PCS: Gromnik z mistrzostwem Powiatu
Przedwczoraj w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach odbyły się I Mistrzostwa Małopolski w piłce siatkowej klas mundurowych pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.
PCS w Marcinkowicach: turniej szkół mundurowych
Kilkudziesięciu uczniów bierze dzisiaj udział w Turnieju Szkół Mundurowych, który odbywa się w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.
ZSP w Krynicy-Zdroju: nasi uczniowie zawsze w centrum wydarzeń
Uczniowie klas technikum hotelarskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju po raz kolejny znaleźli się w centrum najważniejszych wydarzeń.
Nowotarski Sokół rozpostarł skrzydła. Szkoła w nowym, imponującym budynku (zdjęcia)
Uroczystość otwarcia nowej siedziby zgromadziła nie tylko społeczność szkolną, ale także wszystkich, którzy przyczynili się do tej ważnej dla Podhala inwestycji. Wraz z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą obecni byli także: sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka, posłanka Anna Paluch, senator Jan Hamerski oraz starosta powiatu nowotarskiego Krzysztof Faber.
Szkółki Ginących Zawodów: 700 młodych ludzi i 56 instruktorów
700 młodych ludzi, 56 instruktorów – mistrzów i 253 godziny nauki tygodniowo – tak wygląda tegoroczny plan zajęć w Szkółkach Ginących Zawodów. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączy starosta Marek Kwiatkowski podpisał umowy z instruktorami prowadzącymi zajęcia z dziećmi i młodzieżą.
Konkurs Historyczno-Literacki im. Andrzeja Kostki
Stowarzyszenie Kehila Trzebinia wraz z Partnerami zaprasza młodzież szkół średnich do udziału w I Konkursie Historyczno-Literackim im. Andrzeja Kostki.
Szkoła w Chojniku ma nowoczesne laboratorium
W Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Chojniku w powiecie tarnowskim uczniowie zaczynają już korzystać z nowoczesnego laboratorium do nauki przedmiotów ścisłych.
Szkoła w Skale będzie rozbudowana
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale dysponuje łącznie dwoma budynkami – jednym budynkiem w Skale i jednym w Łazach. Budynek filii internatu w Łazach ze względu na zły stan techniczny został wyłączony z użytkowania. W związku z tym wychowankowie zostali przeniesieni do internatu w Skale, co spowodowało znaczne zagęszczenie liczby uczniów w pokojach.
Ponad 3800 uczniów rozpoczęło dzisiaj naukę w szkołach Powiatu Nowosądeckiego
1049 pierwszaków rozpoczyna dzisiaj naukę w dziewięciu szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. W sumie, w tym roku szkolnym, do powiatowych placówek będzie uczęszczało 3834 uczniów. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z uczniami Zespołu Szkół w Marcinkowicach, gdzie w pierwszych klasach będzie się uczyło 109 młodych ludzi.
Sala gimnastyczna przy Zespole Placówek Oświatowych w Drogini otwarta
Dziś w Drogini w gminie Myślenice odbyło się uroczyste oddanie do użytku sali gimnastycznej przy ZPO im. Jana Dunin-Brzezińskiego. W uroczystości wziął udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita, poseł Władysław Kurowski, a także burmistrz miasta i gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.
Rozbudowa szkoły w Lanckoronie
Przy Zespole Szkół w Izdebniku w gminie Lanckorona powstał nowy dwukondygnacyjny budynek. Na parterze znajduje się sala widowiskowa, a na piętrze dwie sale przedszkolne. W uroczystym otwarciu uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Rozbudowa i przebudowa szkoły w Łąkcie Dolnej
Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego gminie Trzciana zostały przyznane rządowe środki na zadanie „Rozbudowa i przebudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Łąkcie Dolnej w związku z budową sali gimnastycznej”. Umowę w tej sprawie zawarł z wójtem Cezarym Stawarzem I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
Nauczyciele placówek powiatowych gotowi na nowy rok szkolny
Czterech nauczycieli otrzymało dzisiaj z rąk starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Gratulował im również Roman Potoniec – przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego i wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk. Dyrektorzy i nauczyciele spotkali się z władzami Powiatu na naradzie poprzedzającej rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Erasmus na Litwie
19 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie wraz z dwoma nauczycielami wzięło udział w wyjeździe zagranicznym do liceum w Malatach na Litwie w ramach projektu Erasmus+, Akcji 2: Partnerstwa współpracy szkół „My culture in your school.”
Absolwenci opuszczają "Strażacką Kuźnię”
Nauka w systemie skoszarowanym w ciągłej dyspozycji służbowej; doświadczenie zdobywane poprzez służbę w Szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej; gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom Krakowa, a w szczególnych przypadkach nawet na terenie całej Polski. Tak wyglądały dwa lata dla kadetów w krakowskiej Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Dziś w jej siedzibie odbyła się promocja absolwentów, którzy zobowiązali się, że jako strażacy „nawet z narażeniem życia” będą ratować innych.
Łączy nas kultura (zdjęcia)
Wielkie, międzynarodowe wydarzenie folklorystyczne zorganizowane zostało w najwyżej położonej w Polsce placówce edukacyjnej - Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Zębie.
Valvoline Rajd Małopolski z EKO przesłaniem w szkołach
W minionym tygodniach przedstawiciele Valvoline Rajdu Małopolski wybrali się do szkół podstawowych oraz średnich, które mieszczą się w powiecie suskim oraz powiecie wadowickim. W ramach spotkań kilkaset dzieci i młodzieży usłyszało prelekcję na temat bezpiecznego oglądania zawodów, ekologii i możliwej współpracy.
Mundurowi mają już wakacje
W Zespole Szkół w Marcinkowicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dyrektor Iwona Sikorska podziękowała nauczycielom i przedstawicielem służb, z którymi szkoła współpracuje. Wyróżniającym się uczniom wręczyła nagrody.
Posiłek w szkole i w domu
Rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” to konkretna pomoc w formie posiłków dla dzieci i uczniów, ale także wsparcie dla osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych w postaci produktów żywnościowych bądź świadczeń pieniężnych na zakup posiłków.
IV Festyn Rodzinny w Zębie (zdjęcia)
- IV Festyn Rodzinny w Zębie to była impreza promująca zdrowy tryb życia i wartości chrześcijańskie. Dała możliwość integracji społeczności lokalnej i zachęciła do wspólnego spędzania czasu. Była też okazją do zaprezentowania młodych talentów zarówno ze szkoły, jak i przedszkola - mówi dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zębie, Piotr Malinowski.
Wystawy dyplomowe Szkoły Kreatywnej Fotografii
Rozpoczyna się kolejną edycję cyklu wystaw dyplomowych INDYWIDUALNE! Zapraszamy na otwarte wernisaże, na których zobaczyć można zdjęcia tegorocznych absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii SKF.
26 hal sportowych powstanie przy małopolskich szkołach
Prawie 51 mln zł dla 23 podmiotów z Małopolski na budowę 26 przyszkolnych hal sportowych. To wynik pierwszego naboru do Programu Olimpia. Pierwsze prace ruszą jeszcze w 2023 roku. A już w czerwcu kolejny nabór.
Dwoje uczniów z Krakowa najlepszymi młodymi pisarzami w Polsce
Wiktoria Czech (klasa 1 SP) i Mikołaj Korba (klasa 1 SP) zostali laureatami 7. edycji konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych “Popisz się talentem”, organizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.
Rusza nabór do kolejnych Oddziałów Przygotowania Wojskowego
Zespół Szkół w Marcinkowicach, decyzją Ministra Obrony Narodowej, otrzymał zgodę na uruchomienie kolejnych Oddziałów Przygotowania Wojskowego. W najbliższy poniedziałek rusza nabór do klas wojskowych.
Uczniowie i przedszkolaki z Rabki-Zdrój przejęli stery w Rabkolandzie
Mnóstwo uśmiechów, moc korzystania z atrakcji i wspólna zabawa - tak w dużym skrócie wyglądały wtorkowe odwiedziny Rabkolandu przez uczniów oraz przedszkolaków z gminy Rabka-Zdrój.
Stypendia dla leśników
Rada Krajowa Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej ufundowała stypendia naukowe dla wyróżniających się uczniów Zespołu Szkół w Starym Sączu, kształcących się w zawodzie technik leśnik.
Spotkanie z absolwentem
W ramach cyklu spotkań z absolwentami, w Zespole Szkół w Starym Sączu odbyło się spotkanie z Pawłem Szczygłem - dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, absolwentem Technikum Leśnego.
Uczniowie w więzieniu
Klasy II technikum ekonomiczno-logistycznego i II technikum hotelarskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju przystąpiły do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej „W służbie prawu”.
Budżetowe środki na salę gimnastyczną
Wojewoda Kmita przebywał dzisiaj w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Brzeźnicy, przekazując wójtowi gminy Bochnia Marka Bzdeka symboliczny czek potwierdzający przyznane dodatkowe dofinansowanie rządowe. W uroczystym podpisaniu umowy wziął też udział poseł Wiesław Krajewski.
Starosta na podium
Sporo uczniów ze szkół powiatowych przybyło dzisiaj na Turniej w tenisie stołowym pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Impreza odbyła się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej.
Zrobili odcisk szczęki, a później makijaż
Uczniowie klas licealnych 2B, 2C, 3AB o profilach medyczno-ratowniczym i psychologicznym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju wzięli udział w specjalnie przygotowanych warsztatach związanych z zawodami medycznymi w Policealnej Szkole Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Nowym Sączu.
Szkoła z wyróżnieniem ministra edukacji
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński wręczyli na ręce dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej Michała Bulzaka dyplom uznania od ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.
