Ostatni dzień funkcjonowania schroniska na Hali Kondratowej (zdjęcia)
Od 4 września br. schronisko ma zostać zamknięte na czas remontu. Turyści, którzy chcą jeszcze zobaczyć schronisko przed remontem muszą się bardzo spieszyć.
Szerpowie Nadziei dotarli do tatrzańskich celów. "Jestem szczęśliwy" (zdjęcia)
Kasprowy Wierch, Kościelec, Morskie Oko i Murowaniec, to tylko część celów jakie obrali wolontariusze ze swoimi skarbami, czyli osobami niepełnosprawnymi, które poprowadzili, lub wnieśli w Tatry.
Akademicka Perć zamknięta
Od dziś z powodu remontu zamknięty będzie szlak żółty na Babią Górę.
Niebezpiecznie w Tatrach
Tylko wczoraj pomocy na tatrzańskich szlakach wymagało 7 osób.
Dolina Białego ponownie otwarta (zdjęcia)
Na początku lutego w Dolinie Białego w Tatrach załamał się jeden z mostków - szlak został zamknięty.
Niedźwiedzica z młodymi przy drodze do Morskiego Oka (video)
Mieszkaniec Bukowiny Tatrzańskiej spotkał niedźwiedzie przy drodze do Morskiego Oka.
Kolejne produkty ze znakiem marki Miodny Szlak
Kapituła Miodnego Szlaku przyznała dziewięć nowych certyfikatów dla produktów, usług i inicjatyw z terenu Sądecczyzny. W Kapitule zasiada m.in. sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk.
Opady śniegu przyciągnęły narciarzy w Tatry (zdjęcia)
W Kuźnicach tłumy narciarzy skitourowych. Pojawiają się także osoby z rakietami śnieżnymi.
Droga do Morskiego Oka otwarta
Od dziś ponownie otwarte zostaną szlaki turystyczne: droga z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka oraz szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich.
W góry w śliskich butach i z siatką w ręku (zdjęcia)
Turyści szlak na Gubałówkę traktują jak przedłużenie Krupówek. Często kończy się to upadkiem, lub podciąganiem się na płocie.
Niebezpiecznie w górach
O wielkim szczęściu może mówić polski turysta, który wczoraj spadł do Doliny Cichej.
8 śmiertelnych wypadków w 8 dni
Trwa czarna seria w Tatrach. Okres przejściowy pomiędzy latem a zimą w górach jest bardzo groźny, pojawia się lód i śnieg, szlaki są śliskie i niebezpieczne a turyści nie zawsze gotowi na takie warunki.
Puchar Szlaku Solnego - Puchar Chochołowskich Term
W niedzielę w Chochołowie w ramach cyklu Pucharu Szlaku Solnego odbędą się zawody MTB o Puchar Chochołowskich Term. W wyścigu prawo startu mają zawodnicy posiadający aktualną licencję PZKol, od Młodzika do Elity, oraz bez licencji w kategoriach: Dzieci oraz Mastersi.
Puchar Szlaku Solnego
W miniona niedzielę w Orawce rozegrana została XIV runda ogólnopolskich zawodów MTB Puchar Szlaku Solnego o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”, jak również Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS.
Kolumna samochodów jechała górskiem szlakiem na Turbacz
Członkowie grupy "Otwórz oczy, patrz" współpracujący z portalem podhale24.pl byli świadkami, jak kolumna kilkunastu większych i mniejszych samochodów terenowych jechała zielonym szlakiem PTTK przez Sralówki w stronę Turbacza w Gorcach. Urząd Gminy Nowym Targu zamierza zareagować.
Groźne Gorce
O godzinie 3 nad ranem zakończyła się całonocna wyprawa po 11 licealistów, których pokonały trudne zimowe warunki na szlaku w Gorcach.
