 13 lipca 2021 08:55

Grand Prix Rabki-Zdroju

W niedzielne popołudnie na starcie drugiego etapu wyścigu rowerowego dla dzieci Mini Podhale Tour w Rabce stanęło ponad 80 dziewczyn i chłopców. Zawody opóźniły się nieco ze względu na mocny deszcz, ale udało się je mimo to rozegrać.

Dodano: Wtorek, 1 czerwca 2021 22:00

Osiem malutkich łabędzi w parku w Skawinie

W Parku Miejskim w Skawinie na świat przyszło 8 pisklaków. Dwójka dorosłych łabędzi od lat zamieszkuje zbiorniki wodne zwane Starorzeczem rzeki Skawinka. Rodzice są bardzo zżyci ze sobą i regularnie powołują na świat kolejne potomstwo.

Dodano: Niedziela, 2 maja 2021 16:00

Park Strzelecki otwarty

To dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Nowego Sącza. Już w maju będą mogli spacerować po zrewitalizowanym Parku Strzeleckim i spędzać czas na łonie natury. Wkrótce także będą organizowane tu wydarzenia plenerowe w nowoczesnym amfiteatrze.

Dodano: Piątek, 11 grudnia 2020 20:57

Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie można zwiedzać z audioprzewodnikiem

Każdy z odwiedzających może pobrać taki przewodnik na swój telefon,
aplikacja jest dostępna na sklep google pod hasłem Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie.

Dodano: Sobota, 24 października 2020 09:19

Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie oferuję zajęcia dla osób niepełnosprawnych

W Muzeum każda osoba jest mile widzianym gościem. Dlatego personel Muzeum stara się, by ich działania były dostępne dla wszystkich. Muzeum jest otwarcie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i gotowe do udzielenia pomocy i wszelkich informacji.

Dodano: Sobota, 29 sierpnia 2020 09:30

Zmiany na Górze Parkowej w Krynicy

Za kilka dni rozpocznie się modernizacja górnej stacji kolei PKL na Górze Parkowej w Krynicy. Z powodu przebudowy, od września do połowy grudnia kolej linowo - terenowa będzie niedostępna dla turystów.

Dodano: Wtorek, 28 lipca 2020 08:29

Aplikacja mobilna w Orawskim Parku Etnograficznym

samodzielne zwiedzanie ekspozycji stałej i ścieżki przyrodnicze. Jest to dedykowane narzędzie umożliwiające samodzielne zwiedzanie Muzeum, wykorzystujące technologię GPS oraz sieć Wi-Fi.

Dodano: Piątek, 19 czerwca 2020 09:00

Nosalowy Park Hotel & Spa - nowy luksusowy hotel w Zakopanem

Już 1 lipca otwarty zostanie nowy, 5* hotel w centrum Zakopanego - Nosalowy Park Hotel & Spa. To elegancki obiekt o wyjątkowym designie, zaprojektowany z myślą o Gościach, którzy chcą doświadczyć nowej jakości wypoczynku w stolicy Tatr.

Dodano: Sobota, 13 czerwca 2020 21:51

Policja nie odpuszcza - odholowuje źle zaparkowane samochody

- Odholowanych już jest 16 samochodów i cały czas czynności trwają - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. To kolejny już weekend akcji.

Dodano: Wtorek, 5 maja 2020 20:00

Nowa ścieżka przyrodnicza w ramach projektu Muzea Otwarte

W Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej powstała ścieżka przyrodnicza. Zamontowano oznaczenia ścieżki przyrodniczej w postaci kamieni oznaczonych numerami.

Dodano: Wtorek, 5 maja 2020 10:23

Ogród sensoryczny w Wygiełzowie

W Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie, w  ramach projektu Muzea Otwarte, powstaje ogród sensoryczny, mający charakter poznawczo-edukacyjny dla dzieci z dysfunkcjami narządów zmysłu: wzroku, słuchu oraz z dysfunkcjami fizycznymi.

Dodano: Niedziela, 15 marca 2020 18:00

Darmowe parkowanie w centrum Krakowa

Od jutra do końca marca parkowanie w centrum Krakowa będzie bezpłatne.

Dodano: Czwartek, 19 grudnia 2019 08:46

Nowy parking Park&Ride w Miechowie

W Miechowie odbyło się uroczyste otwarcie parkingu Park&Ride. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dodano: Środa, 20 listopada 2019 18:14

Nowi członkowie Tatry Super Ski

Tatry Super Ski to wspólny skipass, który powstał w ubiegłym roku dzięki porozumieniu 14 stacji narciarskich, udostępniających swoje trasy w ramach jednego skipassu.

Dodano: Środa, 16 stycznia 2019 14:45

W Tarnowie powstanie park doświadczeń!

Zbliża się dzień podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy kamienicy przy Rynku 4, w której powstanie Tarnowski Park Doświadczeń. Nowa placówka ma łączyć naukę z zabawą, zachęcać do pogłębiania wiedzy i sprawić, aby poznawanie praw fizyki czy matematyki było przyjemnością i przygodą. ma łączyć naukę z zabawą, zachęcać do pogłębiania wiedzy i sprawić, aby poznawanie praw fizyki czy matematyki było przyjemnością i przygodą.

Dodano: Wtorek, 11 grudnia 2018 15:17

W podziemiach Tauron Areny otwarto skate park

Skate Park dla fanów rolek, desek i BMX-ów. Do 31 grudnia w Tauron Arena Kraków będzie działał mobilny skatepark oraz najdłuższa kryta pętla rolkowa w Polsce.

Dodano: Wtorek, 2 października 2018 15:00

Cupra Racing w Moto Park Kraków

Na torze wyścigowym Moto Park Kraków miejsce miało ciekawe wydarzenie. Fani motoryzacji mogli sprawdzić możliwości swoje i najszybszego modelu SEAT-a - Leana CUPRA

Dodano: Środa, 19 września 2018 19:37

Nad Sołą powstanie kolejny park

Była zieleń izolacyjna zakładów chemicznych, będzie park Pokoju w Oświęcimiu.

Dodano: Poniedziałek, 3 września 2018 14:34

Przy ul. Lipskiej w Krakowie powstanie parking park&ride

Trwają już prace budowlane parkingu park&ride przy ul. Lipskiej. Na razie prowadzone są roboty związane z przygotowaniem terenu pod inwestycję.

Dodano: Wtorek, 5 czerwca 2018 20:23

Nowy parking przy Powiatowej Dwójce w Oświęcimiu

4 czerwca odbył się oficjalny odbiór robót budowlanych przy Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu. W ramach prac budowlanych powstały łącznie 82 miejsca parkingowe, z których oprócz nauczycieli i uczniów będą mogli korzystać również mieszkańcy grodu nad Sołą.

Dodano: Niedziela, 6 maja 2018 11:04

Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym

Już po raz piąty organizowany jest festyn turystyczny pn. „Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym ”. W tym roku impreza wypada 5-6 maja oraz 18-19 sierpnia. Majowa impreza organizowana jest w parku dworskim w Porębie Wielkiej, sierpniowa na polanie – miejscu biwakowym Trusiówka w Lubomierzu – Rzekach.

Dodano: Wtorek, 1 maja 2018 14:22

Pełne parkingi i zator na Przełęczy Krowiarki (zdjęcia)

Jak w każdy długi weekend, powtarza się problem z parkowaniem na Przełęczy Krowiarki, skąd turyści ruszają najczęściej na Babią Górę.

Dodano: Wtorek, 1 maja 2018 14:06

Tłok w górach, tłok na drogach

Parking do Morskiego Oka jest pełny. Policja zamknęła drogę i kieruje samochody w stronę Bukowiny i Jurgowa.

Dodano: Niedziela, 29 kwietnia 2018 19:16

Otwarcie sezonu w Orawskim Parku Etnograficznym (zdjęcia)

Były pokazy i opowieści o dawnych zajęciach gospodarskich i zwyczajach, a przede wszystkim - możliwość spróbowania własnych sił w zmaganiu się z dawnymi obowiązkami. W niedzielę pracownicy Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w ramach oficjalnego otwarcia sezonu przygotowali sporo atrakcji.

Dodano: Czwartek, 12 kwietnia 2018 11:00

Będzie park przy ul. Karmelickiej w Krakowie

Po blisko czterech latach pracy powstał plan miejscowy dla rejonu ulicy Rajskiej. Jego najważniejszy zapis do możliwość stworzenia parku na tyłach wojewódzkiej biblioteki, tam gdzie teraz jest parking.

Dodano: Niedziela, 8 kwietnia 2018 13:20

XXII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym

Szkoła Podstawowa w Małem Cichem oraz Tatrzański Park Narodowy zapraszają dzieci małopolskich szkół podstawowych do udziału w XXII edycji konkursu wiedzy o TPN, który tym razem poświęcony jest tatrzańskim zwierzętom. Poniżej regulamin konkursu.