Olimpijczycy mają naprawdę dużą wiedzę rolniczą
Zakończył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w której wystartowało ponad 100 uczniów z kilku województw. Zmagania odbywały się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej.
Broń, wspinaczka, quady i pokazy strażackie – dzień otwarty w Zespole Szkół w Marcinkowicach
Kilkuset uczniów klas ósmych z naszego regionu odwiedziło wczoraj Zespół Szkół w Marcinkowicach, gdzie odbył się Dzień otwarty. Mogli nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą, ale też obejrzeć pokazy sztuk walki, wspiąć się po ściance wspinaczkowej, obejrzeć sprzęt wojskowy, pożarniczy, ratowniczy i policyjny. Nie zabrakło chętnych do przejażdżki na quadzie i dokładnego zapoznania się z najnowocześniejszą bronią.
Szkolenie z Terytorialsami (zdjęcia)
Dwa dni intensywnego szkolenia już za uczniami. Z ATC - Atut Training Center młodzież z Zespołu Szkół w Marcinkowicach doskonaliła umiejętności strzeleckie, mając możliwość poznać budowę i obsługę broni.
Uczniowie spieszą na ratunek
Szkolne Koło PCK działające w Zespole Szkół w Starym Sączu przygotowuje instruktorów pierwszej pomocy. Od miesiąca grupa dziesięciu osób odbywa intensywne szkolenia pod okiem przedstawicieli Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Starym Sączu –Dariusza Cieśli i Andrzeja Lisa.
Dzień Otwarty w Marcinkowicach już dzisiaj
W Zespole Szkół w Marcinkowicach odbędzie się Dzień otwarty. Początek o godz. 9.
Nowe oblicza szkolnych stołówek i jadalni
Doposażenie już funkcjonujących stołówek i jadalni szkolnych czy wsparcie adaptacji i zorganizowanie nowych. To główne założenia trzeciego modułu wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, do którego jeszcze można aplikować.
Pieniądze na stypendia dla małopolskich uczniów
Minister Edukacji i Nauki dokonał podziału środków na wypłatę stypendiów i zasiłków szkolnych w pierwszym półroczu 2023 roku. Do małopolskich uczniów trafią stypendia socjalne o łącznej wartości prawie 10 mln zł.
Trening z mistrzynią świata
Uczniowie klas Ia Oddziału Przygotowania Wojskowego i Ib Bezpieczeństwa Publicznego z Zespołu Szkół w Marcinkowicach, wzięli udział w treningu otwartym poprowadzonym przez Beatę Leśnik - złotą medalistkę Mistrzostw Świata w kickboxingu.
Uczniowie zrobili domki dla pożytecznych owadów
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju ruszył z kolejnym etapem realizacji programu „Ekologiczna Szkoła”. Jego celem jest zmiana społeczności szkolnej w taki sposób, aby stawała się świadomą ekologicznie.
Cracow Fashion Week 2023
To był bardzo intensywny tydzień! Za nami dziesiątki pokazów mody, wernisaże wystaw, pokazy choreograficzne, warsztaty i spotkania z wyjątkowymi gośćmi.
Uczniowie w przedszkolu
Uczniowie z Zespołu Szkół w Starym Sączu z klasy o profilu Technik organizacji turystyki, zorganizowali zajęcia z animacji czasu wolnego dla przedszkolaków.
Targi edukacyjne w Łukowicy
Uczniowie z czterech powiatowych szkół z Sądecczyzny prezentowali ofertę dla ósmoklasistów z Powiatu Limanowskiego. I Szkolna Giełda Edukacyjna odbyła się w Łukowicy.
SP w Krynicy-Zdroju: otwarci na nowoczesną edukację
W dniach 20 i 21 marca 2023 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju odbyły się Dni Otwarte Szkoły. Podczas ich trwania placówkę odwiedziły tłumy ósmoklasistów i uczniów szkół podstawowych z regionu.
ZSP w Krynicy-Zdroju: rozmowa z robotem i wirtualne turystyczne okulary
Ponad 900 młodych ludzi z Sądecczyzny odwiedzi przez dwa dni Mobilne Centrum Edukacji - Turystyczna Szkoła, które zawitało właśnie do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju. Dzisiaj, prezentacji Centrum dokonał Andrzej Gut-Mostowy - sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Towarzyszył mu m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.
Dni Otwarte i Mobilnego Centrum Edukacji
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się 20 i 21 marca 2023 roku.
Wybierz klasę dla siebie
Architektura, ratownictwo medyczne, prawo, a może psychologia? To innowacje, które będzie można realizować od września 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Cztery klasy o ciekawych kierunkach oferuje ósmoklasistom starosądecki ogólniak.
Targi Edukacyjne w Leśnicy-Groniu
15 marca 2023 roku Szkoła Podstawowa im. Św. St. Kostki w Leśnicy-Groniu weszła na kolejny szczebel rozwoju edukacyjnego. Jako pierwsza szkoła w gminie Bukowina Tatrzańska zorganizowała Targi Edukacyjne, pod patronatem Wójta Gminy Andrzeja Pietrzyka.
Pokaz dyplomowy SAPU na inaugurację Cracow Fashion Week
Już jutro rozpoczyna się 14. edycja Cracow Fashion Week. Jedno z najważniejszych modowych wydarzeń w Polsce potrwa do 26 marca.
Uczniowie na targach edukacyjnych
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju prezentowali swoją szkołę podczas Targów edukacyjnych szkół ponadpodstawowych.
Trwa akcja #SzkołaDlaWas. Kolejne komputery od branży cyfrowej dla ukraińskich dzieci
Polska branża cyfrowa przekazała 15 kompletów komputerów na rzecz Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Sprzęt zostanie rozdysponowany wśród dzieci uchodźców z Ukrainy mieszkających w Polsce, tak aby mogli oni nieprzerwanie uczyć się z terenu Polski i brać udział w lekcjach prowadzonych przez ukraińskich nauczycieli.
ZSP w Krynicy-Zdroju: maskotki dla strażaków
Zakończyła się akcja zorganizowana przez Szkolne Koło PCK w Zepsole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju „Twój miś może zostać ratownikiem”.
LO w Starym Sączu: uczniowie postawili na ekologię
Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu stworzyli projekt społeczny Ekodystrybutor, w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. To ogólnopolska olimpiada, w której młodzi ludzie rozwijają swoje pasje i zainteresowania.
Tłumy ósmoklasistów przybyły na Dzień otwarty (zdjęcia)
Ależ to były tłumy! Ponad 800 uczniów szkół podstawowych z naszego regionu przybyło dzisiaj na Dzień otwarty do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. Każda grupa miała przewodnika i mogła uczestniczyć w interesujących ją zajęciach. A było z czego wybierać.
Popłynęli po medale
Dziewczęta i chłopcy reprezentujący Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej podczas Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego w Pływaniu wywalczyli sporo medali.
ZSP w Krynicy-Zdroju: logistyk stawia na praktykę
W Technikum logistycznym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju trwają zajęcia praktyczne i symulacje biznesowe polegające m.in. na założeniu przez uczniów firm transportowych i realizowaniu przez nich wszystkich zadań z tym związanych.
ZSP w Nawojowej: to już jutro! Zapraszamy na Dzień otwarty!
Już jutro (15 marca 2023 r.) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej odbędzie się Dzień otwarty.
Wieczór gier komputerowych
Uczniowie klas I i II technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju uczestniczyli w wieczorze gier komputerowych.
Uczniowie mogą już brać udział w akcjach ratowniczych
Uczniowie klasy pożarniczej w Zespole Szkół w Marcinkowicach zdawali dzisiaj egzamin teoretyczny i praktyczny, który umożliwia im branie udziału w akcjach strażackich. Wszyscy zdali!
Kurator apeluje o wieszanie portretów Jana Pawła II
Na stronie Małopolskiego Kuratora Oświaty pojawił się apel Barbary Nowak, która prosi o wieszanie portretów Jana Pawła II w przedszkolach i szkołach.
LO w Starym Sączu: Anna Lipka w finale
Anna Lipka, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu przeszła do finału Ogólnopolskiego Konkursu Krasomowczego.
Saneczkarskie sukcesy uczniów
Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w saneczkarstwie lodowym w Starym Smokowcu na Słowacji.
Najlepsi strażacy z Starego Sączą
Wczoraj odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu zajęli cztery pierwsze miejsca
Barmani robili drinki w szkole
Uczniowie klasy II technikum hotelarskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju w ramach zajęć obsługi konsumenta, jednego z przedmiotów zawodowych, realizują zajęcia związane z oferowaną w technikum hotelarskim specjalizacją steward/stewardesa z elementami sztuki barmańskiej.
Lekcja wf na lodowisku i stoku narciarskim
Młodzież z Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku dbając o zdrowie i kondycję fizyczną, uczestniczyła w zajęciach wychowania fizycznego na lodowisku i stoku narciarskim.
Pierwsze kroki w modelowaniu 3D
Uczniowie klas technikum budowlanego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju rozpoczęli naukę programów do modelowania trójwymiarowego.
Zbliża się Cracow Fashion Week
Zapraszamy na 14. edycję Cracow Fashion Week! Jedno z najważniejszych modowych wydarzeń w Polsce odbędzie się pod patronatem Miasta Krakowa w dniach 18-26 marca 2023 r.
Uczniowie z Łotwy odbędą praktyki w Grybowie
W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu gościli dzisiaj nauczyciele z Łotwy, ze szkoły partnerskiej dla powiatowego Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie. Spotkali się z nimi: wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk i sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk.
Krasomówczynie z Łącka
Regina Tomaszek i Magda Piksa – uczennice Zespołu Szkół w Łącku awansowały do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Dzisiaj odbył się pierwszy etap krakowskich eliminacji, w którym wzięło udział 37 uczniów ze szkół województwa małopolskiego, w tym ze Starego Sącza, Nowego Targu, Wojnicza, Skawiny i Krakowa.