Puchar Szlaku Solnego zakończony
W minioną niedzielę na stokach stacji narciarskiej Kompleks Beskid w Spytkowicach rozegrano ostatnią z zaplanowanych na ten rok czterech odsłon Pucharu Szlaku Solnego
Puchar Szlaku Solnego MTB w Spytowicach
Na zakończenie tegorocznej serii zawodów MTB o Puchar Szlaku Solnego w niedzielę kolarze górscy zmagać się będą z wymagającą trasą zlokalizowaną w kompleksie Beskid w Spytkowicach.
Puchar Szlaku Solnego (zdjęcia)
W Rabce-Zdroju rozegrane zostały zawody o Puchar Szlaku Solnego. Trasa wyścigu prowadziła ścieżką edukacyjną „Krzywoń”.
Puchar Szlaku Solnego (zdjęcia)
W niedzielę odbyła się w Orawce kolejna runda ogólnopolskich zawodów MTB Puchar Szlaku Solnego o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka.
Puchar Szlaku Solnego
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w tym roku zaplanowano cztery edycje Pucharu Szlaku Solnego.
„Śladami pierwszych znakarzy” czyli idziemy na Luboń Wielki trasą Stanisława Dunin-Borkowskiego
W tym roku Muzeum Wł. Orkana w Rabce-Zdroju świętuje 85-lecie. Z tej okazji przygotowany został festiwal „Muzeum w Krajobrazie. Krajobraz w Muzeum”. To już w sierpniu, a teraz pracownicy zapraszają na spacery z cyklu „Śladami pierwszych znakarzy - tropem Stanisława Borkowskiego".
Szlak Architektury Drewnianej w 3D
Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na cykl filmów poświęconych małopolskim obiektom Szlaku Architektury Drewnianej.
Kościół 3D w Orawce (video)
Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na cykl filmów, w którym będzie można obejrzeć 20 najwspanialszych obiektów Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce „od podszewki”, czyli zeskanowanych laserowo w 3D i zaprezentowanych w formie animacji.
Pandemiczny kalendarz rowerowych wydarzeń
Zaraza zmieniła nam życie także w zakresie rowerowych wydarzeń. O samej jeździe na rowerze w kontekście sanitarnego bezpieczeństwa także słyszy się różne rzeczy.
Edukacyjny szlak Małych Zdobywców Gór
Wejdź do świata przygody - edukacyjny szlak Małych Zdobywców Gór na Palenicy czeka na swoich odkrywców. Palenicę po raz kolejny odwiedziły górskie zwierzęta, olbrzymie owady i grzyby. Spokojnie, to tylko eksponaty!
Ratownicy przetarli szlak na Maciejową, Stare Wierchy i Turbacz
Z uwagi na bardzo trudne warunki śniegowe ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR przetarli i udrożnili szlak czerwony prowadzący z Rabki-Zdroju przez schroniska PTTK na Maciejowej i Starych Wierchach do schroniska PTTK na Turbaczu.
Puchar Szlaku Solnego 2018 zakończony (duża galeria)
Dobiegła końca 14 edycja Pucharu Szlaku Solnego. W tym roku w zawodach wystartowało jeszcze więcej zawodników i zawodniczek, niż w roku ubiegłym, co jest ogromnym sukcesem organizatorów. Mają oni nadzieję, że kolejne edycje Pucharu Szlaku Solnego będą równie udane.
XIV Puchar Szlaku Solnego w upale
W niedzielę odbyła się w Orawce kolejna runda ogólnopolskich zawodów MTB Puchar Szlaku Solnego 2018 o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka” oraz Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS oraz Mistrzostwa Małopolski MTB.
Puchar Szlaku Solnego - Puchar Wójta Gminy Jabłonka
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna odsłona serii Pucharu Szlaku Solnego 2018. Tym razem bazą zawodów będzie wyciąg narciarski Orawka koło Jabłonki.
Puchar Szlaku Solnego na półmetku
Po dwóch pierwszych etapach Pucharu Szlaku Solnego które odbyły się w Spytkowicach i Chochołowie w zbliżający się weekend kolarze pojawią się w Tuchowie.
Remont babiogórskich szlaków
Do 15 listopada b.r. przewidziany jest remont dwóch szlaków na obszarze Babiogórskiego Parku Narodowego.