Dodano: Czwartek, 29 marca 2018 13:10

Turystki w tenisówkach utknęły pod Kasprowym Wierchem

Jak informuje RMF FM, wczoraj na szlaku na Kasprowy Wierch utknęły dwie turystki z Tajwanu. Kobiety nie dostosowały się do panujących warunków. Kasprowy postanowiły zdobyć w tenisówkach.

Dodano: Poniedziałek, 12 marca 2018 08:39

Trwają prace remontowe w parku Krakowskim

W tym tygodniu mają trwać intensywne prace w parku Krakowskim. Przechodzi on metamorfozę od wiosny zeszłego roku. Wkrótce do parku trafią ulepszone ławki.

Dodano: Piątek, 2 marca 2018 08:30

Rewitalizacja małopolskich miast i miasteczek

Park zdrojowy w Rabce-Zdroju to miejsce wypoczynku dzieci z całej Polski. Dzięki środkom unijnym w jego bliskim sąsiedztwie powstanie długo oczekiwana siedziba teatru lalek "Rabcio".

Dodano: Środa, 28 lutego 2018 12:20

TPN przestrzega: Nie wędruj po zmroku

Od 1 marca do 30 listopada będzie obowiązywał coroczny zakaz poruszania się po Tatrzańskim Parku Narodowym od zmierzchu do świtu.

Dodano: Środa, 14 lutego 2018 10:32

W czwartek w parku Jordana zostanie uruchomiona wieża antysmogowa

Testy już trwają, a w czwartek o godz. 18 zostanie oficjalnie uruchomiona antysmogowa wieża w parku Jordana w Krakowie, gdzie będzie pracować przez dwa miesiące. Zainteresowali się nią już naukowcy z AGH. Zrobią pomiary.

Dodano: Wtorek, 30 stycznia 2018 11:02

Tatrzański Park Narodowy żąda demontażu kolejki na Kasprowy Wierch

Tatrzański Park Narodowy wezwał władze Polskich Kolei Linowych do natychmiastowego zaprzestania użytkowania kolejki na Kasprowy Wierch i jej demontażu. Władze PKL uważają, że to absurd i są gotowe na sądową mediację.

Dodano: Czwartek, 25 stycznia 2018 09:40

W Parku Jordana stanie instalacja oczyszczająca powietrze

W Krakowie w Parku Jordana zostanie zaprezentowany Smog Free Project – czasowa ekspozycja plenerowa – przyczyniająca się do oczyszczenia powietrza, autorstwa holenderskiego projektanta Daana Roosegaarde.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 18:20

40 ekologicznych autobusów i 800 nowych miejsc parkingowych w Małopolsce Zachodniej

Do listopada 2020 roku w Małopolsce Zachodniej powstaną kolejne parkingi P&R, zostaną też zakupione nowe autobusy miejskie. Dawny blask odzyska również dworzec kolejowy w Brzeźnicy. Umowy na wszystkie inwestycje przekazali w poniedziałek marszałek Jacek Krupa i Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

Dodano: Niedziela, 31 grudnia 2017 23:59

Sylwester na Górze Parkowej w Krynicy

Szczyt Góry parkowej, pokaz sztucznych ogni i jazda kolejką na szczyt to propozycje dla tych, którzy chcieli by spędzić sylwestra inaczej niż zwykle.

Dodano: Piątek, 29 grudnia 2017 12:14

Korekta SPP tańsza o 1/3

KRAKÓW. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w połowie grudnia br. zakończył prace w Strefie Płatnego Parkowania (Strefa P1, Strefa P2, Strefa P3, Strefa P4, Strefa P5, Strefa P6.1, Strefa P6.2, Strefa P6.3, Strefa P6.4, Strefa P.6.5, Strefa P7, Strefa P8), na Alejach Trzech Wieszczów oraz strefie „Tempo30” na Bronowicach.

Dodano: Wtorek, 5 grudnia 2017 20:13

"Między dworem a wsią – na styku kultury chłopskiej i szlacheckiej" (zdjęcia)

W Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej zorganizowane zostało Seminarium zatytułowane "Między dworem a wsią – na styku kultury chłopskiej i szlacheckiej". Spotkanie nawiązywało do 80. rocznicy przekazania Dworu Moniaków Państwu Polskiemu.

Dodano: Poniedziałek, 27 listopada 2017 22:05

Między dworem a wsią – seminarium i wystawa czasowa w Skansenie w Zubrzycy Górnej

W Orawskim Parku Etnograficznym zorganizowane zostanie 2 grudnia seminarium zatytułowane "Między dworem a wsią na styku kultury chłopskiej i szlacheckiej"

Dodano: Wtorek, 21 listopada 2017 15:19

Opóźnienia w budowie obiektów park&ride w Krakowie

Kierowcy wciąż nie mogą korzystać z parkingu typu park&ride na Kurdwanowie. Urzędnicy miejscy obiecywali, że obiekt będzie gotowy już w sierpniu. Do dziś trwają jednak na nim prace.

Dodano: Sobota, 18 listopada 2017 11:50

Zarybianie potoków w Zakopanem (zdjęcia)

1000 sztuk młodego pstrąga trafiło do Czarnego Potoku w Parku Miejskim w Zakopanem.

Dodano: Piątek, 3 listopada 2017 16:01

Sprzeciw wobec planów utworzenia parków krajobrazowych na terenie kilku gmin z Podhala i Orawy

Dziś w Jabłonce samorządy Gmin Bystra-Sidzina, Czarny Dunajec, Jabłonka, Jordanów, Maków Podhalański, Raba Wyżna, Spytkowice i Zawoja zorganizowały forum w sprawie sprzeciwu wobec planów utworzenia parków krajobrazowych na terenie gmin oraz zmienionego przebiegu planowanej drogi ekspresowej S7 Rabka – Chyżne.

Dodano: Środa, 25 października 2017 14:24

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprezentował projekt zagospodarowania Zakrzówka

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprezentował ostateczną wersję projektu koncepcyjnego zagospodarowania Parku Zakrzówek w Krakowie, stworzonego w oparciu o wytyczne z konkursu na wizję tego ważnego obszaru Krakowa.

Dodano: Środa, 25 października 2017 14:07

Powstał pomysł na stworzenie Parku Olkuszan

Niektórzy z mieszkańców Olkusza zauważyli, że powierzchnia terenów zielonych w mieście się zmniejsza. Budowa parku miałaby zmienić traktowanie miasta jako "przystanku do przeprowadzki".

Dodano: Piątek, 20 października 2017 12:51

Miliony dotacji - nad Sołą powstanie nowy park

Ten projekt ma wpłynąć na rozwój turystyki w Małopolsce. Mowa o Parku Pojednania, który powstanie w ramach Oświęcimskiej Przestrzeni Spotkań. Miasto pozyskało ze środków unijnych na zagospodarowanie tej części miasta 2,25 mln zł.

Dodano: Wtorek, 17 października 2017 13:55

Zmiany w strefie parkowania w Krakowie

W ramach prac związanych ze zmianami w strefie płatnego parkowania (program Mobilny Kraków) w tym tygodniu rozpoczęto usuwanie linii wyznaczających miejsca postojowe na Starym Mieście. Później będzie malowane nowe oznakowanie poziome, tak aby przejście dla pieszych wynosiło 2 m, a w szczególnych przypadkach 1,5 m. W związku z tym na ulicach w centrum ubędzie wiele miejsc postojowych. Prace mają się zakończyć do końca października.

Dodano: Piątek, 13 października 2017 16:51

Bez hotelu "Glob", ale z Park and Ride nad Sołą

Tym samym z krajobrazu grodu znad Soły zniknie hotel „Glob” a ulica Powstańców Śląskich zostanie przebudowana. Oświęcim pozyskał 14,3 mln zł na budowę w tym miejscu wielopoziomowego parkingu typu Park and Ride.

Dodano: Wtorek, 10 października 2017 08:28

Trwa likwidowanie i malowanie nowych miejsc parkingowych w Krakowie

Trwa likwidowanie i malowanie nowych miejsc parkingowych. Prace mogą się wydłużyć. Wszystko przez deszcz i zaparkowane auta. Te są odholowywane, ale urząd mówi, że tak się nie dzieje.

Dodano: Czwartek, 21 września 2017 09:00

Pokazano wstępną koncepcję Aquaparku w Krynicy-Zdroju

Pracownia architektoniczna architekta Pawła Tiepłowa zaprezentowała wstępną koncepcję architektoniczną Aquaparku w Krynicy-Zdroju. Aktualnie trwają dalsze prace związane z uszczegółowieniem rozwiązań funkcjonalnych i stosowanych technologii oraz przygotowaniem projektów budowlanych i wykonawczych. Zakończenie prac projektowych jest zaplanowane na koniec 2017 roku, a rozpoczęcie budowy obiektu w roku 2018.