Nowa pracownia komputerowa
W Zespole Szkół w Starym Sączu powstała nowa pracownia komputerowa. Będą z niej korzystać uczniowie kształcący się w zawodzie technik programista.
Szkoła prawie gotowa (video)
Urząd Gminy w Poroninie zaprezentował film ukazujący na jakim etapie są prace wykończeniowe budynku szkoły w Murzasichlu (powiat tatrzański), w którym już we wrześniu pojawią się uczniowie.
Rusza budowa akademików WSB-NLU. Nowa inwestycja podniesie komfort studenckiego życia
Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu oficjalnie ruszyła z budową nowego kampusu uczelni. P
Osiem istnień pochłonęła najtragiczniejsza lawina w polskich Tatrach
Mija 20 lat od tragicznych wydarzeń w Tatrach. 28 stycznia spod Rysów w kierunku Czarnego Stawu zeszła ogromna lawina porywając 9 osób.
Noworoczne spotkanie u nowotarskiego starosty (zdjęcia)
W szkole muzycznej odbyło się we wtorek noworoczne spotkanie włodarza powiatu z samorządowcami i przedstawicielami gmin z całego powiatu, urzędnikami, dyrektorami, nauczycielami, służbami, podległymi starostwu instytucjami i stowarzyszeniami.
Szkoła wspólpracuje z Zakładem Karnym
Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisał właśnie porozumienie o współpracy Zespołu Szkół w Marcinkowicach z Zakładem Karnym w Nowym Sączu.
Mundury i sprzęt dla uczniów klasy wojskowej
Bluza i spodnie od munduru, T-shirt, beret, zestaw oznak regulaminowych, bluza ocieplana, plecak taktyczny, rękawiczki i czapka zimowa – to wyposażenie, które dzisiaj otrzymali uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół w Marcinkowicach.
Remont w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 7 w Krakowie wesprze Grant 5000
7. edycja projektu Grant 5000 okazała się być szczęśliwą dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 7 w Krakowie. Placówka została jednym z 6 beneficjentów programu grantowego producenta Cukru Królewskiego, Südzucker Polska S.A. Darowizna umożliwi zakup obudów na kaloryfery do sal przedszkolnych.
Wspólne kolędowanie i potrawy wigilijne
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej rozbrzmiewał dzisiaj pięknymi głosami śpiewającymi kolędy i pastorałki – przygotowała je wraz z młodzieżą Elżbieta Zaczyk-Jasińska. Podczas świątecznego spotkania nie zabrakło również potraw wigilijnych.
Ferie z małopolskimi terytorialsami rozpoczęte
81 ochotników stawiło się 10 grudnia na szkolenie podstawowe do 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w podkrakowskiej Rząsce.
Potęga Informatyki w Nowym Sączu
Przez trzy dni WSB-NLU wzniosła się na technologiczne wyżyny. “Potęga Informatyki” przyciągnęła tysiące widzów. Trzy dni - tyle wystarczyło, by Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu skradła serca i uwagę tysięcy widzów.
ZSZ w Grybowie: Erasmus w Niemczech
20 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie wraz z dwoma opiekunami wzięło udział w wyjeździe do Bremerhaven w Niemczech w ramach realizacji projektu Erasmus plus Akcji 2: Partnerstwa Strategiczne (KA2)Projekty współpracy Szkół (KA229).
Potęga informatyki
Jubileuszowa 10 edycja POTĘGI INFORMATYKI w WSB-NLU już jutro! 2500 osób, 50 głowic świetlnych, tunel laserowy i ekrany o przekątnej 570 cali
ZS w Starym Sączu: tenisowy memoriał
Tradycją stało się organizowanie w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera Memoriału im. Bogdana Zajdla w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn, jak również Turnieju Samorządowców o Tarczę Herbową Starego Sącza. W rozgrywkach wziął m.in. udział Roman Potoniec – przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego.
Już jest! Hala sportowa ze strzelnicą została uroczyście otwarta
Takiej uroczystości jeszcze nie było w Marcinkowicach. Ale też taką inwestycję trudno znaleźć w całej Małopolsce. Dzisiaj oficjalnie została oddana do użytku i uroczyście otwarta hala sportowa ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach.
5100 nowych studentów i słuchaczy studiów podyplomowych. WSB-NLU na liście najpopularniejszych polskich uczelni według Ministerstwa Edukacji i Nauki
Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że podczas tegorocznych rekrutacji na studia niemal 430 tys. osób zostało przyjętych na pierwszy rok. Według wyliczeń, wśród najpopularniejszych uczelni w Polsce w roku akademickim 2022/23 jest nowosądecka Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University.
LO w Grybowie: minister podziękował młodzieży i nauczycielom
Dzisiaj w Liceum Ogólnokształcącym im. Artura Grottgera w Grybowie obchodzono święto szkoły połączone ze 104. rocznicą odzyskania niepodległości oraz 185. rocznicą urodzin patrona placówki - Artura Grottgera.
Łzy wzruszenia podczas obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej odbyły się obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach wziął udział prof. Włodzimierz Bernacki - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, pełnomocnik rządu ds. monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.
LO w Starym Sączu: ślubowanie pierwszoklasistów
Dzień patronki jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej szkoły. Nie inaczej było w starosądeckim liceum. Wczoraj, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Starym Sączu obchodziło 74. rocznicę istnienia. Taki dzień to najlepsza okazja do złożenia przez pierwszoklasistów ślubowania. W tym roku złożyło go 163 uczniów uczących się w pięciu klasach.
Bursa Szkolna: funkcjonalnie i estetycznie
Nowy plac, chodnik wzdłuż budynku, remont schodów – to tylko niektóre z prac wykonanych w tym roku wokół budynku Bursy Szkolnej w Starym Sączu. Z budżetu Powiatu Nowosądeckiego przeznaczono na ten cel blisko 125 tysięcy złotych.
Uczniowie – wolontariusze pomogli Amelce
16 uczniów Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku wzięło udział w zorganizowanym na nowosądeckim Rynku koncercie charytatywnym „Dźwigamy dla Amelki”. Dochód z imprezy przeznaczony był na leczenie i rehabilitację dwuletniej Amelki Janus – mieszkanki Nowego Sącza, cierpiącej na bardzo poważną chorobę genetyczną, która niszczy nerwy.
Jubileusz Szkoły Mistrzostwa Sportowego (zdjęcia)
Szkoła Mistrzostwa Sportowego imienia Stanisława Marusarza w Zakopanem świętowała wczoraj 45-lecie swojego istnienia. Przekazano i poświęcono nowy samochód dla uczniów szkoły. Obchody połączone były z Dniem Edukacji Narodowej.
Poselska kontrola w kuratorium
Przed krakowskim Kuratorium Oświaty odbyła się dziś konferencja prasowa, podczas której Aleksander Miszalski - Poseł na Sejm RP przedstawił wyniki wielomiesięcznych kontroli w kuratorium dotyczących systemu represjonowania nauczycieli.
Dyrektorzy otrzymali nagrodę ministra
Dwóch dyrektorów szkół powiatowych otrzymało właśnie Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki. Dr Tomasz Walicki z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie i Michał Bulzak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej odebrali je wczoraj podczas uroczystej gali w Warszawie z rąk ministra Przemysława Czarnka.
ZS w Starym Sączu: sala gimnastyczna już po modernizacji
Ponad sto tysięcy złotych kosztowała modernizacja sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Starym Sączu. Dzięki pracom, które właśnie się zakończyły, uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych w odnowionej i funkcjonalnej sali.
Laptopy dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR
Jedną z małopolskich gmin, która ubiegała się o środki finansowe na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci i młodzieży z rodzin popegeerowskich, był Jodłownik. I to właśnie uczniom z tej gminy wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazał dzisiaj wraz z wójtem Pawłem Stawarzem laptopy, komputery i tablety. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Szczyrzycu.
Inwestycje dla bezpieczeństwa
Nowe drogi rowerowe w Krakowie, przebudowa Szkoły Podstawowej w Zawadce w gminie Wadowice i dostosowanie Szpitala w Proszowicach do zgodności z przepisami przeciwpożarowymi. To inwestycje, które zostaną zrealizowane dzięki środkom finansowym z budżetu państwa.
Kolejne pieniądze z programu Aktywna tablica
Powiat Nowosądecki pozyskał dofinansowanie w wysokości 56 tysięcy złotych dla czterech szkół powiatowych na zakup pomocy dydaktycznych z programu „Aktywna tablica”.
Uczą się w Italii
Uczniowie klas liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju od tygodnia przebywają we Włoszech, gdzie realizują Program Power (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) „Z kompetencjami w świat”.
Kubusiowi Przyjaciele Natury
Edukacja klimatyczna ma znaczenie. Rusza XV edycja „Kubusiowych Przyjaciół Natury”, największego w Polsce programu edukacyjnego dla przedszkoli i szkół na temat życia w zgodzie z naturą
Sokół szkoli ze strzelania
Uczniowe z powiatu tatrzańskiego pod okiem doświadczonych instruktorów będą mogli uczestniczyć w szkoleniach i ćwiczeniach praktycznych z posługiwania się bronią palną. Dowiedzą się również więcej o Wojsku Polskim.
W Krakowie ruszyło bezpłatne centrum wsparcia dla osób z traumą wojenną
W kamienicy przy Wawelu otwarto centrum psychoterapii i integracji dla osób, które doświadczyły traumy wojennej. Zarówno wsparcie psychologiczne, jak i odbywające się tu zajęcia dla młodzieży, są bezpłatne.