XV Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych "Zdrojowym szlakiem małopolski"
Pod koniec kwietnia rusza Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych. W tym roku to już piętnasty Zlot. Trasa tegorocznego Zlotu przebiegać będzie w większości przez uzdrowiskowe miejscowości małopolski, stąd podtytuł „Zdrojowym Szlakiem Małopolski”. Zlot wyruszy z Łabowej, gdzie w dniu 27 kwietnia odbędzie się zlot gwiaździsty uczestników.
39. Bieg Kościuszkowski
Prawie 200 zawodniczek i zawodników wystartowało w 39. Ulicznym Biegu Sztafetowym Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki. W zawodach startują głównie studenci, ale także mieszkańcy Krakowa i okolic, osoby niepełnosprawne.
Zmodernizowanym szlakiem do Gorczańskiego Parku Narodowego
Dzięki unijnej dotacji na trasie z Koninek do Poręby Wielkiej (powiat limanowski) powstanie prawie tysiąc metrów nowego chodnika wzdłuż niebieskiego pieszego szlaku turystycznego. Umowę o dofinansowanie projektu w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 przekazał gospodarzowi gminy Niedźwiedź Januszowi Potaczkowi wicemarszałek Stanisław Sorys.
Rajd Szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr. Józefa Kurasia „Ognia"
W Rabce-Zdroju zorganizowana została IX edycja Rajdu Szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr. Józefa Kurasia - "Ognia", tym razem pod hasłem: "Wiarusy. Z wiarą w zwycięstwo".
Powstał kulinarny szlak "Smaki Podhala"
Na trasie szlaku znalazło się 30 restauracji i karczm, z Białego Dunajca, Białki Tatrzańskiej, Bukowiny Tatrzańskiej, Małego Cichego, Murzasichla, Poronina, Szaflar, Witowa, Zakopanego i Zębu. Każdą z nich reprezentuje certyfikowana flagowa potrawa.
Rajd Rowerowy „Odkryj Szlak”
Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w Rajdzie Rowerowym pn. „Odkryj Szlak”, który odbędzie się w niedzielę 3 sierpnia br. w Sękowej. Rajd będzie miał charakter rekreacyjny i będzie połączony ze zwiedzaniem obiektów położonych na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.
Małopolska ma nowy Szlak Stylu Zakopiańskiego
W sobotę, 26 lipca obyła się inauguracja nowego szlaku w Małopolsce. Szlak Stylu Zakopiańskiego startuje w Muzeum Stylu Zakopiańskiego willi Koliba, a kończy się w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kuźnicach.
Rusz Szlakiem Stylu Zakopiańskiego
Muzeum Tatrzańskie we współpracy z Biurem Promocji Zakopanego tworzy Szlak Stylu Zakopiańskiego, na którym znajdzie się 41 obiektów, opisanych w specjalnym przewodniku. Szlak ma zapoznać turystów z charakterystyką pierwszego architektonicznego stylu narodowego, stworzonego przez Stanisława Witkiewicza, uwrażliwić odbiorców na wartości zabytkowe obiektów, a także pokazać często nieznane walory turystyczne zimowej stolicy Polski.
Ruszył "Krakowski szlak street artu"
Rozpoczęły się cykliczne wycieczki, których uczestnicy będą oglądać murale powstałe w ostatnich latach w Krakowie. Spotkania pod hasłem „Krakowski szlak street artu” zaplanowano w każdą sobotę.
Szlakiem świateł i cieni” autorstwa Krzysztofa Strzody (zdjęcia)
Jeszcze do 26 lipca, w nowotarskiej Galerii Sztuki BWA JATKI można oglądać wystawę fotografii pt. "Szlakiem świateł i cieni” autorstwa Krzysztofa Strzody, laureata ubiegłorocznej XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda Krajobraz Górski.