Dodano: Środa, 20 września 2017 12:44

Kierowca z ponad 4,5 promila alkoholu. Przyjechał na parking komendy

NOWY TARG. Wczoraj w południe nowotarski policjant zatrzymał nietrzeźwego kierującego, 39 letniego mieszkańca Piekielnika, który jadąc ul. Konfederacji Tatrzańskiej wjeżdżał na krawężniki, a po chwili skręcił na parking przed budynkiem nowotarskiej komendy.

Dodano: Środa, 13 września 2017 10:00

Protestowali przeciw planowanym zmianom w strefie parkingowej w Krakowie

Na ulicy Krakowskiej odbył się protest mieszkańców, którzy sprzeciwiają się planowanym w mieście zmianom w strefie parkingowej. Mieszkańcy wyszli na ulicę, blokując ruch samochodów i komunikacji miejskiej przez godzinę. Protestowało ok. 100-150 osób.

Dodano: Piątek, 5 maja 2017 17:47

Zabytkowy Park Strzelecki zostanie odnowiony

Animacje świetlne, pikniki rodzinne, gry terenowe, koncerty kameralne, kino letnie, występy zespołów muzycznych – m.in. na takie atrakcje będą mogli liczyć mieszkańcy Tarnowa po kompleksowej rewitalizacji Parku Strzeleckiego. Dziś wicemarszałek Stanisław Sorys oraz prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podpisali umowę gwarantującą dofinansowanie na ten cel.

Dodano: Czwartek, 27 kwietnia 2017 14:50

Ponad 3,2 mln zł na remont obiektów Sądeckiego Parku Etnograficznego

Zabytkowe budynki sądeckiego skansenu przejdą gruntową renowację. Przygotowany przez Muzeum Okręgowe projekt „Konserwacja i remont obiektów zabytkowych Sądeckiego Parku Etnograficznego w Nowym Sączu” uzyskał wsparcie finansowe w ramach RPO WM 2014-2020. O zakresie prac, których koszt wyniesie ponad 3,2 mln zł, informowali podczas konferencji prasowej: Leszek Zegzda z zarządu województwa, dyrektorzy jednostki oraz pracownicy odpowiedzialni za projekt.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 21:28

Czasowe zamknięcie szlaków w Babiogórskim Parku Narodowym

Babiogórski Park Narodowy informuje o kilkudniowym zamknięciu dwóch szlaków z powodu prac leśnych.

Dodano: Środa, 15 marca 2017 15:46

Gorlicki park miejski będzie odnowiony

Za półtora roku – dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 - zabytkowy Park Miejski im. Wojciecha Biechońskiego w Gorlicach odzyska dawny blask i stanie się prawdziwą wizytówką miasta. Ten położony w widłach rzek Ropy i Sękówki obiekt jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych parków miejskich w naszym kraju. Na jego rewitalizację zarząd województwa przeznaczył ponad 2,2 mln zł.

Dodano: Wtorek, 14 marca 2017 21:34

23-kilometrowy bieg po szlakach Babiej Góry

W miniony weekend 120 biegaczy wzięło udział w III Biegu Śnieżnej Pantery, który odbył się w Zawoi i na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Zaprezentowano także wystawę poświęconą babiogórskim wilkom.

Dodano: Piątek, 3 marca 2017 15:46

Usługa SkyCash mobiParking dostępna w Oświęcimiu

W Oświęcimiu można już płacić za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego, korzystając z darmowej aplikacji SkyCash i usługi mobiParking. Rozwiązanie działa już w ponad 50 miastach na terenie całej Polski i pozwala na płacenie za realny czas postoju. Płatności mobilne SkyCash z pewnością ułatwią życie niejednemu kierowcy.

Dodano: Wtorek, 7 lutego 2017 18:23

XXI wiek zawitał na miejskie parkingi

Kierowcy w Oświęcimiu mogą już korzystać z nowej formy opłat w strefie płatnego parkowania. W lutym uruchomione zostały dwa systemy płatności mobilnych: moBILET oraz mPay.

Dodano: Czwartek, 19 stycznia 2017 10:23

Snowpark Goobaya z najwyższą skocznią w Polsce!

W tym sezonie na miłośników freestylu na Gubałówce czekają nowe atrakcje – 
a wśród nich najwyższa w Polsce, 15 metrowa skocznia, dodatkowe raile, boxy oraz wiele niespodzianek, które pasjonatom białego szaleństwa dostarczą jeszcze więcej radości.

Dodano: Poniedziałek, 17 października 2016 08:46

Czy będą kolejne rozszerzenia strefy płatnego parkowania w Krakowie?

Według krakowian na Prądniku Białym nie da się już zaparkować. Radni z Dzielnicy IV Prądnik Biały na swoją poniedziałkową sesję przygotowali projekt uchwały, w której zamierzają zwrócić się do władz miasta o rozszerzenie płatnej strefy parkowania o Azory i Krowodrzę Górkę.

Dodano: Wtorek, 27 września 2016 09:05

Podsumowanie Zlotu Żywczaków (zdjęcia)

Przed schroniskiem Markowe Szczawiny odprawiona została polowa Msza Święta dla uczestników 50. Zlotu Żywczaków. Po nabożeństwie wręczono okolicznościowe dyplomy, puchary i nagrody.

Dodano: Poniedziałek, 26 września 2016 17:32

Odstrzał jeleni w Babiogórskim Parku Narodowym

Nawet 60 jeleni może zostać odstrzelonych w przyszłym roku pod Babią Górą. Służyć ma to ochronie jodły.

Dodano: Piątek, 23 września 2016 14:40

Nadmierna populacja jeleni powoduje kłopoty z odbudową lasów w BPN

Z powodu nadmiernej populacji jeleni jest kłopot z odbudową lasów jodłowych pod Babią Górą. Dyrekcja Babiogórskiego Parku Narodowego prosi myśliwych, żeby dokonali odstrzału zwierząt.

Dodano: Sobota, 17 września 2016 09:32

Kąpiel w Morskim Oku (film)

Na pomysł pływania w Morskim Oku wpadł turysta zza wschodniej granicy. Nagranie z kąpieli zamieścił w internecie.

Dodano: Piątek, 26 sierpnia 2016 19:21

Akcja charytatywna "Góry dla Wiktorii Hajnas - trzy dni, sześć szczytów"

W dniach 9-11 września w Tatrzańskim Parku Narodowym będzie mieć miejsce akcja charytatywna pod nazwą „Góry dla Wiktorii Hajnas – trzy dni, sześć szczytów”. Celem tej akcji będzie zbiórka środków na leczenie i rehabilitację ciężko chorej, 2-letniej Wiktorii z okolic Jasła (woj. podkarpackie), a także propagowanie wpłacania pieniędzy na leczenie dziewczynki.

Dodano: Środa, 3 sierpnia 2016 21:14

Freja ofiarą kłusownika – koniec wędrówki wilczycy

Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego została powiadomiona przez IOP PAN w Krakowie o odnalezieniu martwego wilka z obrożą telemetryczną w Pieninach na terenie nadleśnictwa Krościenko n. Dunajcem (wilka znalazła kobieta zbierająca borówki i poinformowała o tym fakcie nadleśnictwo)

Dodano: Czwartek, 28 lipca 2016 09:48

Kamienna lawina w Morskim Oku

Tatrzański Park Narodowy poinformował o trudnościach, jakie mogą napotkać turyści wędrujący w stronę Morskiego Oka.

Dodano: Niedziela, 24 lipca 2016 19:04

"Góry, moje góry" - fotografie Michała Sośnickiego (zdjęcia)

W Orawskim Parku Etnograficznym otwarta została wystawa zdjęć autorstwa Michała Sośnickiego zatytułowana "Góry, moje góry". Ekspozycję zorganizował Babiogórski Park Narodowy.

Dodano: Sobota, 9 lipca 2016 12:40

EnegryLandia świętuje drugie urodziny!

Jeden z najnowocześniejszych parków rozrywki w Europie - położona w Zatorze EnergyLandia świętuje w ten weekend drugie urodziny. Z tej okazji przygotowano kolejne atrakcje.

Dodano: Poniedziałek, 6 czerwca 2016 22:13

Koniec ze zdjęciami ślubnymi z Tatrach za darmo

Tatrzański Park Narodowy wprowadził dla nowożeńców opłaty za robienie fotografii na swoim terenie. Co więcej - sesje można robić jedynie w wyznaczonych miejscach.

Dodano: Poniedziałek, 27 lipca 2015 21:10

Ikony Małgorzaty Stańdo w Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. W budynku plebani na terenie skansenu w Zubrzycy Górnej odbył się wernisaż otwierający wystawę ikon autorstwa Małgorzaty Stańdo.