Do rodziców trafiło niemal 110 mln zł na wyprawkę szkolną dla dzieci
W Małopolsce ZUS wypłacił 365 tys. świadczeń na łączną kwotę niemal 110 mln zł z programu Dobry Start. Dotychczas rodzice i opiekunowie złożyli 275 tys. wniosków na 403 tys. dzieci.
Powiatowe Szkółki Ginących Zawodów są bardziej popularne
Dzisiaj podpisano kolejne umowy na prowadzenie Szkółek Ginących Zawodów, dzięki którym kultywowane są tradycje naszego regionu. Zajęcia w szkółkach są finansowane z budżetu Powiatu Nowosądeckiego. W tym roku szkolnym zostało na to przeznaczone 330 tysięcy złotych.
ZSZ w Grybowie: Archipelag Skarbów
W Zespole Szkół Zawodowych W Grybowie odbyły się dwudniowe warsztaty w ramach programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”.
Szkoła im. Tadeusza Kościuszki w Niedźwiedziu
Do tej pory uczyli się w zabytkowym Pałacu Wodzickich z przełomu XVIII/XIX wieku. Ale od dziś wszystko się zmieni. To zupełnie nowy etap i nowa jakość. Po wielu latach starań uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niedźwiedziu doczekali się nowego budynku.
Będą kolejne „laboratoria przyszłości”
Stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań – oto cel rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.
Pół miliona złotych do dyspozycji młodych obywateli Krakowa. Rusza II edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego
W piątek, 29 kwietnia 2022 r. przed Magistratem w Krakowie odbyła się konferencja, podczas której Agnieszka Buczyńska, Sekretarz Generalna partii Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Wiceprezeska Stowarzyszenia Polska 2050 i Rafał Komarewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, podsumowali I edycję krakowskiego Szkolnego Budżetu Obywatelskiego dla szkół podstawowych oraz ogłosili jego drugą, poszerzoną edycję.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla szczególnie uzdolnionych uczniów
Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości.
LO w Starym Sączu: uczniowie robili rezonans i USG
Uczniowie klas biologiczno-chemicznych Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu odwiedzili nowoczesną pracownię Rezonansu Magnetycznego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. To były zajęcia praktyczne, które będą organizowane cyklicznie dla uczniów klas medycznych. Młodzież zainteresowana karierą lekarza może zapoznać się ze specyfiką innych specjalności medycznych.
LO w Starym Sączu: uczyli dzieci jak uratować życie
Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, w której realizowana jest innowacja „ratownictwo medyczne” są już certyfikowanymi Młodzieżowymi Instruktorami Pierwszej Pomocy. Po ukończeniu szkoleń i zdaniu egzaminów mogą przeprowadzać pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.
ZSP w Nawojowej: sukces goni sukces!
Igor Zborowski i Dawid Sekuła – uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej zdobyli srebro na konkursie kulinarnym „Beskidzkie Kociołki” Nowa Formuła. Uczniowie przygotowywali się do rywalizacji pod okiem nauczycielki Anny Wilk.
ZSP w Krynicy Zdroju: stoły wielkanocne już gotowe
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju odbył się konkurs wielkanocny „Stół pięknie nakryty – śniadanie wielkanocne”.
ZS w Starym Sączu: znowu było pysznie
W pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół w Starym Sączu odbyły się kolejne warsztaty kulinarne. Tym razem w szkole gościła młodzież ze Szkoły Podstawowej z Wierchomli Wielkiej.
ZS w Starym Sączu: świąteczne pierniczki i surówka z selera
W pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół w Starym Sączu zostały zorganizowane warsztaty kulinarne dla uczniów Szkoły Podstawowej z Popowic. Pomocą młodszym kolegom i koleżankom służyła grupa pierwsza klasy 3TŻg pod czujnym okiem Doroty Marcisz-Kulig.
ZSZ w Grybowie: uczniowie oddawali krew
W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie odbyła się druga w tym roku szkolnym akcja honorowego oddawania krwi. W przedsięwzięciu wzięło udział 45 uczniów i osoby spoza szkoły. W sumie w dwóch akcjach, wzięło udział 88 osób, które oddały około 32 litrów krwi.
ZS w Łącku: mają stypendia premiera
Justyna Mrówka – uczennica II klasy technikum ekonomicznego oraz Artur Kulig – uczeń III klasy technikum budowlanego w Zespole Szkół im. Św. Kingi w Łącku otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów.
ZS w Starym Sączu: kajak pełen książek
Plecak dla statystycznego Europejczyka czy Amerykanina to element podstawowego uczniowskiego wyposażenia. Wyzwaniem jest rodzaj, firma czy kolor, dlatego ciekawą akcję z „Dzień bez plecaka” zainicjowały w Zespole Szkół w Starym Sączu – Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariatu i biblioteka szkolna.
ZS w Nawojowej: warsztaty dla ósmoklasistów
W najbliższą środę, 6 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej odbędą się warsztaty dla ósmoklasistów, którzy chcą kontynuować naukę w technikum.
ZS w Łącku: tutaj uczniowie łączą przyjemne z pożytecznym
Uczniowie klasy 2 A Zespołu Szkół w Łącku (Technikum Żywienia oraz Technikum Robót Wykończeniowych) uczestniczyli w zajęciach stacjonarnych z języka angielskiego odbywających się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Wytańcz to!
Zwolnieni z teorii to olimpiada, w której uczniowie „działając dla innych uczą się dla siebie”, tworzą projekt społeczny.
Szkoły z Małopolski grają o nowoczesne laboratoria – znamy finałową 30-stkę programu „Koloratorium”
Aż 158 szkół podstawowych z całej Polski dołączyło do najnowszej edycji programu społecznego „Koloratorium”. Za nami już pierwszy etap akcji – znamy 30 placówek, które wykonując kolejne konkursowe zadania i zdobywając punkty w rankingu, przeszły do finałowego etapu.
Uśmiechnij się!
Kilka miesięcy temu rozpoczęła się ogólnopolska Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”. Grupa przyjaciół, a dokładnie Paulina Krzan, Gabriela Zając, Klaudia Hudomięt, Martyna Korbel oraz Piotr Niedzwiedzki, uczniowie drugich klas z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, tworzą projekt o nazwie „SMILE''.
ZS w Starym Sączu: uczą się języka polskiego przez… zabawę
W Zespole Szkół w Starym Sączu uczniowie na lekcjach języka polskiego… bawią się.
Konferencja na sądeckiej uczelni
W dniach 9-10 marca w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu odbywa się Konferencja „Szanse i zagrożenia w 2022 roku dla rozwoju polskiego biznesu".
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej pomaga uchodźcom
Wojska Obrony Terytorialnej funkcjonują w podwyższonym stopniu gotowości. Od początku wojny na Ukrainie, żołnierze 11 MBOT są zaangażowani w pomoc uchodźcom. Wraz z innymi służbami i organizacjami spieszą z wsparciem dla każdej rodziny, osoby i dziecka przybywających do Województwa Małopolskiego.
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych na Długiej Polanie
Na stacji narciarskiej Długa Polana w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim.
Staranowała płot i wpadła na teren szkoły
Wczoraj rano dyspozytor numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który dosłownie wpadł na teren jednej z tarnowskich szkoły niszcząc jej infrastrukturę.
Uczniowie wracają do szkół
Podczas dzisiejszej konferencji Adama Niedzielskiego i Przemysława Czarnka ogłoszono zmiany dotyczące kwarantanny oraz nauki zdalnej.
Nauka zdalna do końca ferii zimowych
Jak podczas konferencji prasowej w Sejmie RP poinformował dziś wieczór minister Przemysław Czarnek, uczniowie klas od 5 do 8 szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych przechodzą na tryb nauki zdalnej.
Termomodernizacja szkół z Gminy Maków Podhalański
Sześć szkół podstawowych z gminy Maków Podhalański zostanie poddanych kompleksowej termomodernizacji. To efekt umowy zawartej pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz samorządem gminy. Dotacja wyniesie ponad 4,4 mln złotych!
Ferie 2022 - sprawdź terminy
W tym roku ferie zimowe zaplanowano w terminach od 17 stycznia do 27 lutego. Tradycyjnie zimowy wypoczynek został podzielony na części - w różnych terminach odpoczywać bedą dzieciaki z kolejnych województw.
Bezpieczna droga do szkoły
Dzieci wracają do szkół po dłuższej przerwie, wynikającej nie tylko z okresu wakacyjnego, ale także z powodu z epidemicznych ograniczeń. Małopolscy policjanci czuwają, aby droga do szkoły była bezpieczna.
„Samochodówka” świętuje 65 urodziny
Podczas dzisiejszego spotkania z okazji jubileuszu 65-lecia Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu, zasłużeni nauczyciele i przyjaciele szkoły zostali uhonorowani Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Wręczał je w imieniu starosty nowosądeckiego Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu.
ZSP w Krynicy-Zdroju: uczennica z międzynarodowym certyfikatem
Zuzanna Sroka z klasy 1 technikum hotelarskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju pomyślnie zdała egzamin w ramach kampanii „Kwalifikacje 2025+” i jako pierwsza osoba w historii szkoły odebrała dziś Certyfikat VCC opatrzony znakiem Polskiej i Europejskiej Ramy Kwalifikacji - symbol jakości w Polsce i za granicą.
Ślubowanie pierwszaków
Tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu jest coroczna organizacja obchodów Święta Patronki Szkoły, podczas których uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie i zostają włączeni do grona uczniów szkoły.
ZSP w Krynicy-Zdroju: grecka przygoda
Uczniowie technikum hotelarskiego, gastronomicznego i budowlanego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zakończyli właśnie praktyki zawodowe w Grecji, uzyskując certyfikaty ukończenia Międzynarodowych Praktyk Zawodowych w ramach Projektu Erasmus+.