Otwarcie sezonu na Szlaku Rzemiosła Małopolski
Fundacja NADwyraz zaprasza na wakacyjny cykl warsztatów, spotkań i imprez w ramach Szlaku Rzemiosła Małopolski. Przez czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień będzie można podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. Jest to doskonała okazja do odkrycia nieznanych zakątków Małopolski, poznania ludzi z prawdziwą pasją i może odnalezienie swojej nowej.
Otwarcie sezonu na Szlaku Rzemiosła Małopolski
Rusza cykl wakacyjnych warsztatów na Szlaku Rzemiosła Małopolski. W czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu będzie można podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. Jest to doskonała okazja do odkrycia nieznanych zakątków Małopolski, poznania ludzi z prawdziwą pasją i być może odnalezienie swojej nowej.
XV Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami Jana Pawła II
W dniach 29-31 maja br. w Rabce-Zdroju zorganizowana zostanie XV edycja Gwiaździstego Zlotu Turystycznego Szlakami Jana Pawła II. Organizatorem Zlotu jest Miejski Ośrodek Kultury, Burmistrz Miasta Rabka-Zdrój, Biuro Organizacyjne Zlotu przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Podwyżka cen biletów do Tatrzańskiego Parku Narodowego
Od 1 marca turyści zapłacą więcej za bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wcześniejsza cena wynosiła 4 zł za bilet normalny i 2 zł za bilet ulgowy. Nowe bilety będą kosztowały 5 zł za normalny i 2 zł i 50 groszy za ulgowy.
Większość szlaków turystycznych w Tatrach jest nadal zamkniętych
TATRY. - Ze względu na powalone drzewa oraz trwające prace ich usuwania aktualnie szlaki turystyczne przebiegające przez tereny leśne nie są dostępne - informuje Szymon Ziobrowski z TPN. Zamknięte pozostają: Dolina Strążyska do Polany Strążyskiej, Kuźnice - Polana Kalatówki, Zazadnia - Rusinowa Polana oraz Palenica Białczańska - Morskie Oko - Wodogrzmoty Mickiewicza - Stara Roztoka.
W Gorcach zaginął 74-letni mężczyzna
Wczoraj między godz 15:30 a 16:00 ze schroniska na Turbaczu wyruszył na szlak czerwony pomiędzy Turbaczem a Przełęczą Knurowską 74 letni mężczyzna mieszkaniec Piwnicznej. Od tego czasu nie wiadomo, co się z nim dzieje. Szuka go 15 ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR oraz policjanci z Grupy Poszukiwawczej.
Turyści w Małopolsce mogą podążać szlakiem regionalnych winnic
Nasz region zyskał nową atrakcję turystyczną. Rusza nowy szlak tematyczny – Szlak Winny w Małopolsce. Już w najbliższych dniach będzie można odwiedzić winnice, które znalazły się na mapie nowych atrakcji.
Tatry po słowackiej stronie - zamknięte dla turystów
Od 1 listopada zamknięte zostają wszystkie wysokogórskie szlaki turystyczne po słowackiej stronie Tatr. Powodem jest ochrona przyrody. Trasy powyżej schronisk dostępne będą dla turystów od połowy czerwca przyszłego roku.
Podsumowanie VIII Rajdu Szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr. Józefa Kurasia "Orła", "Ognia" - Republika Partyzancka
W niedzielę 6 października br zakończył się VIII Rajd Szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr. Józefa Kurasia "Orła", "Ognia" - Republika Partyzancka. W tym roku główny organizator - krakowski Oddział IPN mocno ograniczył liczbę uczestników, niemniej w rajdzie brało udział ponad 100 uczniów, zgrupowanych w 9 patrolach, które w ciągu trzech dni od pokonały trasę o łącznej długości 50 km.
Górska Pielgrzymka Szlakiem św. Kingi (zdjęcia)
Jak co roku, Krościenko i Szczawnica gościły Górską Pielgrzymkę Szlakiem św. Kingi. 350 pielgrzymów z różnych zakątków Polski przemierzyło trasę opisaną przez Jana Długosza, którą Kinga wraz z siostrami klaryskami miała przebyć w czasie tatarskiego najazdu. Po raz 24. pątnicy przez trzy dni przemierzali pieszo górskie odcinki Beskidów Sądeckich i Pienin.