Dodano: Niedziela, 12 lipca 2015 18:05

Parking w Pieninach niezbędny

W Pieninach widać pełnię sezonu turystycznego. Rzesze turystów przyjechały także do Szczawnicy. Niestety parking przy przystani flisackiej jest jeszcze w trakcie budowy. Owszem, władze miasta i mieszkańcy kurortu organizują parkingi dla przyjezdnych we wszystkich możliwych miejscach, ale to nadal za mało. Długi sznur parkujących samochodów ciągnie się wzdłuż wjazdu do Szczawnicy.

Dodano: Czwartek, 25 czerwca 2015 15:24

KRAKÓW. Rusza budowa parku rzecznego "Ogrody Płaszów"

W lipcu ruszy budowa parku rzecznego "Ogrody Płaszów" w Krakowie. Koszt inwestycji to 3,5 mln zł. Prace budowlane mają zakończyć się w październiku.

Dodano: Czwartek, 28 maja 2015 14:41

KRAKÓW. Poszerzenie strefy płatnego parkowania już od poniedziałku

Od poniedziałku strefa płatnego parkowania powiększy się o część Dębnik oraz dodatkowe obszary Krowodrzy i Grzegórzek. W nowej strefie ma stanąć 76 parkomatów.

Dodano: Środa, 27 maja 2015 11:43

Zator: wypadek w Rodzinnym Parku Rozrywki

Testowane wagoniki kolejki górskiej uderzyły mężczyznę, który z poważnymi obrażeniami został przewieziony do jednego z krakowskich szpitali.

Dodano: Poniedziałek, 16 lutego 2015 17:54

Karnawał na Orawie - "Ostatki" w Zubrzycy Górnej (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Muzeum - Orawski Park Etnograficzny to miejsce zatrzymane w dawnych czasach. Dlatego też "Ostatki" zorganizowane w skansenie przeniosły zebranych gości i przyjaciół w stare czasy. W Czarnej Karczmie znaleźć można było coś dla ducha, ale i coś dla ciała.

Dodano: Poniedziałek, 16 lutego 2015 12:18

Tatrzański Park Narodowy ogłosił przetarg na wykonanie prototypu pojazdu zaprzęgowego ze wspomaganiem elektrycznym

Takie rozwiązanie będzie sprawdzane na drodze do Morskiego Oka i ma służyć odciążeniu koni pracujących na tej trasie. Zgodnie z wytycznymi prototyp wozu ze wspomaganiem elektrycznym ma być wyposażony w system, który pracuje automatycznie, samodzielnie dobierając odpowiednią moc w oparciu o czujniki sił działających na konie pracujące w zaprzęgu. Silnik ma wyeliminować obciążenia wynikające z nachylenia terenu.

Dodano: Piątek, 13 lutego 2015 13:12

Zmodernizowanym szlakiem do Gorczańskiego Parku Narodowego

Dzięki unijnej dotacji na trasie z Koninek do Poręby Wielkiej (powiat limanowski) powstanie prawie tysiąc metrów nowego chodnika wzdłuż niebieskiego pieszego szlaku turystycznego. Umowę o dofinansowanie projektu w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 przekazał gospodarzowi gminy Niedźwiedź Januszowi Potaczkowi wicemarszałek Stanisław Sorys.

Dodano: Niedziela, 8 lutego 2015 13:30

"Skubarki" - spotkanie Związku Podhalan oddział w Jabłonce (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. W Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym odbyło się spotkanie orawskiego oddziału Związku Podhalan pod hasłem "skubarki".

Dodano: Wtorek, 3 lutego 2015 21:22

Co dalej z Kasprowym Wierchem? Głos zabiera TPN

Tatrzański Park Narodowy wydał oświadczenie, w którym - odnosząc się do wzbudzającej kontrowersję decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wyrażającej zgodę na przejęcie przez cudzoziemców nieruchomości Polskich Kolei Linowych w Zakopanem - informuje, że to TPN ma prawo pierwokupu nieruchomości położonych na terenie parku.

Dodano: Wtorek, 20 stycznia 2015 20:24

KRAKÓW. Zakaz parkowana na al. 3 Maja już od lutego

Od 1 lutego zmienią się zasady parkowania wzdłuż alei 3 Maja. Nowe rozwiązania mają na celu ułatwienie zaparkowania osobom, które chcę skorzystać z okolicznych terenów rekreacyjnych.

Dodano: Czwartek, 15 stycznia 2015 14:13

KRAKÓW. Mieszkańcy protestują przeciw planom budowy podziemnego parkingu pod pl. Inwalidów

Miejscy aktywiści oraz grupa mieszkańców protestują przeciw planom budowy parkingu podziemnego pod pl. Inwalidów. W zeszłym roku wprowadzono w tym miejscu strefę płatnego parkowania, jednak kierowcy nadal narzekają na brak wolnych miejsc do parkowania.

Dodano: Piątek, 9 stycznia 2015 14:52

Otwarcie centrum lawinowego

Tatrzański Park Narodowy i PZU zapraszają 10 stycznia o godzinie 11 na otwarcie centrum lawinowego na Kalatówkach i trening lawinowy z ratownikami TOPR.

Dodano: Niedziela, 4 stycznia 2015 23:11

"Wieczór kolęd Krakowiacy i Górale" w Orawskim Parku Etnograficznym (zdjęcia)

Jak co roku na terenie skansenu w Zubrzycy Górnej odbyło się wspólne śpiewanie bożonarodzeniowych kolęd. Wykonawcami utworów byli Krzysztof Leksycki, Ilona Nieciąg wraz z zaproszonymi artystami oraz chór Orawskiej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Agnieszki Zalewy. Chór Arabeska podczas wieczoru wykonał kolędy ze swojej świątecznej płyty "Radość Narodzenia".

Dodano: Niedziela, 21 grudnia 2014 17:00

Wernisaż wystawy Tkaniny Artystycznej w Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej (zdjęcia)

Od lutego do końca maja 2014 roku trwały w zubrzyckim skansenie warsztaty tkactwa artystycznego. Jest to pierwsza edycja warsztatów organizowana przez Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej.

Dodano: Piątek, 19 grudnia 2014 21:27

Tatrzański Park Narodowy życzy wszystkim Wesołych Świąt! (film)

Wzorem roku poprzedniego TPN i tym razem postanowił złożyć życzenia śpiewająco. W nagranym filmie wzięli udział pracownicy TPN. Wśród nich - dyr. Szymon Ziobrowski.

Dodano: Wtorek, 9 grudnia 2014 00:31

Sprawdź detektor w Tatrzańskim Parku Narodowym

W Tatrzańskim Parku Narodowym po letniej przerwie uruchomione zostały dwa punkty kontrolne do sprawdzania detektorów lawinowych - tzw. checkpointy. Wybierając się w góry, warto sprawdzić swój detektor lawinowy. Jeden checkpoint stoi w Kuźnicach, u wylotu szlaku na Kalatówki, drugi - przy schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej.

Dodano: Poniedziałek, 1 grudnia 2014 11:02

Parking przy lotnisku płatny od pierwszej minuty

Za wjazd pod terminal T2 trzeba zapłacić 5 złotych, niezależnie od tego ile trwa postój. Opłata naliczana jest od pierwszej minuty. Wzbudziło to duże niezadowolenie wśród kierowców.

Dodano: Wtorek, 18 listopada 2014 22:30

Warsztaty tkactwa artystycznego w Muzeum Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej - II edycja

Zubrzycki skansen po raz drugi zaprasza na warsztaty tkactwa artystycznego.

Dodano: Piątek, 14 listopada 2014 20:12

Wieczór Pieśni Patriotycznych w Zubrzyckim Skansenie (zdjęcia)

Po raz 6 odbył się Wieczór Pieśni Patriotycznych w Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej.

Dodano: Środa, 5 listopada 2014 17:19

3,5 mln dla Sądecczyzny

Wenecja Sądecka oraz Park Strzelecki w Nowym Sączu ma szansę odzyskać dawny blask, a miasto zyskać nowe centra aktywnego wypoczynku. Umowę o dofinansowanie opracowania dokumentacji tych projektów podpisał z beneficjentami Stanisław Sorys, Członek Zarządu WM. Łączna kwota dofinansowania z MRPO 2007-2013 to blisko 3,5 mln zł.

Dodano: Niedziela, 5 października 2014 16:14

Piknik Edukacyjny w nowotarskim Parku (zdjęcia)

NOWY TARG. Na terenie Parku Miejskiego trwa Piknik Edukacyjny pod hasłem "Jajko mądrzejsze od kokoszy". Kilkugodzinny cykl zabaw przygotowała Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Dodano: Sobota, 27 września 2014 16:45

Szczawnicki hotel nagrodzony

W Warszawie odbyła się gala na której wręczano wyróżnienia „Werandy Weekend”. Wśród nagrodzonych znalazł się szczawnicki Modrzewie Park Hotel.