Interwencja ZNP w sprawie obwodnicy pod Krakowem przy Zalewie „Kryspinów”. Wystosowano pismo do Marszałka Województwa.
ZNP wystosowało pismo do Marszałka Województwa Małopolskiego w sprawie obwodnicy Liszek. Związek dołącza do protestu przeciwko wariantowi rekomendowanemu przez lokalne władze – przez środek wsi i na terenach rekreacyjnych Zalewu „Kryspinów”.
LO w Starym Sączu: bogata i innowacyjna oferta nauczania
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu stawia na rozwój i innowacje. Szkoła będzie rekrutować do czterech oddziałów i stawia sobie za cel przygotowanie uczniów do twórczego i odpowiedzialnego życia, poprzez kształcenie umysłów i charakterów, tak, aby potrafili łączyć poszanowanie uniwersalnych wartości z wyzwaniami współczesnego świata.
ZSP w Krynicy-Zdroju: hotelowe dni Ziemi
Hotelarze z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju przyjęli wyzwanie Zespołu Szkól Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim i przyłączyli się do akcji sadzenia drzewek z okazji Hotelowych Dni Ziemi 2021.
PZS w Muszynie: z poezją piękniej
Uczennice Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie skorzystały z zaproszenia Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego i przygotowały, wraz ze swą polonistką, spotkanie w ramach cyklu „Z poezją piękniej”. Tym razem odbyło się ono bez udziału publiczności i z zachowaniem reżimu sanitarnego.
ZS w Marcinkowicach: przygoda w mundurze tylko z nami
W najbliższy piątek (23 kwietnia 2021 r.) w godz. 10:00 – 13:00 odbędzie się Wirtualny Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Marcinkowicach. W wirtualnych klasach odbędzie się prezentacja poszczególnych kierunków.
PZS w Muszynie: dietetycy z certyfikatami
25 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie właśnie ukończyło kurs dietetyka i odebrało certyfikaty.
ZSP w Krynicy-Zdroju: są standardy i jest logistyk!
Odpowiadając na zapotrzebowanie ósmoklasistów, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju utworzono nowy kierunek: technikum logistyczne.
Od 18 stycznia najmłodsi uczniowie wracają do szkół
Podczas popołudniowej konferencji prasowej Minister Edukacji poinformował o powrocie od poniedziałku do szkół uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Na pytanie - kiedy stacjonarne nauczanie obejmie starsze klasy, Przemysław Czarnek odpowiedział: "najszybciej, jak to będzie możliwe".
Rozpoczęły się badania przesiewowe nauczycieli
W całej Polsce ruszyły dziś badania przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych. To, jak akcja została zorganizowana w Małopolsce, przedstawili na spotkaniu z dziennikarzami wojewoda małopolski Łukasz Kmita, małopolska kurator oświaty Barbara Nowak oraz dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie i zarazem małopolski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Jarosław Foremny.
Sanepid zaprzecza słowom władz Zakopanego
Jak już informowaliśmy, sprawa przesunięcia rozpoczęcia stacjonarnych zajęć w zakopiańskich szkłach podstawowych wywołał duże zamieszanie i konflikt.
Dzieci w Zakopanem pójdą jednak do szkoły
Nie lada zamieszanie wywołała ogłoszona w środę decyzja władz Zakopane, zgodnie z którą, uczniowie szkół podstawowych mięliby rozpocząć naukę dopiero od 28 września, ucząc się do tego czasu w trybie zdalnym.
35 laptopów trafi do uczniów z Gminy Poronin
35 laptopów zakupionych przez Urząd Gminy Poronin, trafiło do gminnych szkół podstawowych. Zostaną one przekazane najbardziej potrzebującym, aby można było bez żadnych przeszkód uczestniczyć w edukacji online.
Nowi dyrektorzy szkół w Powiecie Nowosądeckim
Podczas spotkania dyrektorów szkół z władzami Powiatu Nowosądeckiego, trzech pedagogów otrzymało akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.
Ponad 230 tysięcy złotych na szkolne remonty
Okres wakacyjny sprzyjał remontom w szkołach. W tym roku władze Powiatu Nowosądeckiego wydały na takie prace 230 tysięcy złotych.
Nowy rok szkolny 2019/20 ostatnie przygotowania
Wakacje powoli dobiegają końca, a tymczasem trwają ostatnie przygotowania do nowego roku szkolnego.
Fałszywe alarmy bombowe w szkołach
W nocy i w godzinach rannych dyrektorzy szkół i służby otrzymywali informacje bombach podłożonych rzekomo w małopolskich szkołach. Każdy taki sygnał został sprawnie ale też szczegółowo i skrupulatnie sprawdzony poprzez policyjne kontrole pirotechniczne. Alarmy te okazały się fałszywe, nie było także konieczności ewakuacji osób.
Dni otwarte w Sokole
Zespół szkół imienia numer 1 Władysława Orkana W Nowym Targu potocznie nazywany Sokół organizuje dni otwarte na których oprócz standardowego zapoznawania się ze szkołą w ramach zajęć lekcyjnych będzie możliwość zobaczenia pokazu mody oraz czegoś nietypowego.
Wiedzą, jak zachować się na drodze
Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych z Powiatu Nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza wzięło udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Od wielu lat gospodarzem zmagań jest Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, a Starostwo Powiatowe jest współorganizatorem wydarzenia.
S.M.Rock - Teoria
Pracownia muzyczna TCK (Tarnów, Rynek 5), 29.11.2018, godz. 18.00 I wstęp wolny (obowiązują zapisy)
Zapisy na pierwsze zajęcia prowadzone będą w Biurze Obsługi TCK od 21 do 28.11.2018 r.
Religia na pierwszej lub ostatniej lekcji?
Na sesji Rady Miasta Krakowa w dniu 27 marca radni zobowiązali Prezydenta Miasta by w miarę możliwości lekcje religii wyznaczane były na pierwszej lub ostatniej lekcji. Radni chcą także zmniejszyć ilość godzin poświęconych nauce religii w szkołach podlegających krakowskiemu samorządowi.
Szkoła Mistrzostwa sportowego w Nowym Targu
W roku szkolnym 2019/2020 prowadzony będzie nabór do klas pierwszych Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Podhale Nowy Targ. Szkolenie sportowe będzie przeprowadzane w dyscyplinie piłka nożna.
Metropolita pobłogosławił nową szkołę (zdjęcia)
W budynku Łowiczanka w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość otwarcia nowo powstałej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu.
Lepili pierogi, zdobili pierniki, poznawali region
Młodzież z Turcji, Włoch, Rumunii, Litwy i Grecji gościła w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, realizując projekt Erasmus pn. "Wiele kultur, jedna europejska tożsamość".
Rocznica Bitwy pod Marcinkowicami
Wczoraj w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach obchodzono 104. rocznicę Bitwy pod Marcinkowicami.
Imponujący spektakl z okazji 100-lecia niepodległości
Wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk wziął dziś udział w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowanych przez Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku. Towarzyszyli mu członek Zarządu Powiatu Marian Ryba oraz radny powiatowy Roman Potoniec.
Ponad sto tysięcy złotych dla zdolnych uczniów
110 tysięcy złotych – to kwota stypendiów naukowych ufundowanych przez Zarząd Powiatu Nowosądeckiego dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki.
Moc wrażeń i atrakcji w oświęcimskiej Dwójce
8 października w godzinach od 13 do 17 odbędzie się Dzień Otwarty popularnego „Chemika" mieszczącego się przy ulicy Bema 8 w Oświęcimiu.
Ruszyła „Ekspedycja Smaków” dla uczniów z Tarnowa i okolic
Już po raz 3. wystartowały zapisy na „Ekspedycje Smaków” dla uczniów z Tarnowa i okolic. W ramach bezpłatnego programu „Od uprawy do potrawy” nauczyciele mogą zabrać dzieci na wycieczkę edukacyjną, skorzystać z gotowych scenariuszy lekcji oraz zdobyć grę planszową o niemarnowaniu żywności.
W Zespole Szkół w Starym Sączu jest oszczędniej i zdrowiej
Ponad 2 miliony złotych będzie kosztowała termomodernizacja dwóch budynków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu mieszczących się przy ul. Krakowska 1 i Batorego 27
Awanse dla nauczycieli
Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył dziś awanse zawodowe na nauczyciela mianowanego dwóm nauczycielom szkół, dla których organem założycielskim jest powiat.
18. rok działania szkółek ginących zawodów
Starosta nowosądecki Marek Pławiak i członek Zarządu Powiatu Marian Ryba wręczyli dziś umowy 31 instruktorom, prowadzącym w powiecie nowosądeckim 55 szkółek ginących zawodów. Na 141 godzin zajęć tygodniowo Zarząd Powiatu przeznaczył w tym roku 160 tys. zł.
Nowy budynek liceum w Grybowie
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak przyjechały dzisiaj do Grybowa, żeby uroczyście otworzyć nowy budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera oraz halę sportową. Obiekt należy do Powiatu Nowosądeckiego i będzie służył 245 uczniom.
Szkoła im. króla Kazimierza Wielkiego
Szkoła Podstawowa nr 4 w Nowym Targu otrzymała za patrona króla Kazimierza Wielkiego. Uroczystość nadania imienia odbyła się w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Była też połączona z Miejską Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 w Nowym Targu.
Ogólnowojewódzkie rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019 w Pcimiu z udziałem Abp Marka Jędraszewskiego
W Pcimiu w parafii św. Mikołaja rozpoczęła się Ogólnowojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. Mszy św. przewodniczył metropolita krakowski Marek Jędraszewski.