Rajd "Szlakami Partyzantów. "Przy ognisku zasiadły wspomnienia, dziejów kraju uczą nas..." (zdjęcia)
Już po raz 43. Pieniński Oddział PTTK w Krościenku zorganizował Rajd Górski "Szlakami Partyzantów". Organizatorzy zastanawiali się, czy nie jest to najdłużej odbywająca się tego typu impreza, która powtarzałaby się co roku, nieprzerwanie, pod niezmienionym patronatem.
VIII edycja rajdu edukacyjnego Szlakami Żołnierzy Wyklętych
W dniach 4–6 października br. zorganizowana zostanie VIII edycja rajdu edukacyjnego Szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr Józefa Kurasia „Orła”, „Ognia” – Republika Partyzancka. Zakończenie spotkania zaplanowano w Ochotnicy Górnej.
Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła Małopolski (zdjęcia)
Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła Małopolski - to cykl wakacyjnych spotkań w warsztatach i pracowniach twórców rzemiosła ludowego. Co tydzień będzie można spróbować swoich sił w innym rzemiośle, odkryć nieznane zakątki Małopolski oraz poznać ludzi z prawdziwą pasją. Przez wakacyjne miesiące sierpnia i września odwiedzić będzie można ponad 20 rękodzielników.
Trwa cykl koncertów "Muzyka Zaklęta w Drewnie"
Muzyka Zaklęta w Drewnie to cykl koncertów na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, który jest propozycją na spędzenie letnich weekendów w ciekawy sposób.
Tatry: śmierć na szlaku
52-letni turysta zmarł po nieszczęśliwym upadku na Zawracie.
Więźniowie remontują tatrzańskie szlaki
Więźniowie osadzeni w zakładzie karnym w Nowym Sączu podczas wakacji będą remontować tatrzańskie szlaki. Na najbliższy tydzień zaplanowano remont drogi w Dolinie Kościeliskiej oraz szlaku nad Morskim Okiem.
Słowacy otworzyli wysokogórskie szlaki w Tatrach
Od soboty, po ponad 6-miesięcznej przerwie, turyści mogą wędrować po wszystkich szlakach turystycznych w słowackich Tatrach. Można też korzystać z wysokogórskich przejść granicznych, których przekraczanie od 1 listopada było zabronione.
IX Strażacka pielgrzymka samochodowa Szlakiem Papieskim (zdjęcia)
Tradycją ostatniej dekady jest organizowanie na początku czerwca przejazdu samochodów pożarniczych tzw. Drogą Papieską, czyli trasą, którą w 1997 roku pokonał Jan Paweł II w czasie swojej pielgrzymki do Polski.
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego 2013
W ramach tegorocznej, XV odsłon Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, odbywającej się pod hasłem „Wejdź na szlak!”, zostaną zaprezentowane obiekty znajdujące się na pięciu małopolskich szlakach kulturowych. Podobnie jak podczas ostatniej edycji, będzie je można zwiedzać podczas dwóch majowych weekendów: 18 i 19 maja oraz 25 i 26 maja 2013 roku.
Remont szlaków i monitoring w Tatrach za milion zł
Tatrzański Park Narodowy zamierza przeznaczyć w tym roku milion złotych na remonty górskich szlaków turystycznych. Pozyskano na ten cel fundusze unijne. Władze TPN chcą w tym roku wyremontować szlaki w rejonie Czerwonych Wierchów. Projekt zakłada także modernizację parkingu przed Morskim Okiem i zainstalowanie monitoringu szlaków.
Prawdziwi Zwycięzcy - pobiegli szlakami Beskidu Sądeckiego i Małych Pienin (zdjęcia)
SZCZAWNICA. Pod szyldem Fundacji Rak'n'Rolling 250 biegaczy stanęło na starcie biegu na dystansie 42 km, zbliżonym do maratonu oraz w Hardy Rolling na dystansie 6 kilometrów. Start i meta znajdowały się przy Promenadzie nad potokiem Grajcarek.