Dodano: Czwartek, 25 września 2014 22:28

Salsa w parkowej altanie (film)

NOWY TARG. W niedzielę 28 września w Parku Miejskim odbędzie się kolejna impreza z cyklu "Salsa w Altanie".

Dodano: Środa, 10 września 2014 01:55

Plener Malarski w Rabce-Zdroju

Dziś na terenie Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju odbędzie się I Małopolski Integracyjny Plener Malarski. Z kolei za tydzień, 17 września w Nowym Targu zorganizowany zostanie Piknik Integracyjny Środowiskowych Domów Samopomocy "Krajobraz bez granic". Oba wydarzenia składają się na projekt "Integracja w powiecie nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych".

Dodano: Wtorek, 2 września 2014 19:49

Drugi przetarg na wyłonienie długoletniego dzierżawcy parkingu w Pieninach unieważniony

Nie ma szczęścia zaplanowana przez władze Szczawnicy inwestycja budowy parkingu piętrowego. Drugi przetarg na budowę, do którego zgłosiły się dwie firmy, został anulowany.

Dodano: Czwartek, 28 sierpnia 2014 23:06

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat w sprawie koni pracujących na trasie do Morskiego Oka

Główny Lekarz Weterynarii zabrał głos w związku z "przekazywaniem przez osoby prywatne żądań dotyczących wprowadzenia zakazu przewozów konnych turystów w Tatrzańskim Parku Narodowym". Marek Pirsztuk oświadczył: "Nie ma podstaw do wydania zakazu prowadzenia takiej działalności".

Dodano: Środa, 27 sierpnia 2014 19:55

Elektryczne rowery w TPN

Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Tauronem w sierpniu uruchomił autobusową linię „parkuj i jedź” dla turystów wybierających się do Morskiego Oka. Przedsiębiorstwo przekazało również Parkowi 10 elektrycznych rowerów.

Dodano: Niedziela, 24 sierpnia 2014 13:13

Pikieta na drodze do Morskiego Oka - bojkot transportu konnego w Tatrach (zdjęcia)

"Rano na Parkingu na Palenicy Białczańskiej jedynie pogoda mega nam nie dopisała. Od wczoraj lało (ma się przejaśnić około południa). Nie umieliśmy przeliczyć osób które się stawiły, ale uważamy, że było ich na pewno ponad 100" - relacjonują organizatorzy dzisiejszego protestu.

Dodano: Wtorek, 19 sierpnia 2014 13:42

Szukali go toprowcy i śmigłowiec, a 25-latek był w domu

Koledzy zgłosili zaginięcie 25-latka. Poszukiwania trwały całą noc z 18 na 19 sierpnia w Tatrach. Nad ranem policjanci znaleźli go w mieszkaniu w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 13:10

Meleksy na trasie Morskiego Oka już we wtorek

Meleksy pojawią się na trasie do Morskiego Oka już we wtorek 19 sierpnia - informują władze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dodano: Sobota, 16 sierpnia 2014 22:10

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się remont parkingu na Palenicy Białczańskiej

Zbudowany ponad pół wieku temu parking na Palenicy Białczańskiej wymaga gruntownego remontu. Ogromny plac, na którym turyści wybierający się do Morskiego Oka zostawiają swoje samochody to ubity teren, który w deszczowe jest pełen błota i kałuż, a w słoneczne - uprzykrza życie użytkownikom chmurami pyłu. Prace ruszyć mają po wakacjach.

Dodano: Środa, 13 sierpnia 2014 15:22

Obchody drugiego Wielkiego Dnia Pszczół w Krakowie i Zakopanem

8 sierpnia w całej Polsce świętowano drugi Wielki Dzień Pszczół. W ramach obchodów w Ogrodzie Botanicznym UJ w Krakowie oraz w Tatrzańskim Parku Narodowym w Zakopanem na odwiedzających czekały edukacyjne atrakcje. Nie zabrakło konkursów, gier i zabaw, podczas których wszyscy poznali świat tych pożytecznych owadów.

Dodano: Niedziela, 10 sierpnia 2014 15:26

Na Drodze do Morskiego Oka padł koń, który ciągnął wóz z turystami (zdjęcia)

TATRY. Zwierze przeszło badania kontrole w ubiegłym tygodniu. Wyniki 8-letniego konia były dobre, dlatego weterynarz dopuścił go do pracy. Służby Parku podkreślają, że powodem wypadku nie było nadmierne obciążenie wozu. Znajdowało się na nim mniej turystów, niż zezwalają przepisy.

Dodano: Środa, 6 sierpnia 2014 21:05

Odkryj zwierzęce symbole Tatr

Tatrzański Park Narodowy oraz Restauracja Javorina zapraszają w piątek 8 sierpnia br. o godzinie 18.00 na prelekcję "Symbole Tatr" czyli o mieszkańcach górskich grani, dolin i potoków.

Dodano: Piątek, 1 sierpnia 2014 23:24

Dzieci dzieciom - koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Kolejny koncert VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej był występem młodych talentów.

Dodano: Środa, 30 lipca 2014 10:27

Konie pracujące w Morskim Oku są zdrowe i w dobrym stanie

Lekarz weterynarii przebadał konie wożące fasiągami turystów do Morskiego Oka. Zbadany został także koń Jawor, który w zeszłym tygodniu potknął się i upadł, po czym wstał i jechał dalej, ale jego potknięcie ożywiło protesty przeciwko wykorzystywaniu koni do pracy.

Dodano: Wtorek, 29 lipca 2014 00:44

Plenerowy koncert nowotarskiej Miejskiej Orkiestry Dętej (zdjęcia)

NOWY TARG. W poniedziałkowy wieczór w Parku Miejskim zorganizowany został koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. Jak przypomniał kapelmistrz Marcin Musiak - koncert był częścią projektu "Muzyczna wizytówka Nowego Targu".

Dodano: Poniedziałek, 28 lipca 2014 22:42

Orawskie Święto Borówki (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Już po raz 12 w Muzeum-Orawskim Parku Etnograficznych zorganizowane zostało Święto Borówki.

Dodano: Poniedziałek, 28 lipca 2014 22:25

Koncert inaugurujący Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej (zdjęcia)

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2014 to cykl koncertów w malowniczej scenerii Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego.

Dodano: Niedziela, 27 lipca 2014 19:43

W Tatrach tłumy turystów. Kolejki na Rysy i Giewont

Jak wynika z szacunków Tatrzańskiego Parku Narodowego - w pierwszych tygodniach wakacji po Tatrach wędrowało ponad 200 tys. osób. Turystów w górach jest tak wielu, że pod niektórymi szczytami - przykładowo Giewontem, czy Rysami - tworzą się kolejki chętnych do wejścia.

Dodano: Piątek, 25 lipca 2014 11:37

Dyskusja nad przyszłością przewozów konnych do Morskiego Oka. Obrońcy zwierząt kontra górale

Zlikwidować, ograniczyć lub zastąpić - po upadku konia wiozącego turystów, na nowo rozgorzała dyskusja o konnych wycieczkach do Morskiego Oka. Prym wiodą w niej organizacje zajmujące się ochroną zwierząt.

Dodano: Poniedziałek, 21 lipca 2014 11:54

Awantura o parking w centrum Bochni

Czy dojdzie do referendum w Bochni w sprawie budowy podziemnego parkingu w centrum miasta? Jego inicjatorzy - Bocheński Związek Pracodawców - zbiera podpisy, by referendum odbyło się w czasie wyborów samorządowych. Przeciwnicy - Stowarzyszenie Bochniaków - chce nie dopuścić do głosowania, ponieważ pomysł budowy parkingu uważają za zły i szkodliwy.

Dodano: Piątek, 18 lipca 2014 19:23

Nowy Targ wycofuje się ze Strefy Płatnego Parkowana

NOWY TARG. Radni podjęli uchwałę o odstąpieniu od wprowadzenia w mieście Strefy Płatnego Parkowania i uchyleniu podjętej na początku roku uchwały dotyczącej SPP. Obywatelski projekt mieszkańców przeszedł jednym głosem.

Dodano: Środa, 9 lipca 2014 11:28

Strefa Płatnego Parkowania w Nowym Targu. UM zweryfikował podpisy pod projektem uchwały ws. odstąpienia od jej utworzenia

NOWY TARG. Podpisy zostały zweryfikowane i jest wystarczająca liczba wymagana do złożenia obywatelskiego projektu uchwały. Teraz decyzję w tej sprawie podejmą radni. Wiem, że zdania są podzielone, dlatego nie wiadomo, jaki będzie wynik głosowania. Zdecydować może jeden głos - mówi burmistrz Marek Fryźlewicz.

Dodano: Wtorek, 1 lipca 2014 10:06

Nowe zasady przyznawania karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych

Od 1 lipca br. karty parkingowe wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność nie dłużej niż do 30 listopada br.