Rąbkowa: nowy rok szkolny w nowej szkole
Nowy budynek Szkoły Podstawowej w Rąbkowej już stoi. Oprócz nowych klas, uczniowie mają do dyspozycji salę sportową i boisko zewnętrzne. Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie placówki połączone z rozpoczęciem roku szkolnego. Z gratulacjami przybył m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak.
Zeszyty od IPN dla pierwszoklasistów w całej Polsce
Z okazji stulecia odzyskania niepodległości Instytut Pamięci Narodowej przygotował niespodziankę dla wszystkich pierwszoklasistów w całym kraju, którzy w poniedziałek, 3 września 2018 r., rozpoczną swoją edukacyjną ścieżkę. Każdy uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej otrzyma specjalny pakiet edukacyjny, w tym zeszyt i ołówek z graficznymi motywami nawiązującymi do pięknego jubileuszu odrodzenia się Ojczyzny.
500 uczniów uczestniczyło w Akademii Mobilności ZIKiT
Kraków prowadzi bezpłatne spotkania dla uczniów szkół podstawowych, pod nazwą Akademia Młodego Krakowianina. Ze względu na cele akcji jakimi są edukacja ekologiczna czy bezpieczne poruszenie się po mieście, lekcje organizowane są w różnych jednostkach miejskich.
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Ortolandia 2018”
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Ortolandia 2018”„Ortolandia” to tytuł Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego przeprowadzanego co roku w Podczerwonem. Dyktando napisali przedstawiciele poszczególnych szkół podstawowych z gminy Czarny Dunajec w dwóch kategoriach – klas I-III i IV-VI.
W Powiatowej Dwójce wyłoniono najlepszych młodych chemików
Laureaci z 14 szkół z oddziałami gimnazjalnymi uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród konkursu „Młody Chemik" organizowanego już po raz czwarty przez Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.
Starosta pogratulował olimpijczykom
Starosta Marek Pławiak spotkał się dzisiaj z uczennicami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, które zostały laureatkami XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych we Wrocławiu.
Francuzi odwiedzili swoich przyjaciół z Oświęcimia
Nieprzerwanie od 24 lat odbywa się wymiana międzynarodowa pomiędzy Szkołą Podstawową z Oddziałami Sportowymi nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu a Collegè René Cassin Ballan - Miré we Francji.
Przyszli strażacy nad morzem uczą się służby (zdjęcia)
Uczniowie klasy o profilu pożarnictwo z elementami ratownictwa medycznego i wodnego Zespołu Szkół w Marcinkowicach ćwiczyli swoje praktyczne umiejętności na obozie szkoleniowym w Gdańsku-Sobieszewie.
Olkuskie szkoły ze sprzętem medycznym
Uczniowie z Olkusza szybciej otrzymają pomoc okołomedyczną w razie potrzeby.
XXII Konkurs Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym
Szkoła Podstawowa w Małem Cichem oraz Tatrzański Park Narodowy zapraszają dzieci małopolskich szkół podstawowych do udziału w XXII edycji konkursu wiedzy o TPN, który tym razem poświęcony jest tatrzańskim zwierzętom. Poniżej regulamin konkursu.
Dyskusja o reformie szkolnictwa wyższego
W Hotelu Perła Południa w Rytrze odbyło się XXVIII Plenarne Zgromadzenie Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych. Wziął w nim udział Jarosław Gowin - wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Ekologiczne ogrzewanie w powiatowych szkołach
Trwają prace przy termomodernizacji budynków Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Postępy inwestycji skontrolowali starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk.
Goście z Niemiec odwiedzili powiatowe szkoły
Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat spotkali się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu z ośmioosobową delegacją niemieckiego powiatu Unna.
Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim
Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" zaprasza na spotkanie w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - z Tadeuszem Płużańskim.
Małopolska szkoła z imieniem Hanny Chrzanowskiej
Hanna Chrzanowska – wyjątkowa Małopolanka, zaangażowana pielęgniarka i osoba niosąca dobro innym – zostanie patronką szkoły prowadzonej przez Województwo Małopolskie. Mowa konkretnie o Szkole Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych dla Dorosłych w Zespole Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie.
Szkoła z Małopolski jedną z najlepszych w kraju
Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach – instytucja Województwa Małopolskiego – znalazła się w czołówce najlepszych szkół w Polsce. W rankingu szkół ponadgimnazjalnych przeprowadzonym przez portal edukacyjny Perspektywy dokonała ogromnego skoku, przesuwając się ze 102. pozycji aż na 14. miejsce. To jednak nie jedyny sukces – placówka zdobyła też tytuł Złotej Szkoły 2018.
Powiatowa Dwójka - szansą dla miłośników chemii
O konkursie ”Młody Chemik” organizowanym przez Powiatowy Zespół Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, a także kluczowych możliwościach rozwoju dla uczniów kształcących się w zawodzie Technik Technologii Chemicznej oraz wieloletniej współpracy pomiędzy firmą chemiczną Synthos S.A. i Powiatowym Zespołem Numer 2 w Oświęcimiu, opowiada Urszula Przybytek, organizatorka konkursu adresowanego do młodych uzdolnionych chemików.
Wsparcie dla szkółek ginących zawodów. By nie zaginął taniec ludowy, haft i ikonopisanie (zdjęcia)
Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk wręczyli dziś umowy 35 instruktorom, prowadzącym w Powiecie Nowosądeckim 56 szkółek ginących zawodów. Na 142 godziny zajęć tygodniowo Zarząd Powiatu przeznaczył w tym roku ponad 176 tys. zł.
Spotkanie noworoczne u starosty nowotarskiego (zdjęcia)
NOWY TARG. W szkole muzycznej odbyło się doroczne Spotkanie Noworoczne starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera z powiatowymi elitami. Podsumowując ubiegły rok starosta mówił o wielu sukcesach, szczególnie inwestycjach, ale odniósł się też krótko do "trudnej i przykrej", jak to określił, sytuacji w Powiatowym Zarządzie Dróg
W wielickich szkołach będzie ciasno, potrzebne rozbudowy
Liceum w Wieliczce z nową kondygnacją, kampus z nowym skrzydłem. W pierwszym przypadku rozstrzygnięto przetarg, w drugim ruszyły prace budowlane. To efekt zmian w systemie edukacji i „kurczenia” się miejsca w szkołach.
Abp Marek Jędraszewski poświęcił część Katolickiej Szkoły Podstawowej w Czerwiennem (zdjęcia)
CZERWIENNE. Metropolita krakowski przewodniczył mszy św. w kościele na Bachledówce i uczestniczył w poświęceniu nowej części budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SPSK im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz nadaniu przedszkolu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem imienia św. Jana Pawła II.
Nowe kierunki w szkołach powiatowych
Dzisiaj odbyło się Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Wzięli w nim udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk.
Woda dla szkoły w Długołęce-Świerkli wolna od bakterii
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu dopuścił do ponownego użytkowania ujęcie indywidualne zaopatrujące w wodę Szkołę Podstawową w Długołece-Świerkli. Było ono nieczynne od 13 października, gdy w pobranych do badania próbkach wykryto bakterie.
Wizyta ratowników z Grupy Ratownictwa Specjalnego w krościeńskim liceum
Ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalnego z Nowego Sącza odwiedzili uczniów Liceum im. Stefana Żeromskiego w Krościenko nad Dunajcem. Towarzyszyły im ich psy - trzy sympatyczne Flat Coated Retrivery oraz jeden Labrador.
Uroczystości w szkole w Stróży z udziałem Prezydenta
Prezydent zainaugurował w Stróży (pow. limanowski) Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości, organizowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Towarzyszyli mu prezes IPN Jarosław Szarek i minister edukacji Anna Zalewska.
Dni Otwarte Powiatowej Dwójki
OŚWIĘCIM. 14 grudnia od 10 do 14, a także dzień później w godzinach od 9 do 13 odbędą się Dni Otwarte popularnego „Chemika".
90 tysięcy złotych dla zdolnych uczniów (zdjęcia)
90 tysięcy złotych – to kwota stypendiów naukowych fundowanych przez Zarząd Powiatu na czele ze starostą Markiem Pławiakiem dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki.
Uroczystość nadania Zespołowi Szkół Przemysłu Spożywczego patronatu św. Maksymiliana M. Kolbego (zdjęcia)
KRAKÓW. W Bazylice Franciszkanów msze św. z okazji nadania patronatu św. Maksymiliana M. Kolbego Zespołowi Szkół Przemysłu Spożywczego celebrował Arcybiskup Marek Jędraszewski.
Nowa szkoła na osiedlu Gotyk w Krakowie
Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, w połowie przyszłego roku rozpocznie się budowa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ul. Meiera na os. Gotyk.
Szkoła na os. Gotyk: umowa na budowę podpisana
KRAKÓW. Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, w połowie przyszłego roku rozpocznie się budowa Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przy ul. Meiera na osiedlu Gotyk. W piątek, 10 listopada, Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie podpisał umowę z firmą DOMBUD SA w Katowic na zaprojektowanie i wybudowane nowej placówki.
"Śniadanie daje moc"
Dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Nowym Targu uczestniczyły w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
Gra niepodległości
Tradycyjnie w okolicy Święta Odzyskania Niepodległości, III Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego im Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, zapraszają serdecznie wszystkich uczniów i nauczycieli z Krakowa i okolic do wzięcia udziału w grze terenowej „Śladami Niepodległości".
Wręczono certyfikaty "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo"
I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak wręczył certyfikaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Uroczystość, w której udział wzięli m.in. Piotr Ćwik - Wojewoda Małopolski, Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty oraz Joanna Szypułka – reprezentująca Europe Direct w Krakowie odbyła się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Łącznie wyróżnienia odebrały 22 szkoły.