"Pamiętamy o Janie Pawle II". Spotkanie Fundacji Szlaki Papieskie z Metropolitą Krakowskim (zdjecia)
W Krakowskiej Kurii przedstawiciele Fundacji Szlaki Papieskie spotkali się z Metropolitą Krakowskim, ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem. W spotkaniu wzięli udział ludzie mający wkład w działania wspierające zachowanie pamięci o Janie Pawle II.
Prezydenci Polski i Słowacji na otwarciu "Szlaku Bez Granic". Obaj deklarują poparcie dla idei wspólnej organizacji Olimpiady
WITÓW. Otwarcia V Masowego Rekreacyjnego Biegu "Szlak Bez Granic" dokonali prezydenci Polski i Słowacji Bronisław Komorowski i Ivan Gašparovič otworzyli. Trasa biegu prowadzi z Siwej Polany w polskich Tatrach do Oravic na Słowacji. Transgraniczny bieg narciarski prezydenci obu państw otwierali również w ubiegłym roku.
XXVI Zjazd Klubu Góry-Szlaki (zdjęcia)
Przez cały weekend na Orawie trwał XXXVI Zjazd Klubu Góry-Szlaki. Bazą wypadową klubu była Zubrzyca Górna.
XLIV Rajd Nocny Szlakami Partyzantów Gorczańskich
W tegorocznym, 44. Rajdzie Szlakami Partyzantów Gorczańskich, organizowanym przez I LO im. S. Goszczyńskiego we współpracy z Adamem Jachymiakiem - przewodnikiem beskidzkim, wieloletnim uczestnikiem tej imprezy, wzięła udział 20-osobowa grupa młodzieży z I LO oraz dzielna grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6.
Fundusze unijne na turystycznych szlakach (zdjęcia)
Zakończyła się II edycja akcji „Fundusze Europejskie na małopolskich szlakach turystycznych”. Podczas dziesięciu sierpniowych przystanków blisko 1500 osób odwiedziło Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich, które zlokalizowane zostały w atrakcyjnych turystycznie miejscach Małopolski.
Nowy szlak na turystycznej mapie Małopolski
Pewnie niejeden z grzybiarzy przeczesujących w poszukiwaniu dorodnych okazów lasy w okolicach wsi Krzywopłoty, Bydlin czy Załęże, nie przypuszczał nawet, że tajemniczo wyglądające zagłębienia w ziemi to…. okopy z czasów I wojny światowej. Ta ciekawostka - ślad stoczonej tu przez Legiony Piłsudskiego bitwy pod Krzywopłotami – to tylko z jedno z wielu miejsc, jakie znajdą się na małopolskim odcinku Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, którego wytyczanie, oznakowanie i wyposażanie w infrastrukturę rozpoczęło Województwo Małopolskie.
Fundusze Europejskie na małopolskich szlakach turystycznych
Sierpień jest czasem wakacyjnych wędrówek po atrakcyjnych małopolskich trasach turystycznych. W tym roku konsultanci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich będą prowadzili akcję „Fundusze Europejskie na małopolskich szlakach turystycznych” w namiotach informacyjnych, które staną w popularnych miejscach turystycznych.
XIII Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami Jana Pawła II 24 – 26 maja
SZAFLARY. Organizatorem Zlotu jest: Urząd Gminy w Szaflarach, Firma Invitour Polska, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach, OSP w Szaflarach, Związek Podhalan oddział w Szaflarach, Szczep Wędrowniczy Salamandra Podhale. Trzydniowy Zlot objął patronatem Marszałek Małopolski.
Śliwka w menu
Suszone, wędzone, w cieście, na maślance lub ze schabem. O tym, na ile sposobów można przygotować potrawę ze śliwek przekonają się turyści wędrujący Śliwkowym Szlakiem. Przez najbliższe dwa miesiące Małopolanie i turyści odwiedzający nasz region będą mogli smakować w wybranych małopolskich restauracjach i podczas plenerowych wydarzeń najbardziej znakomitych potraw ze śliwek.