Dodano: Poniedziałek, 23 czerwca 2014 10:24

KRAKÓW. Po wakacjach strefa płatnego parkowania zostanie poszerzona

Po wakacjach strefa płatnego parkowania w Krakowie ma zostać ponownie rozszerzona, m.in. o część Dębnik. Przygotowanie projektu jest w toku.

Dodano: Środa, 18 czerwca 2014 22:44

Akcja "Nie mów do mnie misiu"

Na parkingu przed wjazdem do Morskiego Oka ekolodzy z organizacji WWF zorganizowali akcję „Nie mów do mnie misiu”, która przekonywać miała turystów, że niedźwiedzie, to nie misie do przytulania, ale dzikie zwierzęta. W akcji brał udział aktor Michał Żebrowski.

Dodano: Czwartek, 12 czerwca 2014 17:07

Trial i skate park w Rabce-Zdroju będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Małopolsce.

Dobiega końca budowa skate i trial parku na terenie Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju. Aktualnie wykonawca instaluje wszystkie elementy i konstrukcje, które będą służyły trialowcom i skaterom. Obiekt ma być czynny już w wakacje.

Dodano: Sobota, 7 czerwca 2014 18:37

Śmierć w Tatrach

TATRY. W rejonie Rysów doszło dziś przed południem do wypadku. Turysta, około 40-letni mężczyzna, najprawdopodobniej w wyniku poślizgnięcia się upadł z dużej wysokości ponosząc śmierć na miejscu.

Dodano: Poniedziałek, 2 czerwca 2014 17:12

KRAKÓW. Jesienią referendum w sprawie strefy parkowania

- Czy jesteś za poszerzeniem strefy płatnego parkowania? - to jedno z pytań, na które krakowianie odpowiedzą podczas drugiego, prawdopodobnie, w tym roku referendum. Planowane jest na 16 listopada razem z wyborami do samorządu.

Dodano: Sobota, 31 maja 2014 22:11

Tatrzański Park Narodowy oszacował szkody wywołane gwałtowną ulewą

Straty w TPN wyceniono na 3 miliony złotych. Park liczy na wsparcie finansowe z rezerwy budżetowej państwa.

Dodano: Wtorek, 27 maja 2014 20:43

Nowa Atrakcja Park Miniatur Zabytków Podtatrza w Niedzicy (zdjęcia)

Otwarty Park Miniatur Zabytków Podtatrza w Niedzicy. Jest to nowa atrakcja, w której każdy znajdzie coś dla siebie, w Parku Miniatur znajdują się zabytki sakralne, zamki i wiele innych miniatur. Wszystkie zostały przygotowane w skali 1:20.

Dodano: Sobota, 24 maja 2014 22:51

Tragedia w Tatrach

W Tatrach, w Dolinie Pięciu Stawów Polskich ratownicy TOPR odnaleźli ciało 29-letniego turysty. Mężczyzna był poszukiwany od wczoraj, po zgłoszeniu że nie wrócił na kwaterę.

Dodano: Poniedziałek, 12 maja 2014 11:24

Wiosna na Orawie pod patronatem Małopolskaonline (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. W Orawskim Parku Etnograficznym odbyła się impreza pt. Wiosna na Orawie. Wydarzenie to było jednocześnie przywitaniem orawskiej wiosny, a także otwarciem nowego produktu turystycznego w Małopolsce: Ścieżkami przemysłu chłopskiego na Orawie.

Dodano: Sobota, 10 maja 2014 20:32

Małe Ciche: XVIII Konkursu Wiedzy o TPN (zdjęcia)

Świat roślin Tatrzańskiego Parku Narodowego był tematem zorganizowanego 8 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Małem Cichem XVIII Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym. Główne cele zmagań konkursowych to upowszechnianie i pogłębianie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o Podhalu i Tatrzańskim Parku Narodowym, rozbudzenie zainteresowań środowiskiem naturalnym i jego znaczeniem dla człowieka.

Dodano: Poniedziałek, 5 maja 2014 22:04

Doroczny Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym

W czwartek 8 maja w Szkole Podstawowej w Małem Cichem odbędzie się kolejny, już XVIII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym. Tematem tegorocznej edycji jest "Świat roślin Tatrzańskiego Parku Narodowego".

Dodano: Niedziela, 4 maja 2014 13:17

Śnieg zaskoczył turystów w Tatrach. Odnaleziono błądzącą turystkę

W niedzielę nad ranem na Kasprowym Wierchu leżała 22 centymetrowa warstwa śniegu. Ratownicy TOPR o poranku poinformowali, że udało im się odnaleźć w nocy turystkę, która samotnie wybrała się w rejon Starorobociańskiego Wierchu i błądziła nie mogąc odnaleźć szlaku.

Dodano: Środa, 30 kwietnia 2014 20:53

Wiosna na Orawie pod patronatem Małopolskaonline

Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej serdecznie zaprasza na II edycję Wiosny na Orawie 11 maja 2014 od godziny 12.00. Wydarzenie będzie jednocześnie otwarciem nowego produktu turystycznego w Małopolsce: Ścieżkami przemysłu chłopskiego na Orawie.

Dodano: Środa, 23 kwietnia 2014 16:02

Dzień Papieski w Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. W Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej odbył się Dzień Papieski, który rozpoczął się w chacie Marii Misiniec od otwarcia ekspozycji poświęconej Janowi Pawłowi II. To w tym budynku mieszkał Karol Wojtyła, gdy jako junak w Hufcach Pracy budował drogę z Zubrzycy Górnej do Zawoi przez Przełęcz Krowiarki.

Dodano: Sobota, 19 kwietnia 2014 20:38

Orawski koszyczek wielkanocny (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. Orawy, Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej zorganizował konkurs na „Orawski koszyczek wielkanocny 2014”. Konkurs odbył się w kościele Matki Bożej Śnieżnej na terenie skansenu.

Dodano: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014 23:38

Nowy produkt turystyczny w Małopolsce (zdjęcia)

W muzeum Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej ukończony został projekt pod nazwą „Ścieżkami przemysłu chłopskiego na Orawie”. Nowy produkt turystyczny w Małopolsce był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 w wysokości ok. 376 tys. zł oraz Budżetu Województwa Małopolskiego w kwocie ponad 125 tys zł.

Dodano: Wtorek, 1 kwietnia 2014 21:22

Promocja pasterstwa - dalszy ciąg projektu "Karpaty łączą" (zdjęcia)

ZUBRZYCA GÓRNA. W Muzeum Orawskiego Parku Etnograficznego odbyło się spotkanie pasterskie pt. ”Od bacówki do gazdówki”.

Dodano: Poniedziałek, 31 marca 2014 23:15

W Gorcach odnaleziono szczątki narciarza poszukiwanego od blisko dekady

Na ludzkie szczątki w dolinie Kamienicy natrafił pracownik Gorczańskiego Parku Narodowego. Powiadomił innych ratowników, którzy zabrali ciało z tego mało uczęszczanego terenu. Naczelnik Podhalańskiej Grupy GOPR twierdzi, że szczątki narciarza to najprawdopodobniej poszukiwany od 9 lat profesor Akademii Górniczo-Hutniczej Piotr S.

Dodano: Piątek, 28 marca 2014 20:13

Szymon Ziobrowski nowym dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego

Szymon Ziobrowski został nowym dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). - Na pana barkach będzie spoczywał obowiązek ochrony Tatr, ale i udostępniania gór turystom - powiedział do niego minister ochrony środowiska Maciej Grabowski, powołując go dziś na stanowisko.

Dodano: Czwartek, 27 marca 2014 23:35

Gorąca dyskusja na temat Parku Kulturowego Krupówki

ZAKOPANE. Przez ponad dwie godziny radni oraz wiceburmistrzowie spierali się na temat wprowadzenia pod obrady uchwały dotyczącej "Parku Kulturowego Krupówki". Padły słowa o kumoterstwie, teoriach spiskowych, lekceważeniu mieszkańców i nieszanowaniu godności burmistrza.

Dodano: Piątek, 7 marca 2014 22:02

KRAKÓW. Awantura o poszerzoną strefę płatnego parkowania

Rozszerzenie strefy parkowania na części Zwierzyńca, Krowodrzy i Grzegórzek spowodowało, że w tych dzielnicach na ulicach nieobjętych strefą, a z nią sąsiadujących, kierowcy parkują za darmo przez cały dzień na każdym skrawku terenu. To powoduje, że swoich samochodów nie mają gdzie zostawić mieszkańcy tych ulic.

Dodano: Niedziela, 2 marca 2014 13:17

Od poniedziałku obowiązywać będzie opłata za postój

KRAKÓW. W poniedziałek, 3 marca strefa płatnego parkowanie zacznie obowiązywać na terenie Starego Podgórza, całych Grzegórzek wraz z osiedlem Oficerskim, Krowodrzy i części Zwierzyńca.