Szkoła na os. Gotyk: wkrótce umowa na budowę
KRAKÓW. Znalazły się dodatkowe pieniądze na budowę Zespołu Szkolno – Przedszkolnego na osiedlu Gotyk. Radni przegłosowali propozycję wniesioną przez Prezydenta Miasta dotyczącą zmian w Wieloletnim Planie Finansowym, zwiększając środki na to zadanie o 10 mln zł.
Inauguracja roku akademickiego w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu z udziałem wiceministra i nowym sztandarem (zdjęcia)
NOWY TARG. Wykładowcy, pracownicy i studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowego wraz z zaproszonymi gośćmi wzięli udział w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego. - Niech ambicja pcha was do najwyższych celów - mówił do studentów dr Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Bakterie w szkolnym ujęciu
Badanie próbki wody z ujęcia indywidualnego dla Szkoły Podstawowej w Długołęce-Świerkli wykazało obecność bakterii z grupy coli, Escherichia coli oraz enterokoków kałowych.
Bakterie coli w szkolnym ujęciu wody
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu nakazał w trybie natychmiastowym unieruchomić ujęcie indywidualne wody dla Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej. Badanie próbek wody wykazało obecność bakterii z grupy coli. Przekroczone też zostały parametry mętności.
Burza o „zielone szkoły”. Nauczyciele ze łzami w oczach
Oświęcimscy radni dopytują, dlaczego miasto nie korzysta z dofinansowani wyjazdu uczniów na tzw. zielone szkoły. Jak się okazuje, nigdy nie było takiej praktyki. A co na to nauczyciele?
Woda w Żbikowicach wolna od bakterii coli
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu zezwolił na ponowne uruchomienie wodociągu publicznego w Żbikowicach, zaopatrującego w wodę miejscową szkołę podstawową. W połowie kwietnia zdecydował o jego unieruchomieniu, ponieważ analiza próbek wody wykazała obecność bakterii z grupy coli.
Po tej szkole masz pracę
Kierowca mechanik i technik ogrodnik – to dwa nowe kierunki, w których uczniowie będą mogli się kształcić w szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Ale to nie wszystko – obie specjalności będą miały międzynarodowych partnerów! To firmy BATIM i PARK M.
Nowi dyrektorzy powiatowych szkół
Właśnie zostały rozstrzygnięte konkursy na dyrektorów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Nowosądecki.
Samorządowa lekcja ze starostą (zdjęcia)
Uczniowie Zespołu Szkół w Wielogłowach, należący do Szkolnego Parlamentu, wzięli dziś udział w lekcji samorządowej w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu. Towarzyszyła im powiatowa radna Maria Barbara Szarota.
Strajk nauczycieli
Dzisiaj nauczyciele będą strajkować w całej Polsce. W Małopolsce może to dotyczyć połowy szkół. Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak nie widzi powodu do obaw. Przekonuje, że reforma edukacji jest przygotowana dobrze, a na nauczycieli będą czekać nowe etaty.
Termomodernizacja na szeroką skalę
Dziesiątki szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia i innych obiektów należących do jednostek samorządu terytorialnego już wkrótce przejdzie gruntowną termodernizację. Wszystko w ramach rozstrzygniętego konkursu, na który samorząd województwa małopolskiego przeznaczył ponad 130 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Dzień Otwarty w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki
Liceum Plastyczne im. Jana Matejki zaprasza Gimnazjalistów i ich Rodziców do Nowego Wiśnicza w dniu 21 marca 2017 r. (wtorek) w godzinach 9.00 - 14.00.
Bracia Lubowiczowie na Jubileuszu Szkoły Muzycznej
Dawid i Jakub Lubowiczowie byli gośćmi Ewy Czamańskiej podczas wieczoru autorskiego w ramach obchodów 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Zakopanem. Muzycy opowiedzieli o swoich latach szkolnych i o tym jak dalej potoczyła się ich muzyczna kariera.
Profesor Jan Duda na jubileuszu starosądeckiego LO (zdjęcia)
W spotkaniu, inaugurującym obchody jubileuszu 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu, które odbyło się w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari - wziął udział prof. Jan Duda, absolwent starosądeckiego ogólniaka, ojciec prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Brzeszcze: cieplej i oszczędniej w szkołach
W przedszkolach i szkołach będzie cieplej, w kasie gminy pozostanie więcej pieniędzy. Wyremontujemy i zmodernizujemy 9 naszych placówek za ponad 12 mln zł. Aż 3/4 tej kwoty pozyskaliśmy z zagranicznych funduszy - przyznaje burmistrz Brzeszcz Cecylia Ślusarczyk i dodaje, że dzięki termomodernizacji w przyszłych latach zaoszczędzimy sporo dla gminy, a nasi najmłodsi będą się uczyć w komfortowych warunkach.
Za tydzień rozpoczynają się ferie
Dobiega końca pierwszy długi weekend tego roku. Wypadające w piątek święto Objawienia Pańskiego sprawiło, że wiele osób wykorzystało ten czas na szybki urlopowy wypad.
Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego w Podsarniu
W ostatnią sobotę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu (powiat nowotarski) odbył się międzyszkolny turniej Tenisa Stołowego.
Jubileusz szkoły w Zębie
Szkoła Podstawowa w Zębie (pow. tatrzański) świętowała jubileusz 130-lecia istnienia
Bakterie grupy coli w dwóch szkolnych studniach
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu nakazał unieruchomić w trybie natychmiastowym indywidualne ujęcia wody dla szkół podstawowych w Kiczni (gmina Łącko) i Rojówce (gmina Łososina Dolna). Powodem jest wykrycie w próbkach wody bakterii z grupy coli. Próbki wykazały ponadto przekroczenie parametrów mętności wody.
Nowe skrzydło szkoły na miarę XXI wieku (zdjęcia)
Szkoła Podstawowa w Wawrzce doczekała się nowego skrzydła, w którym zlokalizowano nowoczesną salę gimnastyczną, sale lekcyjne i zaplecze sanitarne. Nowe skrzydło kosztowało gminę Grybów 1,7 mln zł, a inwestycję zrealizowano w ciągu 15 miesięcy. O to, by doszła do skutku zabiegała od lat dyrektorka szkoły Maria Święs.
Wolbromska szkoła wkrótce z nowoczesną salą gimnastyczną
Początek roku szkolnego zbiegł się w Wolbromiu z inną uroczystością. Przy Szkole Podstawowej nr 1 wmurowano kamień węgielny pod budowę nowoczesnej hali sportowej.
W szkołach nowy rok nauki zainaugurowano uroczystymi akademiami
Podczas oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego nie zapomniano o wybuchu II wojny światowej.
Dziś poznamy zwycięzcę ogólnopolskiej olimpiady ekologicznej
113 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy zwyciężyli w swoich regionach, już w najbliższy weekend stanie do walki o tytuł specjalisty w zakresie wiedzy ekologicznej. Zwycięzcę ogólnopolskiego finału XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej poznamy w niedzielę.
Sądeczanie najlepsi w żołnierskim treningu
Zakończył się dwudniowy IV Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem. Wśród 14 grup z całego kraju zwyciężyła klasa mundurowa z Nowego Sącza.
XIII Finał Wielkiej Gali Poezji w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej (zdjęcia)
ZAKOPANE. W auli POSA podczas uroczystej Gali ogłoszono wyniki XIII Konkursu Poetyckiego, organizowanego przez Dyrekcję i Radę Rodziców Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem. Złotą Różę Poezji otrzymali: Karolina Fedorowicz i Mieszko Iwaniec.
Kulinarne odkrycie! Szkoła w Krakowie zdobyła nowoczesny sprzęt multimedialny
Pasaż Tesco w Krakowie stał się miejscem wyjątkowych kulinarnych odkryć za sprawą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 85 w Krakowie, którzy wraz z nauczycielami przybyli świętować swoje zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie Tesco dla Szkół – „Kulinarni Odkrywcy”.
Egzaminy na stopnie kyu jiu jitsu w Grywałdzie (zdjęcia)
W Szkole Podstawowej w Grywałdzie, dzięki uprzejmości dyrektora mgr Władysława Bąka i dużym wkładzie sensei Jerzego Knutelskiego, odbył się egzamin na stopnie kyu jiu jitsu. Szefem komisji egzaminacyjnej był shihan Krzysztof Raźny z Krakowa.
Strażak Roku 2014
W sobotę, 24 stycznia przekazanych zostanie do użytku 26 wozów ratowniczo- gaśniczych. Otrzymają je OSP z różnych części regionu między innymi z powiatu krakowskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, limanowskiego, gorlickiego, suskiego a także wielickiego. Tego dnia dowiemy się również kto otrzyma tytuł Strażaka Roku Województwa Małopolskiego 2014.
Spotkanie studentów z amerykańską konsul
W środę 17 grudnia w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu gościć będzie konsul generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie Ellen Germain.
Konkurs "Małopolska Szkoła z Pasją"
Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w trzeciej edycji projektu edukacyjnego, konkursu „Małopolska Szkoła z Pasją”.
PPWSZ rozpoczęła kolejny rok akademicki (zdjęcia)
NOWY TARG. - Szczególnie witam studentów, zwłaszcza tych, którzy rozpoczynają studia na naszej uczelni. To wy jesteście dziś najważniejsi - mówił do zebranych w auli PPWSZ rektor Iwon Grys podczas uroczystego rozpoczęcia 14. roku akademickiego na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
X Jubileuszowa Edycja Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”
Szkoły podejmujące działania na rzecz bezpieczeństwa otrzymały certyfikaty. Wyróżnienia wręczyli Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek oraz Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski.
Małopolska Szkoła Gościnności została wyremontowana
Jedna z najnowocześniejszych placówek edukacyjnych w Małopolsce została oficjalnie otwarta po generalnym remoncie. Odnowiono m. in. pomieszczenia, pracownię warsztatów gastronomicznych, zaplecze kuchenne. Jest też nowa sala restauracyjna. Gruntowna modernizacja przeprowadzona została ze środków z MRPO 2007-2013.
Plany PPWSZ: współpraca z KU w Rużomberoku oraz międzynarodowa konferencja n/t ochrony środowiska
NOWY TARG. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podejmie współpracę z Wydziałem Pedagogicznym Katolickiego Uniwersytetu (KU) w słowackim Rużomberoku. Uchwałę w tej sprawie podjęto jednogłośnie w trakcie dzisiejszego Konwentu PPWSZ.
Podhalański staż Jiu Jitsu & Aikijujutsu (zdjęcia)
W Szkole Podstawowej w Ostrowsku odbył się staż Jiu Jitsu & Aikijujutsu. Zajęcia, których organizatorem, a zarazem pomysłodawcą był sensei Sebastian Westrych, prowadzone były pod patronatem wójta Gminy Nowy Targ.
Zagraniczni hokeiści dołączyli do Akademickiej Drużyny PPWSZ w Nowym Targu. To Rosjanie
Pierwsi studenci-hokeiści dołączyli do nowo powstającej Akademickiej Drużyny Hokeja PPWSZ. Sześciu Rosjan od października będzie miało możliwość studiowania w Podhalańskiej Wyższej przy jednoczesnych treningach z zawodnikami Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale w Nowym Targu.
"Radosna szkoła" - ostatni dzwonek
Do 21 lipca można jeszcze składać wnioski na dofinansowanie realizacji szkolnych placów zabaw oraz zakupu pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkołach w ramach dodatkowego naboru wniosków do VI edycji programu „Radosna szkoła”.
Zakopiańska SMS od września ma przejść pod zarząd Województwa
ZAKOPANE. Władze Małopolski zadeklarowały gotowość do zarządzania Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Marusarza od 1 września br. - Prowadzenie tej szkoły to część większego planu, który obejmuje nie tylko kształcenie młodzieży pod kątem osiągnięć sportowych, ale też tworzenie infrastruktury sportowej i szkoleniowej na terenie Małopolski - mówił Marek Sowa.
Wakacyjne remonty w zakopiańskich szkołach i przedszkolach
Podczas wakacyjnej przerwy ruszą remonty, budowy i przebudowy w szkołach oraz przedszkolach podległych Urzędowi Miasta w Zakopanem.
"Oto szkoła"
Nauczyciele, którzy nie zawsze potrafią uczyć i stojący po drugiej stronie "barykady" uczniowie: niepokorni, buntowniczy, myślący a także agresywni. Tak widzą szkolną rzeczywistość młodzi aktorzy ze skalskiej grupy teatralnej prowadzonej przez znanego, krakowskiego aktora Juliusza Chrząstowskiego.
Premiera „Romea i Julii” na deskach PPWSZ w Nowym Targu
W piątkowe przedpołudnie Aula Centrum Dydaktyczno – Bibliotecznego PPWSZ, za sprawą studentów I roku filologii angielskiej, stała się szesnastowieczną Weroną. Bynajmniej nie spokojną: premierowy spektakl „Romeo and Juliet”, na motywach dramatu Williama Szekspira w adaptacji dr Ewy Paneckiej, dostarczył widzom wielu emocji – splatały się z sobą miłość i nienawiść, honor i zemsta, życie i śmierć.
Koncert uczniów Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej (zdjęcia)
JABŁONKA. Na zakończenie roku szkolnego w Orawskiej Samorządowej Szkole Muzycznej - odbył się koncert, w którym wzięli udział soliści, zespoły oraz chór szkolny.
Występ uczniów Orawskiej Szkoły Muzycznej (zdjęcia)
JABŁONKA. Uczniowie Orawskiej Szkoły Muzycznej wystąpili w koncercie, będącym podsumowanie kolejnego roku nauki.
Porozumienie, nowe laboratorium i europoseł na PPWSZ w Nowym Targu
Podpisanie porozumienia burmistrza Marka Fryźlewicza z rektorem PPWSZ Iwonem Grysem, otwarcie laboratorium kosmetologicznego i wizyta posła Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika – piątek 9 maja był w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej dniem pełnym ważnych wydarzeń.
Sportowcy pospieszyli ze wsparciem dla 12-letniego skoczka
Prawie 7 tysięcy zł zebrali skoczkowie kadry oraz uczniowie zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego dla 12-letniego Szymona, który w lutym br. uległ ciężkiemu wypadkowi podczas zawodów w skokach narciarskich na Małej Krokwi. Chłopiec nadal przebywa w szpitalu.
Koncert semestralny uczniów Orawskiej Niepublicznej Szkoły Muzycznej (zdjęcia)
JABŁONKA. W auli Jana Pawła II w budynku liceum im. Bohaterów Westerplatte odbył się koncert semestralny uczniów Orawskiej Niepublicznej Szkoły Muzycznej. Uczniowie z klas gitary, skrzypiec, fortepianu, akordeonu i fletu prezentowali utwory wielkich kompozytorów muzyki klasycznej. Zaśpiewał również chór szkolny.
Konferencja o podhalańskich Żydach na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej (zdjęcia)
NOWY TARG. „Żyli wśród nas - odkrywanie historii ludności żydowskiej Podhala” - pod tym tytułem Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zorganizowała piątkową konferencję na temat mniejszości narodowej stanowiącej przed wojną ok. trzecią część mieszkańców Nowego Targu.
Seminarium - "Żyli wśród nas – odkrywanie historii ludności żydowskiej Podhala"
Rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, Małopolski Kurator Oświaty, Burmistrz Miasta Nowy Targ - zapraszają na seminarium „Żyli wśród nas – odkrywanie historii ludności żydowskiej Podhala”, które odbędzie się 15 listopada br. o godz. 9.00 w auli głównej Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.
Rusza "Akademia Młodego Konsumenta"
Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu w ramach projektu "Podhalańska Otwarta" rozpoczyna swą działalność "Akademia młodego ekokonsumenta", która ma na celu wspieranie edukacji ekologicznej uczniów szkół podstawowych od najmłodszych lat.
Pezentacja prac uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem (zdjęcia)
W budynku pasażu handlowego przy ul. Krupówki 49 w Zakopanem odbyła się prezentacja prac uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem, które powstały podczas tegorocznego pleneru artystycznego nad morzem.
Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo – dla nowotarskiej szkoły
KRAKÓW – NOWY TARG. Dużym wydarzeniem dla 30 szkół z całej Małopolski było wręczenie certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Jedyną reprezentacją powiatu nowotarskiego, która zdobyła taki tytuł w 9. edycji 2013 – 2015 są Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Jana Venuleta z Nowego Targu.
Konferencja naukowa "Społeczna rola architektury"
Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu informuje, iż do 18 października 2013 r. przyjmowane są zgłoszenia na ogólnopolską konferencję naukową „Społeczna rola architektury”, która odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2013 r. w PPWSZ.
Jak prawdziwy człowiek...
Oddycha, ma tętno, wymienną skórę i sztuczną krew – nowy manekin szkoleniowy zakupiony dla Szkoły Ratownictwa Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego pozwoli na ćwiczenie bardzo skomplikowanych zabiegów ratujących życie.
"Pisanki wielkanocne" - prace dzieci z nowotarskiej Szkoły Podstawowej nr 5 zagościły w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie (zdjęcia)
W cieniu wawelskiego wzgórza uczniowie nowotarskiej "Piątki" pokazali 180 prac, których tematem są pisanki wielkanocne. - Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie do podzielenia się talentami naszych uczniów w tak prestiżowym miejscu, jakim jest Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie - mówi dyr. szkoły Krzysztof Kuranda.
Sprawiedliwość dla rozwoju - szanse i wyzwania dla sektora MŚP
W Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie odbyła się dyskusja panelowa dotycząca działalności sektora MŚP w kontekście uregulowań prawnych z udziałem przedstawicieli rządu oraz małopolskich przedsiębiorców.
WINTERCAMP 2013, czyli szkoła przetrwania na Turbaczu (zdjęcia)
W miniony weekend na Turbaczu odbyła się IV edycja zimowego biwaku szkoleniowego WinterCamp. Pogoda dopisała - delikatny mróz i bardzo dużo śniegu to były wręcz idealne warunki dla 105 uczestników imprezy. Dla wszystkich cel był jeden - nauka bezpiecznej, zimowej turystyki górskiej.
Redakcja szkolnej gazetki z Cichego wygrywa ogólnopolski konkurs
Zespół redakcyjny gazetki szkolnej „Bez tytułu” wydawanej przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem zajął I miejsce w trzeciej edycji na Ogólnopolską Gazetkę Szkolną. Konkurs zorganizował tygodnik „Kontakty” w Łomży. W tegorocznej edycji wzięło udział 99 zespołów redakcyjnych. Uczniowie z Cichego zostali wyróżnieni jako jedyni przedstawiciele województwa małopolskiego.
Inauguracja z nowym rektorem
NOWY TARG. Na 5 października władze Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wyznaczyły termin oficjalnej inauguracji nowego roku akademickiego. Po raz pierwszy od 10 lat akademickiej uroczystości nie będzie przewodniczył prof. Stanisław Hodorowicz. Jego miejsce zajmie prof. Iwon Grys, który w maju został wybrany na jego następcę.
Powstają nowe place zabaw w Oświęcimiu
Powstał kolejny plac zabaw w ramach projektu "Radosna szkoła". Znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 9. Kolorowe i funkcjonalne urządzenia, huśtawki, pomosty, zjeżdżalnie, bujane koniki na bezpiecznej sztucznej nawierzchni zostały przygotowane z myślą o najmłodszych uczniach.