Dodano: Środa, 19 lutego 2014 13:01

KRAKÓW. Są już pierwsze parkomaty w nowej strefie

Firma, która ma zarządzać poszerzoną strefą płatnego parkowania w Krakowie rozpoczęła stawianie parkomatów. Postanowienie o poszerzeniu strefy o część Grzegórzek, Zwierzyńca, Krowodrzy i Starego Podgórza wejdzie w życie 1 marca.

Dodano: Czwartek, 6 lutego 2014 14:08

Podwyżka cen biletów do Tatrzańskiego Parku Narodowego

Od 1 marca turyści zapłacą więcej za bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wcześniejsza cena wynosiła 4 zł za bilet normalny i 2 zł za bilet ulgowy. Nowe bilety będą kosztowały 5 zł za normalny i 2 zł i 50 groszy za ulgowy.

Dodano: Poniedziałek, 20 stycznia 2014 20:56

W Nowym Targu ustanowiono Stefę Płatnego Parkowania. Będzie ona obowiązywać od poniedziałku do piątku

NOWY TARG. Podczas poniedziałkowej sesji radni podjęli uchwałę o utworzeniu Strefy Płatnego Parkowania. Zdecydowali o wysokości stawek opłat za parkowanie pojazdów na drogach publicznych w SPP i sposobie ich pobierania. Do projektu uchwały wprowadzono dwie zmiany. Jedną jest decyzja o niepobieraniu opłat za parkowanie w strefie w soboty, drugą - stosunkowo niewielkie rozszerzenie SPP.

Dodano: Poniedziałek, 20 stycznia 2014 09:14

KRAKÓW. Od 1 lutego poszerzona zostanie strefa płatnego parkowania

Od 1 lutego poszerzona zostanie strefa płatnego parkowania w Krakowie. W ostatniej chwili radni zrezygnowali jednak z zasady "czterech ulic".

Dodano: Środa, 15 stycznia 2014 21:42

Wydano zezwolenie na działalność gospodarczą dla „Supersnow” na terenie strefy ekonomicznej w Gminie Czorsztyn

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego w Krakowie wydał kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej, która przed rokiem została poszerzona o teren należący do Gminy Czorsztyn. Tym razem zezwolenia otrzymały firmy Syntaj oraz Supersnow.

Dodano: Piątek, 3 stycznia 2014 11:33

KRAKÓW. Rozszerzenie strefy płatnego parkowania

Od 1 lutego strefa płatnego parkowania w Krakowie ma zostać rozszerzona o kolejne obszary: Stare Podgórze, część Zwierzyńca i Łobzowa, osiedle Oficerskie i większą część Grzegórzek. Osoby spoza strefy opłaty za parkowanie będą uiszczać w parkomatach, mogą też wykupić miesięczny abonament postojowy.

Dodano: Środa, 25 grudnia 2013 10:38

Pałac i park w Nawojowej powrócił do potomków Adama hr. Stadnickiego

SZCZAWNICA. Decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi ze stycznia br. - pałac i park w Nawojowej powrócił do potomków Adama hr. Stadnickiego. Uroczystość "przekazania posiadania zespołu pałacowo-parkowego” - tak brzmi pełna nazwa dokumentu, odbyła się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.

Dodano: Piątek, 13 grudnia 2013 13:49

Konkurs plastyczny "Niedługo zima, czyli co zwierzęta robią jesienią"

ZAKOPANE. W Muzeum Przyrodniczym Tatrzańskiego Parku Narodowego odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym "Niedługo zima, czyli co zwierzęta robią jesienią". Na konkurs wpłynęły 832 prace z 32 szkół podstawowych i przedszkoli powiatu tatrzańskiego, w tym 222 prace z klas „0” w szkołach podstawowych i grup starszaków w przedszkolach oraz 610 prac z klas I – III w szkołach podstawowych.

Dodano: Środa, 4 grudnia 2013 00:30

Spadkobiercy odzyskują nieruchomości w Tatrach

Antoni Uznański odzyskał już dwie znacjonalizowane w 1945 r. nieruchomości położone w Tatrzańskim Parku Narodowym. Potomek właściciela lasów i nieruchomości na Podhalu zapowiada, że będzie domagał się zwrotu całego majątku po swoim dziadku.

Dodano: Czwartek, 14 listopada 2013 20:29

Czy zniknie TANAP? Inwestycje realizowane w Tatrach mogą doprowadzić do odebrania statusu parku narodowego

Słowackie Tatry mogą utracić status parku narodowego. Powodem są inwestycje w infrastrukturę narciarską w słowackich Tatrach. Decyzja o ewentualnym odebraniu słowackiemu obszarowi statusu "parku narodowego" będzie miała także skutki dla parku narodowego w polskiej części Tatr.

Dodano: Czwartek, 31 października 2013 23:17

Ule kłodowe - nowa wystawa w Orawskim Parku Etnograficznym (zdjęcia)

W Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej została otwarta wystawa uli kłodowych. Ule są po renowacji zrealizowanej przy współudziale środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Konserwacja muzealiów ze stałej ekspozycji muzeum Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej.

Dodano: Czwartek, 31 października 2013 22:59

Powstaje plan ochrony Tatrzańskiego Parku Narodowego

Firma KRAMEKO Sp. z o.o. z Krakowa wraz z Burmistrzem Miasta Zakopane i wójtami gmin Bukowina Tatrzańska, Kościelisko i Poronin zapraszają na cykl spotkań dyskusyjnych, dotyczących projektu „Planu ochrony Tatrzańskiego Parku Narodowego uwzględniającego zakres Planu Ochrony Natura 2000 Tatry”. Pierwsze z nich odbyło się w Sali Obrad Urzędu Miasta Zakopane.

Dodano: Wtorek, 15 października 2013 14:30

KRAKÓW. W pobliżu Galerii Krakowskiej powstał parking za 3 grosze

Naprzeciwko Politechniki, przy ul. Pawiej otwarto parking. Wcześniej w tym miejscu wielu kierowców parkowało swoje samochody "na dziko". Obecnie opłata za postój wynosi 3 gr za minutę i naliczana jest po każdych 5-ciu minutach.

Dodano: Niedziela, 29 września 2013 14:35

Park Miejski w Zakopanem oficjalnie otwarty (zdjęcia)

Po ponad rocznym remoncie i wielu protestach okolicznych mieszkańców burmistrz Janusz Majcher i Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa uroczyście otworzyli Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego w Zakopanem.

Dodano: Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 12:45

V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej. Koncert finałowy

W Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej zakończył się V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej. Finałowy koncert „Quartetissimo” zgromadził liczną publiczność, która miała niecodzienną okazję usłyszeć oktety smyczkowe.

Dodano: Niedziela, 7 lipca 2013 14:34

TPN na festiwalu Ope’er. "Pomóżcie nam chronić przyrodę!"

Pod takim hasłem polskie Parki Narodowe pojawiły się w tym roku na festiwalu Open’er w Gdyni, by zachęcić uczestników do wzięcia odpowiedzialności za los polskiej przyrody.

Dodano: Piątek, 5 lipca 2013 17:05

Oficjalne otwarcie zmodernizowanego Parku Miejskiego w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Marszałek Małopolski gratuluje miastu efektu po modernizacji Parku Miejskiego. Otwarcie i poświęcenie parku po jego rewitalizacji miało uroczystą oprawę. Po części oficjalnej - zorganizowano koncert kameralny. Wymarzone na tę okazję utwory Straussa zagrał kwartet Duo Sonore.

Dodano: Czwartek, 30 maja 2013 16:40

KRAKÓW. Powstanie podziemny parking pod al. 3 Maja

Urzędnicy podpisali umowę na budowę podziemnego parkingu pod al. 3 Maja w Krakowie, pod placem przed Muzeum Narodowym. Powstanie on do końca 2014 r. i będzie liczył 150 miejsc. Koszt inwestycji to prawie 15 mln zł.

Dodano: Środa, 29 maja 2013 13:34

Zapraszamy na Dzień Dziecka na Wesoło w Aqua Parku Zakopane

Z okazji Dnia Dziecka Aqua Park Zakopane zaprasza serdecznie wszystkie dzieci oraz całe rodziny do wspólnej zabawy w niedzielę 2 czerwca br. Tylko w tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci do 15 lat otrzymują niespodziankę w postaci całodniowego wejścia za 1 zł. Dla pozostałych osób - całodniowy bilet w cenie 30 zł.

Dodano: Środa, 22 maja 2013 13:35

“Park Kulturowy Krupówki - posprzątajmy salon Zakopanego z chińszczyzny i reklam”

ZAKOPANE. W Dworcu Tatrzańskim odbyła się debata pod hasłem “Park Kulturowy Krupówki - posprzątajmy salon Zakopanego z chińszczyzny i reklam”. Organizatorami spotkania była Fundacja Aktywnych Obywateli imienia Józefa Dietla i Małopolska Okręgowa Izba Architektów RP.

Dodano: Wtorek, 23 kwietnia 2013 11:12

KRAKÓW. Szersza i droższa strefa parkowania

Planowane jest rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Krakowie. Strefa powiększy się, ale także podrożeje. Jeśli radni przegłosują projekt, nowe zasady będą obowiązywać od lutego 2014.

Dodano: Wtorek, 22 stycznia 2013 20:30

Cykl imprez - Zima w Zawoi

Warsztaty fotograficzne w Babiogórskim Parku Narodowym, kolejna edycja „Babiogórskiego Uniwersytetu”, "Jasełka Bożonarodzeniowe” - to tylko niektóre z propozycji Babiogórskiego Centrum Kultury. Szczegóły - poniżej.

Dodano: Piątek, 18 stycznia 2013 23:10

Kany Tyn Cas - kolędowanie w Czarnej Karczmie (zdjęcia)

W Muzeum-Orawskim Parku Etnograficznym, w budynku Czarnej Karczmy odbyło się kolędowanie pod hasłem "Kany Tyn Cas”, będące podsumowaniem projektu pod tą samą nazwą. Organizatorami spotkania było Muzeum w Zubrzycy oraz Stowarzyszenie Razem Orawscy Twórcy Artyści.

Dodano: Piątek, 18 stycznia 2013 19:30

"Zatracone dziedzictwo, utracona pamięć. Losy ziemian małopolskich" - wystawa w Orawskim Parku Etnograficznym (zdjęcia)

W Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej otwarta została wystawa pt. Zagrabione dziedzictwo, utracona pamięć. Losy ziemian małopolskich". Wystawa przygotowana została przez Pracowników Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział Kraków.

Dodano: Poniedziałek, 7 stycznia 2013 21:03

Krakowiacy i Górale, czyli wieczór kolęd w orawskim skansenie (zdjęcia)

Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej wspólnie ze Związkiem Podhalan Oddział Orawski, Orawskim Stowarzyszeniem Artystycznym i Orawską Szkołą Muzyczną zorganizowali w Czarnej Karczmie, w zubrzyckim skansenie - Wieczór Kolęd "Krakowiacy i Górale".

Dodano: Sobota, 22 grudnia 2012 16:49

KRAKÓW. Miasto stało się właścicielem działek objętych planowanym parkiem na Woli Duchackiej

Dzięki temu gmina uchroni od zabudowy cenny przyrodniczo obszar o powierzchni blisko 3 hektarów. Miasto pozyskało te nieruchomości na wniosek Rady Dzielnicy XI. Podgórze Duchackie, Stowarzyszenia Przyjaciół Woli Duchackiej, Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.

Dodano: Poniedziałek, 26 listopada 2012 13:31

Film „180⁰ na południe” i spotkanie z drem Pawłem Skawińskim, dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego

KRAKÓW. Mayfly, seria wydawnicza 360 stopni – Człowiek na krawędzi, Tatrzański Park Narodowy oraz krakowski Klub u Louisa zapraszają na pokaz filmu „180⁰ na południe” i spotkanie z drem Pawłem Skawińskim, dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego pt. „Czy można ocalić dzikość i pierwotność cennych miejsc na Ziemi? Czy można ocalić dzikość i pierwotność Tatr?”.

Dodano: Środa, 19 września 2012 13:42

Park Edukacji Globalnej w Krakowie zaprasza (zdjęcia)

Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu" od wielu lat zajmuje się szeroko pojmowaną edukacją międzykulturową i globalną. Jednym z największych i najbardziej innowacyjnych projektów było wybudowanie WIOSEK ŚWIATA - Parku Edukacji Globalnej przy siedzibie SWM na ul. Tynieckiej 39 w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 11 września 2012 20:55

W Kętach powstaje skatepark (zdjęcia)

Prezentujemy zdjęcia z ustawiania urządzeń na kęckim skateparku. Materiał - dzięki uprzejmości Redakcji "Nowa Wieś w gminie Kęty".

Dodano: Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 21:13

Koncert finałowy IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2012 (zdjęcia)

Zakończył się IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Zubrzyca Górna 2012. Koncert finałowy - podobnie jak poprzednie z ego cyklu - odbył się w scenerii Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego.

Dodano: Czwartek, 26 lipca 2012 11:58

Strefa płatnego parkowania w Chrzanowie od następnego roku

Na wiosnę 2013, dopiero wtedy mieszkańcy Chrzanowa mogą spodziewać się wprowadzenia opłat za parkowanie w centrum miasta. Dotychczas planowano wprowadzenie stref już od października.

Dodano: Poniedziałek, 2 lipca 2012 20:23

Tatrzański Park Narodowy zakończył realizację projektu „Polscy i słowaccy uczniowie poznają Tatry – cykl imprez edukacyjnych”

Wspólne zajęcia edukacyjne polskich i słowackich uczniów na Słowacji zakończyły realizowany przez TPN mikroprojekt. Uczestniczyło w nich 45 uczniów wraz z opiekunami. Dzieci poszły na wycieczkę do Szczyrbskiego Jeziora i zwiedziły alpinarium mieszczące się przy Muzeum TANAP w Tatrzańskiej Łomnicy.

Dodano: Środa, 6 czerwca 2012 22:19

W Kętach powstać ma skate-park. Ogłoszono już przetarg

W Kętach, w powiecie oświęcimskim ogłoszony został przetarg na budowę skate-parku. Termin składania ofert - do 12 czerwca br. do godz. 11:45. Termin realizacji - 2 miesiące od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

Dodano: Wtorek, 22 maja 2012 10:30

Powstanie trzebiński skatepark

W ramach projektu "Zaprojektuj i wybuduj", na dawnym placu autobusowym powstanie trzebiński skatepark. Inwestycja zostanie zrealizowana przez firmę Altramps z Trzebini. Gmina zapłaci za nią blisko 500 tysięcy złotych. Ukończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2013r.

Dodano: Sobota, 31 marca 2012 15:49

Niszczeją nowe ławki w Parku Zdrojowym

RABKA-ZDRÓJ: Rewitalizacja Parku Zdrojowego jeszcze formalnie się nie zakończyła, a nowe ławki zamontowane przy alejkach sypią się - łuszczy się na nich lakier - bo zostały źle wykonane - twierdzą władze miasta i m.in. z tego powodu nie chcą zapłacić wykonawcy za ostatnie faktury.

Dodano: Poniedziałek, 26 marca 2012 18:57

Tatrzański Park Narodowy i Wydawnictwo Dwie Siostry zaprasza na premierę książki "Potwór"

ZAKOPANE. - Potęga dziecięcej wyobraźni, spotkanie oko w oko z dziką przyrodą i Tatry, jakich nie znacie w nowej, przezabawnie zilustrowanej książce Grzegorza Kasdepke - przekonuje Szymon Ziobrowski. Premiera wydawnicza "Potwora" już 5 kwietnia.

Dodano: Wtorek, 31 stycznia 2012 21:37

Wycieczki z przewodnikiem po Gorczańskim Parku Narodowym

Gorczański Park Narodowy zaprasza miłośników turystyki narciarskiej na sobotnie wycieczki otwarte z przewodnikiem. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą łączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem przyrody chronionej w Gorczańskim Parku Narodowym. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Terminy wycieczek: 11, 18 i 25 lutego 2012.

Dodano: Wtorek, 20 września 2011 23:21

Pokazy sokolnicze w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Polanie pod Wielką Krokwią organizowane są pokazy sokolnicze. Widowiska odbywają się codziennie. Organizuje je Tatrzański Park Edukacyjny. Sokolnicy namawiają, by na własne oczy zobaczyć szybkość, zwinność i precyzję pięknych drapieżników.

Dodano: Niedziela, 10 lipca 2011 16:57

Zawojskie Sianokosy (zdjęcia)


ZAWOJA. W sobotę w Skansenie na Markowych Rówienkach odbyły się III Sianokosy Zawojskie o Puchar Wójta Gminy Zawoja, organizowane przy współudziale Babiogórskiego Parku Narodowego.

Dodano: Wtorek, 19 kwietnia 2011 21:56

Piramida Tutenchamona - nowa atrakcja w Parku Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie

Wysoka na 13 metrów i szeroka na 20 metrów Piramida Faraona Tutenchamona to nowo otwarta atrakcja w Parku Miniatur Świat Marzeń. Jej budowa trwała prawie rok. Pracowało przy niej trzydzieści osób - przede wszystkim egipskich artystów, którzy wykonali kilkadziesiąt replik skarbów odnalezionych przy Faraonie Tutenchamonie.

Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
    Reklama
    Reklama
    Meles
    Pod naszym patronatem
    Partnerzy malopolskaonline.pl